Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko afraid.org

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pomoc oko afraid.org

[ Pregleda: 2441 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesh5
Novi Sad

Član broj: 22553
Poruke: 95
*.adacity.net.

ICQ: 94592735


Profil

icon Pomoc oko afraid.org30.07.2006. u 22:27 - pre 215 meseci
Hteo bih da registrujem domen.com koji ce biti redirektovan na vec postojeci domen preko afraid.org-a... Da li moze neko da mi pomogne oko toga??? Nemojte samo da me terate da googlam, uzaludno sam trosio vreme na to...
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: Pomoc oko afraid.org31.07.2006. u 00:47 - pre 215 meseci
Lol. Ne vidim sta bi tu imalo da ti se pomogne. Pre nego ga registrujes, proveri samo da li taj registrar ili posrednik kod koga registrujes domen, nudi i pominje redirekciju. Nemas brige, samo preispitaj se da li stvarno hoces da kupis domen da bi on bio samo redirekcija na afraid.org.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

Lesh5
Novi Sad

Član broj: 22553
Poruke: 95
*.adacity.net.

ICQ: 94592735


Profil

icon Re: Pomoc oko afraid.org31.07.2006. u 09:22 - pre 215 meseci
Nisam dobro formulisao pitanje... Domen.com hocu da registrujem preko freedns.afraid.org ... Taj domen.com koji cu registrovati bice redirectovan na neki free ili pay host... Nadam se da je sad jasno sta hocu...
 
Odgovor na temu

sburina
Siniša Burina
Beograd

Član broj: 28857
Poruke: 36
*.static.beocity.net.

ICQ: 18034585
Sajt: www.burina.net


Profil

icon Re: Pomoc oko afraid.org31.07.2006. u 12:50 - pre 215 meseci
Domen moraš u svakom slučaju da kupiš, freedns.afraid.org je samo besplatan domain name servis.

______________________________________________________________________
Burina.NET
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: Pomoc oko afraid.org31.07.2006. u 17:32 - pre 215 meseci
U pravu je sburina. Predlazem ti da ipak da jos pojasnis sta je to sto zelis da postignes, mislim da si previse sazet i da podrazumevas po svemu sudeci neke stvari koje mozda ne bi trebalo ili koje su bitne a ne mogu se naslutiti iz pitanja.

Afraid org je slobodan DNS servis, na njihovoj web strani mozes videti spisak sta sve oni nude. U moje vreme znao je da bude prilicno nepouzdan, pa ga nisam ni rabio previse, tako da mozda nisam ovde najpogodnija osoba da nesto kazem o njemu, ali ja koliko znam preko Afraid.org se ne moze registrovati domen.

Domen mozes registrovati preko nekog registrara, ovde na forumu mozes da nadjes dosta preporuka. Mozda je najzgodnije da ti registracija domena bude povezana sa hostingom u smislu da kod iste firme registrujes domen i uzimas hosting.

Ako imas domen naprimer domen.org, mozes ga priloziti zajednici preko Afraid.org i time omogucis da svako moze poddomen na tvom domenu, naprimer pierre.domen.org ili sburina.domen.org i pri tom svi imamo te napredne mogucnosti za administraciju istog. S tim sto mislim da ti u svaka doba mozes da nas razocaras i da nam to pravo uskratis, a mi posle da placemo.

Nije to jedina ni osnovna funkcija Afraid.org-a, ali mislim da je taj servis po tome najkarakteristicniji. Zatim, ako tamo gde si registrovao domen nemas takozvani Dinamic DNS, mozes da ga imas na Afraid.org i da dinamickoj adresi dodeljujes ime hosta. Znaci mozes da imas kablovski internet preko SBBa naprimer, ali ipak mozes da na racunaru podignes dc++ hub ili sajt ili neki drugi server i servis.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

Lesh5
Novi Sad

Član broj: 22553
Poruke: 95
*.adacity.net.

ICQ: 94592735


Profil

icon Re: Pomoc oko afraid.org01.08.2006. u 12:34 - pre 215 meseci
Hvala na pomoci... Problem je bio sto sam ja sve vreme mislio da je DNS i domen isto :) Ups, to ne sme da se radi...
Imam vec registrovane pay domene (2,3 komada)...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pomoc oko afraid.org

[ Pregleda: 2441 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.