Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR

[es] :: Mreže i novosti :: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44842 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 15:35 - pre 215 meseci
Citat:
Boris Stevanovic: Mozes ti da letis sa BA, Lufthansom, Swiss-om, MA-om za bezobrazno skupe karte i jos bezobraznije skupu aerodromsku taksu. JAT posredno gusi low cost avio kompanije. Stalno slusamo da dolaze nove, ali to nije zazivelo. A sada ti se JAT sprema za online booking pa ce, po mom misljenju, spremno docekati takve kompanije. Tako isto ce i Telekom jednog dana docekati novog provajdera fiskne telefonije.


Da ne demo u off topic ali cini mi se da negde grdno gresis. JAT je taj koji je pre-pre-pre-bezobrazno skup tj. sta nudi za cenu karte. Aerodromska taksa je ista za sve kompanije. Kakve veze ima aerodormska taksa? Nesto si pobrkao.

Prica o on-line bukingu nema nikakve veze sa "spremnim docekivanjem" low-cost kompanija. To je samo sarena laza za siroke mase (i kao sto se da primetiti na tvom primeru da uspeva). Ista stvar kao sto JAT polece samostalno svakog proleca do americkog kontinenta. Da ne ne nabrajam ali za spremno docekivanje kompanija jedna od poslednjih stvari je on-line booking. Stvari koje treba da prethode tome su mnogo bolnije i teze a i nisu uradjene. Iz jata o oko jata samo kruze bombaste izjave koje jako lepo zvuce u narodu ali nemaju nikakvu prakticnu primenu.

Telekom je sasvim druga prica. Telekom je trenutno sistem koji generise pare drzavi a ne kao jat trosi pare.

A poslednja recenica... Meni se cini da si mislio na poslednji pasus. Samo sam postavio hrpu pitanja cijim bi odogovorima mogao lakse da predpostavim sta ce se desavati sa nasim 063 mobilnim providerom. Telenor je vec preuzeo jednog providera sa ovih prostora koji je slican nasem 063. Iz iskustava njihovih korisnika mozemo videti sta nas ocekuje. A cini mi se (kazem samo "cini mi se") da se ni kod njih dolaskom telenora nije nista znacajno promenilo.





Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
*.89.eunet.yu.



Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 16:44 - pre 215 meseci
@ Mexico

