Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 66470 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Diogen
venco dimitrov
makedonija

Član broj: 128812
Poruke: 1
62.220.218.*



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,10.01.2007. u 21:42 - pre 209 meseci
PITANJE!!!


Molim Vas, da mi pomognete u vezi jednog mog problema. Naime, imam Arhi CAD 9, ali na zalost nikakav tutorial za njega. Ne znam engleski, a hocu da radim u tom programu. Ako neko ima bilo sta: knjigu, brosuru ili sl. (ako je video tutorijal, onda jos bolje) molim da mi to posalje. Ili ako moze da me uputi na koju web adresu da to potrazim.
Puno pozdrava i sve najbolje,

[email protected]
 
Odgovor na temu

bluebird

Član broj: 104963
Poruke: 116
*.teol.net.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,10.01.2007. u 22:08 - pre 209 meseci
Posjedujem kompletno upustvo na srpskom normalno, mogao bi da posaljem CD postom ukoliko radi postanski saobracaj.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,11.01.2007. u 14:51 - pre 209 meseci
Citat:
mincicd
Imate ikonicu koja na sibolican nacin pokazuje rotiranje ravni pogledajte malo tools inventora

Vjerovatno si mislio na ikonicu Work Plane koja, prije bih rekao, simbolicno predstavlja translaciju ravni. Koristi gogo tu ikonicu tako što ćeš prethodno selektovati ono što je potrebno za kreiranje ravni a potom aktivirati Work Plane alatku, na primjer;
- selektuj prvo ravnu stranu modela, ili početnu stranu. Alatkom Work Plane ćeš kreirati ravan paralelnu selektovanoj na željenom rastojanju.
- selektuj osu ili ivicu modela i jednu ravnu stranu modela ili drugu ravan. Sa Work Plane ćeš kreirati novu ravan pod željenim uglom u odnosu na selektovanu, i nova ravan će sadržati selektovanu ivicu ili osu (to je odgovor na tvoje pitanje);
- možeš selektovati i tri tačke ili tri tjemena (vertexa) i potom postaviti ravan kroz njih.
- selektovanjem ose ili ivice modela i tačke ili nekog od tjemena na modelu takođe možeš kreirati ravan.

Na sličan način kreiraš i ose alatkom Work Axis tako što ćeš prethodno selektovati dvije tačke ili tjemena, odnosno dvije ravni ili ravne strane modela.

 
Odgovor na temu

dpavlovic
Dejan Pavlovic
Projektant

Član broj: 160837
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,24.10.2007. u 21:41 - pre 199 meseci
Postovani molio bih da mi se javite na email [email protected]

Ja sam diplomirani masinski inzenjer i radim u CATIA paketu za modeliranje.
Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

Marconini
Marconini
NS

Član broj: 151954
Poruke: 10
*.ns.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,04.11.2007. u 13:26 - pre 199 meseci
Evo imam i ja jedno pitanje. Već sam postavljao ovo pitanje, ali mi niko nije odgovorio, pa da probam ovde. Unapred zahvalan svima koji pokušaju da odgovore. Kako u Catia v5 da nacrtam liniju pomocu funkcije? Naime, u knowledge advisor-u definisem funkciju i sve sto je potrebno, ali sta dalje? Probao sam i preko excell tabele, pa da iscrtam tacke, ali ni to mi ne ide.Uvezem tabelu ispravno, ali nikako ne mogu da iscrtam sve tacke, nego samo jednu koju odaberem iz tabele.
 
Odgovor na temu

uros2002
Dejan Ranisavljevic
Dobanovci

Član broj: 133852
Poruke: 119
79.101.189.*



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,08.03.2008. u 18:03 - pre 195 meseci
moze neko da mi pomogne oko solidwork 2007
kako da nacrtam tocak i da namestim da se okrece kada kliknem na njega i drzim levi taster misa da mi okrece tocak po osovini
Dejan Ranisavljevic

 
Odgovor na temu

ture27

Član broj: 78936
Poruke: 242
77.46.245.*



+2 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,09.03.2008. u 11:02 - pre 195 meseci
Nije mi baš najjasnije.
Točak nacrtaj kako hoćeš, verovatno ti to nije problem.
A da se okreće, jednostavno ga ubaci u assembly zajedno sa osovinom i okrećeš ga kursorom.
Ili si hteo nešto komplikovanije.
 
