Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JFS, LVM i 2 Mrezne

[es] :: Linux :: JFS, LVM i 2 Mrezne

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ellko
Nezic Elvir
BiH

Član broj: 6223
Poruke: 65
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon JFS, LVM i 2 Mrezne26.01.2003. u 22:07 - pre 258 meseci
Kako sam novi u Linuxu nadam se da Vam ova pitanja nece biti dosadna zamolio bih nekog da mi da uputstva kako da rijesim slijedece probleme:

1.) Kako na Linux- u kreirati particiju sa JFS file systemom?
2.)Kako na Linux-u instalirati LVM ( logical volume manager) ?
3.)Problem broj 3 je slijedeci zeli se instaliracija Linux sa 2 mrezne kartice. ETH0 je interna a ETh1 externa. Preusmjeriti port 80 koji dolazi na internu na proizvoljnu adresu na subnetu na kojem se nalazi ETH0. Kako?
Unaprijed Hvala

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: JFS, LVM i 2 Mrezne26.01.2003. u 23:48 - pre 258 meseci
Caos
Znam da cu ti dati potpuno beskorisne odgovore, jer i ja umem da ponekad pitam pitanja kao ti, ali ja ipak uvek procitam makar pocetak README file-a:) Ja sam skoro mucio da instaliram neki program i to jako dugo, i onda sam seo procitao docs i pogledao sors, ispravio 2-3 greske i sve je proradilo za manje od 15 minuta:) Tako da molim te , prvo procitaj docs, i ako ti ne bude nesto jasno, onda se javi. Sve tri stvari koje si pitao spadaju u rutinske.
za LVM imas lvm-howto, za dve mrezne kartice ti je potreban na primer ip-tables (na 2.4 kernelu) i njegov forward/masq/nat u zavisnosti sta oces. Imas ip-tables howto.
A za JFFS, kao i za svaki drugi FS imas program koji ga pravi, nisam nikad radio sa njim ali se mozda zove nesto tipa mkjfs
za reiserfs je mkreiserfs, za ext2 i ext3 je mke2fs ...
I kao sto rekoh, procitaj README i onda se javi da ti se lepo natenane sve objasni. :)
Zaboravih da ti kazem, HOWTO-ovi dolaze sa svakim Linuxom, ako ne mozes ni hinj da nadjes, reci koji distro imas pa cu ti i tu pomoci, ili cu ti kazem odakle da skines docs. Znam da ce ti ovo biti tezi nacin, ali je mnogo bolje da osetis kako se neke stvari rade, i da steknes iskustvo. A kao sto rekoh , nijedna od ovij stvari nije teska.
A pitanje za tebe: Sta ce ti LVM?? Video si slice-ove pod BSD-om pa ti se svidjaju ili imas neki RAID5 system:))
Poz

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: JFS, LVM i 2 Mrezne

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.