Uskoro cemo videti kakav ce kvalitet ponuditi Telenor u Srbiji. Po jutru se dan poznaje kaze nas narod. Mislim da ipak mozemo ocekivati poboljsanje kvaliteta , i mislim da je neprimereno poredjenje sa Crnom Gorom jer je to suvise malo trziste da bi implementacija nekih skupih servisa bila isplativa u ovom trenutku za Telenor u Crnoj Gori. Mislim da strane kompanije prvo sagledaju plateznu moc trzista , prosecne mesecne racune i potrosnju pa tek onda naprave kalkulaciju razvoja usluga i implamentaciju novih servisa. Ja mislim da u narednom periodu postoji mogucnost da Telenor ponudi jeftiniji roming. Tako nesto vec postoji kod drugih velikih operatera.Vodafone Passport na primer.. Ako se nalazite u Madjarskoj u romingu a na Telenorovoj ste mrezi ali ste njihov pretplatnik iz Srbije necete placati dolazni poziv znaci kad vas neko pozove iz Srbije. Imacete mogucnost da vi pozovete iz rominga po ceni koja je ista ili nesto veca nego da zovete iz svoje maticne zemlje. Postoje nekakvi ugovori koje potpisuju vodeci Telekomunikacioni operateri , Vodafone , Mobilkom , Telenor i sl a koji omogucavaju jeftiniji roming . Mislim da je i Telenor u tom sistemu. Znaci sve ide u pravcu da 2-3 vodeca operatera pokriju trziste Evrope i da “velika riba proguta malu ribi” to jest da veliki operateri pokupuju male operatere. Oni naravno gledaju da se pozicioniraju na prostoru evrope i da “zauzmu” sto vise susednih drzava kako bi mogli da formirazju svoje interesne zove. Mobilkom recimo ide u pravcu Austrija, Hrvatska, Srbija, Bugarska...Telenor je prisutan u Poljskoj, Madjarskoj, Srbiji, Crnoj Gori.
Pogodnost je i u tome sto veliki operateri mogu da od Nokie ili Siemensa ili Eriksona po jeftinijim nabavnim cenama naruce mobilne aparate jer ih kupuju u vecoj kolicini za vise korisnika i samim tim je cena za krajnjeg korisnika povoiljnija. Zatim imaju veci kapital pa mogu vise love da uloze u novu 3G mrezu , n emoraju da misle o brzoj isplativosti servisa vec mogu da stvari posmatraju na duzi rok u smislu isplativosti, opet jeftinije mogu da nabave novu opremu jer su veci i jaci, narucuju u vecim kolicinama, mogu da izvrse i rotaciju opreme. Recimo ona koja se sada koristi u Norveskoj se prebaci u Srbiju a za Norvesku se nabavi nova i savremenija, jer tamo moze biti isplativa... Elektronsko bankarstvo i placanje putem kreditnih kartica je takodje interesantan servis koji vec postoji u evropi..Mozete u internet prodavnici da kupite neku krpicu i da platite direktno sa vaseg mobilnog aparata koji ima memorisan broj vase kreditne kartice u sebi i to sve da obavite sa vaseg mobilnog aparata u pauzi za dorucka dok ste na poslu. Sa implementacijom Video poziva mozete da pricate i da se gledate sa svojom devojkom koja je otisla da poseti rodjake u Inostranstvu...Taj servis u Italiji kosta oko 0.50 eura po minutu o nekim mojim infomacijama. Da ne pricam da jajare i dupeuvlakaci nemogu da prismrde vodecim pozicijama u Telenoru pa samim tim dobicemo i bolji korisnicki servis.Zatim, imate kompaniju koja misli o svom renomeu i poziciji u svetu, pa sigurno nece dozvoliti da ih bije los glas u Srbiji.
Neverujem da ce oni uloziti sada jos koji milioncic ili bilioncic u razvoj UMTS mreze u Srbiji jer je to verovatno neisplativo ovde u ovom trenutku ali sigurno cemo to pre dobiti sa Telenorom nego li sa Karicevim Mobtelom.
Sve u svemu ne ocekujem da ce nam procvetati ruze sada kada je Mobtel prodat ali da postoji dobra osnova za razvoj mobilnih telekomunikacija u Srbiji to je sigurno.
Naravno ne zavisi sve od Telenora puno toga zavisi i od povoljnog ambijenta za razvoj mobilne telefonije koji treba da obezbedi vlada Srbije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 16:51 - pre 215 meseci
Ne verujem da je CG baš malo tržište. Pretpostavljam da na svakog građanina CG dolazi po najmanje 1, a u proseku 1.2 broja. Ako je barem pola u Promonte, to je lepih 300.000+ korisnika!

Možda lupam, ali nemam prave podatke. Ovo mi izgleda logično.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

trninic

Član broj: 675
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.danetsol.com


Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 17:09 - pre 215 meseci
Ljudi moji,pa oni su imali nekih 850 mil eura cistog profita u 2004 i oko 1 mild eura u 2005. To mu dodje oko pola eura po akciji. Jednostavno im nije bilo u interesu da i trecu godinu za redom imaju puno kesa za shareholderse, to su aksiomi akcionarstva. I naravno da su bili pripremljeni, i zar vi mislite da bi neko tolerisao glupiranje tesko 1.5 mild eura. Za akcionare mozda nema kinte ove godine, ali mislim da im na njihovih okvirnih 135 mild NOK u vrednosti kompanije (nekih 18-19 mild eura) nece lose doci povecanje od 5-6 posto sa Mobtelovih 1.5 mild eura. Konacno, oni za DA (Amortization and depreciation) za proslu godinu imaju 11.5 mild NOK; ako pretpostavimo slicne brojke i za ovu godinu i ako pretpostavimo da svu sve placali write-down (kao sto ce da plate i kod nas + 30 dana), eto "skrivenih" para bas u vednosti Mobtela. The bottomline, nije ovo sah ili tenis pa da se prate grimase na licu, izuzetno uspesna kompanija u Bogom danoj industriji kupuje ulaz na rastuce trziste (mislim da je smesno i pomisliti da su oni kupovali Mobtel kao kompaniju, oni su kupovali manje-vise samo licencu; sam direktor Telenora je rekao da ne bi trebalo da bude otpustanja radnika kada pogleda grubu statistiku od 950 zaposlenih), mislim da su oni vrlo vrlo zadovoljni.