Odgovor na temu

uros2002
Dejan Ranisavljevic
Dobanovci

Član broj: 133852
Poruke: 119
79.101.189.*



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,09.03.2008. u 19:25 - pre 195 meseci
Posto sam pocetnik moze malo uputstvo kako da ubacim u assembly

Dejan Ranisavljevic

 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,09.03.2008. u 23:37 - pre 195 meseci
Citat:
uros2002: Posto sam pocetnik moze malo uputstvo kako da ubacim u assembly

pogledaj HELP, njega mozes naci na panelu sa padajucim menijima odaberes HELP, i tu izaberes SolidWorks Tutorial.
Tutorial je zaista odradjen perfektno, po principu ZA PISMENE PISE, A ZA NEPISMENE POSTOJI SLIKA.


 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,09.03.2008. u 23:47 - pre 195 meseci
Citat:
Marconini: Evo imam i ja jedno pitanje. Već sam postavljao ovo pitanje, ali mi niko nije odgovorio, pa da probam ovde. Unapred zahvalan svima koji pokušaju da odgovore. Kako u Catia v5 da nacrtam liniju pomocu funkcije? Naime, u knowledge advisor-u definisem funkciju i sve sto je potrebno, ali sta dalje? Probao sam i preko excell tabele, pa da iscrtam tacke, ali ni to mi ne ide.Uvezem tabelu ispravno, ali nikako ne mogu da iscrtam sve tacke, nego samo jednu koju odaberem iz tabele.


A pa raspravljalo se na tu temu:
vidi temu http://www.elitesecurity.org/t259462-0-dizajneri-evo-zadacic
 
Odgovor na temu

Marconini
Marconini
NS

Član broj: 151954
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,11.03.2008. u 15:03 - pre 195 meseci
Citat:
bokisha: A pa raspravljalo se na tu temu:
vidi temu http://www.elitesecurity.org/t259462-0-dizajneri-evo-zadacic


Bokisha hvala na odgovoru i na linku. Tema mi je pomogla da razjasnim neke nedoumice, ali nisam ni tamo uspeo da pronađem odgovor na moje pitanje (ili nisam pažljivo čitao). Moguće je da nisam bio dovoljno jasan. Znači, jasno mi je kako se unose funkcije, bilo da idem preko knowledge advisor-a, bilo da idem preko excell tabele. Problem nastaje kad funkciju treba da prikažem. Jednostavno se ne pojavljuje, ili mogu da prikažem samo jednu tačku. Ono što mene interesuje je da li postji neka komanda koja kaže : "nacrtaj to što ti je napisano, budalo!" ili nešto slično. Mogu ja da iscrtavam tačku po tačku, ali kontam da to nije ono kako bi trebalo da se radi. Tražio sam odgovore i u Help-u, ali nisam pronašao. Još jednom hvala za odgovor.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
79.101.233.*



+10 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,12.06.2008. u 12:08 - pre 192 meseci
Pozdrav svima... Da ne postavljam novu temu, video sam da ova vec ima smisla.
Evo mene sa malim problemcicem. Elem moram u catiji da modeliram konicni zupcanik sa pravim zupcima, a potom uradim naponsku analizu podnozja zuba.
Problem je sto ne mogu da konstruisem evolventu u opstem slucaju, za ovaj zupcanik. Evo geometriskih mera zupcanika.
Ja sam probao da konstruisem evolventu od osnovnog kruga (94.104mm) tako sto sam ovaj precnik pomnozio sa Pi, a potom podelio sa brojem zuba 14 i dobio 21,10mm kao pocetno rastojanje za konstrukciju koje se kasnije povecava za 1... Kada odredim to sve i sa patern opcijom napravim 14 zuba dobijam da mi se zubi preklaju, tako da nesto nisam dobro uradio.
POMOC..........