Ne zaboravite da oni stite i svoje investicije u CG i Madjarskoj, kako bi recimo mogli da se nadaju licenci u Slovackoj ako Mobilkom svuda dobro vodi posao u okruzenju.

PS: Slazem se sa Dimkovicem, vidi se gde zivi i radi :)
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 18:16 - pre 215 meseci
Citat:
ton_majstor: Ne verujem da je CG baš malo tržište. Pretpostavljam da na svakog građanina CG dolazi po najmanje 1, a u proseku 1.2 broja. Ako je barem pola u Promonte, to je lepih 300.000+ korisnika!


Promonte ima 363.000 pretplatnika po podacima iz drugog kvartala 2006, a prosečan račun po korisniku je 15 €, dok je u Mobiju taj račun 10 € (u MTS-u je zacelo i manji, jer Mobi i dalje ima bolje prihode od MTS mreže, uprkos tome što drži svega 45% pretplatnika). Podaci su sa Telenorovog sajta (izveštaj za Q2 2006 i prezentacija o Mobiju).
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 19:06 - pre 215 meseci
> Mene samo kod njih nervira zašto ne menjaju ime telefonije svuda o telenor
nego ovako ostaje promonte panon itd. glupost
 
Odgovor na temu

Boris Stevanovic
Srbija

Član broj: 1265
Poruke: 121
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 20:29 - pre 215 meseci
@mexico
Slazem se da je JAT preskup i to stoji, ali je taksa na BG aerodromu prevelika i to cini putovanje avionom preskupim. Dogovor izmedju JAT-a i aerodroma, po mom misljenju gusi pojavljivanje low cost avio kompanija i to mi mirise na monopol isto kao i kod Telekoma. Mozda je moj primer sa JAT-om los, ali to menja misljenje da ce Telekom biti br. 1 i kada neko drugi bude imao licencu za fiksnu telefoniju.

Inace Telenorova politika sa Promonteom ce verovatno biti promenjena u Srbiji. Mobtel je bio profitabilan i ne vidim zasto bi menjali nacin poslovanja do pojave treceg operatera. Mozda neko unapredjenje prodaje, ali sustinski se nista nece menjati.
 
Odgovor na temu

De La Noche
Beograd

Član broj: 45379
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 20:51 - pre 215 meseci
Pazi, ne moraju da znacajno diraju cene, do god se ne pojavi treci operater, to je tacno.
Ali, mislim da ce biti dovoljno da za pocetak ukinu neke smradovske fore koje se sad
koriste u mobtelu.
Tipa, ne mozes da vidis trenutno i stvarno stanje potrosenih besplatnih minuta i poruka,
nego treba da gatas i sanjas koliko si potrosio stvarno, a sve u cilju da se korisnici smore
od toga, pa malo da se zaborave i preracunaju i onda opuste u potrosnji.
Ovako bi tacno kontrolisali koliko mogu da potrose.
Kao gistro sistem im nije podesen za tako nesto. Ej !!! Sistem !!!!

Ili da ne prebacuju kredit kad pretplatnik ide sa pre-paid na post-paid
Ili da ne dozvoljavaju da se vrati sa post-paid na pre-paid.
Ili jeftiniji razgovor sa call-centrom
Itd jos neke sitnice koje smetaju

Da ne bih dalje isao u off-topic, kazem to bi za pocetak bilo i vise
nego dovoljno da takve stvari regulisu i vec bi se lakse disalo ;)

A kasnije kad se pojavi treci operater, e to bi vec bila pesmica ;)
Naravno osim ako ne dodje neko sumnjivog morala,
koji bi se organizavao sa ova dva prethodna da i dalje delju kolko mogu.
To kazem zbog Dinkiceve izjave od juce, kao dosla konkurencija
pa sad treba i cene da padaju, pa care nek drzava skine cene sa 064
kad si vec tako trzisno-konkurentno orjentisan

DLN
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR02.08.2006. u 22:49 - pre 215 meseci
Citat:
agasoft: > Mene samo kod njih nervira zašto ne menjaju ime telefonije svuda o telenor
nego ovako ostaje promonte panon itd. glupost

Kod nas će sigurno da promene ime, Mobi 63 je samo privremeno
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
82.117.195.*

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR06.08.2006. u 23:37 - pre 215 meseci
Eeee, a kad se samo setim koliko su neki dramili kada je država preuzela Mobtel od Karića...

Šteta samo što se Bogi izvukao, ali sve se nekako nadam da će ipak završiti u zatvoru.

Svaka čast Dinkiću & co. Ovo im je posao veka.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR09.08.2006. u 03:51 - pre 215 meseci
Citat:
De La Noche: Pazi, ne moraju da znacajno diraju cene, do god se ne pojavi treci operater, to je tacno.
Ali, mislim da ce biti dovoljno da za pocetak ukinu neke smradovske fore koje se sad
koriste u mobtelu.
Tipa, ne mozes da vidis trenutno i stvarno stanje potrosenih besplatnih minuta i poruka,
nego treba da gatas i sanjas koliko si potrosio stvarno, a sve u cilju da se korisnici smore
od toga, pa malo da se zaborave i preracunaju i onda opuste u potrosnji.
Ovako bi tacno kontrolisali koliko mogu da potrose.
Kao gistro sistem im nije podesen za tako nesto. Ej !!! Sistem !!!!

Ili da ne prebacuju kredit kad pretplatnik ide sa pre-paid na post-paid
Ili da ne dozvoljavaju da se vrati sa post-paid na pre-paid.
Ili jeftiniji razgovor sa call-centrom
Itd jos neke sitnice koje smetaju

Da ne bih dalje isao u off-topic, kazem to bi za pocetak bilo i vise
nego dovoljno da takve stvari regulisu i vec bi se lakse disalo

A kasnije kad se pojavi treci operater, e to bi vec bila pesmica
Naravno osim ako ne dodje neko sumnjivog morala,
koji bi se organizavao sa ova dva prethodna da i dalje delju kolko mogu.
To kazem zbog Dinkiceve izjave od juce, kao dosla konkurencija
pa sad treba i cene da padaju, pa care nek drzava skine cene sa 064
kad si vec tako trzisno-konkurentno orjentisan

DLN


Pa cinjenica je da im je sistem krs... mator itd. Stoga to ne lazu (za prikaz stanja). Lose je projektovan, tj. nije projektovan za ovoliki broj korisnika + usluge koje su u medjuvremenu uvedene ne mogu tek tako da se integrisu u postojeci sistem. Ko se bavi projektovanjem baza podataka i informacionim sistemima zna u cemu je problematika.
Kredit da prebacuju sa prepaida na postpaid? LOL, pa kako mislis da to izvedu? Da ti prvi racun bude umanjen za onoliko koliko si imao dok si bio na prepaidu?
Za skakanje sa prepaida na postpaid i obratno se slazem, trebalo bi da to postoji kao mogucnost. Ali prvenstveno zbog zadrzavanja istog broja! Ovi koji ce da skacu na kredit kada im jedan mesec dodje veci racun jer ne znaju da se kontrolisu, bolje neka ni ne prelaze na postpaid...
Nadam se da ce Telenor uvesti besplatan call centar barem. To ce im biti marketing - eto, poboljsali smo usluge tehnicke podrske bla bla. (citaj: skupljanje poena).

 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR09.08.2006. u 18:11 - pre 215 meseci
Recimo da po defaulutu bude aktiviran GPRS i MMS, a ne da moram da zove da 'aktviram' kao da trazim da mi ukljucuju ne znam sxta...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR09.08.2006. u 19:55 - pre 215 meseci

@Mister Big Time

Citat:
Kredit da prebacuju sa prepaida na postpaid? LOL, pa kako mislis da to izvedu? Da ti prvi racun bude umanjen za onoliko koliko si imao dok si bio na prepaidu?