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 12.06.2008. u 13:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 12.06.2008. u 13:26 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
77.46.185.*



+10 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,13.06.2008. u 15:15 - pre 192 meseci
Ljudi daj pomozite oko evolvente...... Neki savet.
Sta god da pokusam to nije to
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,14.06.2008. u 14:23 - pre 192 meseci
pozdrav,
vidi ovde, mozda je bas ovo resenje tvog problema:
http://gtrebaol.free.fr/doc/catia/bevel_gear.html
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.eunet.yu.



+10 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,14.06.2008. u 16:17 - pre 192 meseci
Ima dosta stvari za pomoc ovde.

U ovon slucaju je evolventa konstruisana povezivanjem tacaka koje ne znam na osnovu cega su dobijene, meni treba standardan nacin konstruisanja... i to sve moram da uradim pod odredjenim uglom.

.............???????????????????
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,28.06.2008. u 14:14 - pre 191 meseci
evo imam i ja jedno pitanje,imam ansys 10 i catiu v5r17,jel ima neki način da ansys bude kao deo catie,da se integriše u catiu,video sam da to može i mnogo bi mi olakšalo rad,hvala
 
Odgovor na temu

srdjan milic

Član broj: 44406
Poruke: 148
*.khis.de.



+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,30.06.2008. u 08:36 - pre 191 meseci
Pozdrav,

Problem u pitanju, koje si postavio zanima i mene. Interesuje me da li je neko ovde imao iskustva u radu sa tako integrisanim paketom....Da li je problem pripremiti model za uvoz, koliko je potrebno da se mesira jednostavniji solid model....

Da postoji veza izmedju ANSYS i CATIA, postoji narocito u domenu CFD analiza....

Neki od linkova na koje sam ja naleteo

http://www.ansys.com/Products/icemcfd-interfaces/catia-v5.asp

ovde se objasnjava koje je izdanje moguce integrisati

http://ansys.net/?mycat=news

Glavni link za Fluent SFD u CATIA

http://www.fluentforcatia.com/

Milic Srdjan

p.s imam i neku brosuricu koju sam skinuo sa neta....Nadam se da malo pojasnjava stvari, ali cini mi se da je to samo brosur akoja pokazuje mogucnosti integracije


MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,30.06.2008. u 21:21 - pre 191 meseci
gle ovako,ima na internetu za skinuti ansys products v11 i u njemu ima fluent for catia,al samo fluent za ostalo ne znam
 
Odgovor na temu

nero81
cvb

Član broj: 63437
Poruke: 7
*.dsl.optinet.hr.

ICQ: 564563
Sajt: fhjmgh


Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,15.09.2009. u 15:40 - pre 176 meseci
pozdrav. imam jedan pocket koji bi morao napravit a ne znam kako naravno.
ako ga radim sa pocketom onda mi ne izradi radijus na dnu a, ako idem z-lvl onda mi izbacuje no tool path to replay. a to mi zna cesto izbacivat i sa drugim "modulima"
sad me zanima da li se to uopce moze radit kao pocket posto je pocket samo 2d ili se odabere surface ili advanced machining?


evo slike komada. skicirane jer catiu imam u firmi a sad sam doma

http://img27.imageshack.us/i/fgdfgds.jpg/
 
Odgovor na temu

hrizantema

Član broj: 40869
Poruke: 295
*.direct-adsl.nl.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,16.09.2009. u 14:55 - pre 176 meseci
Pitanje!

Ovako, posto sam trenutno zauzet usavrsavanjem Autocada zbog posla, a htio bih usput da nesto znam i o Inventoru, moze li mi neko reci koja je , u biti , osnovna funkcija Inventora i koji mi je najbrzi nacin savladavanja istog?!
Pri sebi imam neke tutorijale al je nekako najteze naci osnovu za pocetak ucenja.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 66470 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.