Naravno.Nije to "rocket science". Kako je na 064 moglo? Kako mozes na 063 bez ukljucenog rominga da uplatis depozit pa da ti ukljuce roaming? Prebacivanje kredita se moglo i tako resiti, ako im je vec oprema i softver i takvom haosu da ne moze drugacije.

@Djomloun

FYI - kad kupis karticu kod nemackog T-Mobile, moras da nazoves automat da ukljucis GPRS/MMS ...

@all

mislim da ocekujete previse od kupovine mobtela ... Telenoru ce osnovno biti da povrati investiciju sto ce verovatno povlaciti za sobom modernizaciju i uvodjenje novih servisa, ali takodje i vece cene. Cene kod nas su smesne u poredjenju sa evropskim, ocekujem da ce ici gore, a ne dole .Sad sto su standardi razliciti ... jbg.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR10.08.2006. u 19:06 - pre 215 meseci
Iz Telenora kazu da ce 3g pokrivenost za 6 meseci biti 25 posto a za 36 meseci 60 posto. Mene bi bilo sramota to da izjavljujem. Sta ce mi njihov 3g posle 3 godine. To ce tada biti zastarela tehnologija. Boze, kao da prvi put uvodimo mobilnu telefoniju pa im treba 3 godine. Karic bi to odmah uveo. Jaka stvar 3g pa im treba toliko. Sad se vec uveliko prodaju 3g telefoni. I to vrlo jeftino
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR10.08.2006. u 21:02 - pre 215 meseci
Kakva glupost.......

Da ti je neko 1994 godine rekao da ce Mobtel za tri godine da pokrije 60% teritorije Srbije, da li bi isto tako rekao da je to bez veze i da ce to tada biti zastarela tehnologija? Danas, dakle 11 godina kasnije, to je tehnologija koja je i dalje ubedljivo najzastupljenija u svetu i koristi se na svakom koraku.... o servisima koje ta tehnologija pruza da i ne govorim.

Negde videh da neki frizideri poseduju gsm module.... pa sad ti vidi koliko je to posle 11 godina zastarelo.

Istina je da 3G telefona ima na svakom koraku ali 3G servisa jos uvek nema... tek ce da bude...
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR10.08.2006. u 21:21 - pre 215 meseci
Eto, samo si potvrdio moje reci: KAO DA TEK SADA UVODE MOBILNU TELEFONIJU. Karici bi bili daleko brzi. 3 godine eeej, pa telefon ce da mi se raspadne do tada! Znas li ti koliko je to 3 godine? To treba odmah uvesti! U Japanu se vec testira 4g
 
Odgovor na temu

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
195.252.89.*



+8 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR10.08.2006. u 21:46 - pre 215 meseci
@llux

kladim se da si ti bio jedan od onih likova koji su u promo periodu besplatnog GPRS, skidao filmove preko istog

??Karic bi to odma uveo??

??Karici bi bili daleko brzi??

Pa karici i jesu daleko brzi> Em su daleko a bogme su bili i brzi zato ih i nema

I sha jos imas za karice da kazesh mada je malo offtopic s temom, ali bas me zanima kako se razmishlja...
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR10.08.2006. u 21:59 - pre 215 meseci
Nisu u pitanju Karici vec cinjenica da se u to vreme islo brzim tempom (normalnim tempom). Ovde se hvale ovo ono, uvesce nove tehnologije a ono nista. Pa uvesce i Telekom, mozda i brze od njih
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR11.08.2006. u 07:50 - pre 215 meseci
Telekom nema licencu za 3G.

A sto se Karica tice... tek 1999 Mobtel je imao pokrivenost teritorije od 50%. Znaci pet godina nakon osnivanja kompanije.
 
Odgovor na temu

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
217.24.19.*



+8 Profil

icon Re: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR11.08.2006. u 08:44 - pre 215 meseci
Telekom nema 3G licencu, ali za razliku od mobtela ima +- 10 Baznih koje imaju 3G, ali su toliko lenji da ih to vishe i nezanima
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000 EUR

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44842 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.