Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S600

[es] :: Digitalni fotoaparati :: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S600

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 127916 | Odgovora: 1391 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60016.11.2006. u 21:02 - pre 212 meseci
Citat:
neca: Sta se desava ako neko resi da raskine ugovor posle x meseci?
...........
Voleo bih i ja da cujem da li je neko dobio modem i nije platio setup i kako radi taj njihov ADSL?
...........
svi koji se prijave za ADSL kod njih pre 1. decembra, dobiti sigurno ADSL vec u decembru. Meni ovo vec smrdi na favorizovanje njihovih korisnika


Ako hoces da otkazes, predas Telekomu pismeno obavestenje i nakon 30 dana od tog datuma se ugovor raskida.

Telekom sa druge strane moze da raskine ugovor na vec poznate nacine, ako korisnik ne postuje ugovor, ne placa, krsi tamo neke odredbe itd.

Modem sam dobio, setup sam platio. ADSL radi dobro. Za modem nije bitno sto je to Speedtouch 510 i radi dobro, jer takvih vise nemaju, ceka se da stignu kineski.

Ovo favorizovanje njihovih korisnika je tacno, jer ce, po svemu sudeci, stici i biti ugradjene velike kolicine opreme, ono sto je do sada islo na kapljice. Ali verujem da ce te opreme biti toliko da ce je biti i za ostale provajdere, pa ce i njihovi korisnici lakse dobijati prikljucke. Svi cemo biti favorizovani u odnosu na stanje od ranije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mohachi
Novi Sad

Član broj: 120600
Poruke: 5
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60017.11.2006. u 00:23 - pre 212 meseci
Jel' neko probao da koristi Skype ili u MSN Messengeru Voice i Video callpreko Telekomovog ADSL-a? Da li ce to biti omoguceno ili ce i tu da zakinu posto se i tako nesto pominjalo? Evo sta sam ja dobio kad sam ih pitao:

Poštovani,

Telekom ne ograničava svojim ADSL korisnicima protok informacija.

NAPOMENA: pitanje VOIP i SKYPE usluga se trenutno nalazi u pravnoj proceduri pred nadležnim ustanovama i dok se navedena procedura ne okonča njihovo korišćenje na teritoriji republike Srbije je nezakonito, shodno čemu ih korisnici ADSL usluge koju obezbeđuje Telekom ne mogu koristiti.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60017.11.2006. u 00:44 - pre 212 meseci
Citat:
mohachi: pitanje VOIP i SKYPE usluga se trenutno nalazi u pravnoj proceduri pred nadležnim ustanovama i dok se navedena procedura ne okonča njihovo korišćenje na teritoriji republike Srbije je nezakonito, shodno čemu ih korisnici ADSL usluge koju obezbeđuje Telekom ne mogu koristiti.


Pa štite ljudi svoj monopol na telefoniju
Što reče jedan lik pre neki dan "Svaki neprijatelj Telekoma je moj prijatelj"
 
Odgovor na temu

jova_s
Jovan Svorcan
Beogrd

Član broj: 120977
Poruke: 19
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60017.11.2006. u 02:14 - pre 212 meseci
Kako su meni odgovorili juce nece biti kineski modemi :)

"Trenutno se ne zna koji ce od sledecih modela Thomson 546, 546i, 530i, 510, 510i ici krajnjem korisniku, ..."

Sad se nadam na ne lazu :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60017.11.2006. u 02:57 - pre 212 meseci
Citat:
jova_s: Kako su meni odgovorili juce nece biti kineski modemi

"Trenutno se ne zna koji ce od sledecih modela Thomson 546, 546i, 530i, 510, 510i ici krajnjem korisniku, ..."

Sad se nadam na ne lazu

Ja se cesto ljutim sto ljudi u profilu nemaju mesto gde zive. Sad mogu samo da nagadjam za tebe koga si pitao i ko ti je rekao. Moja majka je isla u Beogradu, u onaj valjda njihov glavni "stab" da trazi ruter umesto USB modema i otuda je dosao covek istog dana i rekao da im je ponestalo i da je jedva nasao jos taj jedan Speedtouch.

USB je model 330 a ovde ga ni ne spominju, a provajderi najvise vole bas USB modeme da daju korisnicima, jer su najjeftiniji

546 je modem+ruter, sa 4 Ethernet izlaza

546i, odnosno svi modeli sa slovom "i" mislim da su za ISDN liniju

530 ima 1 Ethernet izlaz i 1 USB izlaz

510 ima 1 Ethernet izlaz; mislim takodje da su svi modeli kod kojih je broj 5 na prvom mestu u oznaci, ruteri. Ja imam 510 i probao sam da na njega povezem 2 racunar i moze. Ovaj jedan izlaz iz modema/rutera se poveze na switch, a iz switcha jos dva kabla, u svaki racunar po jedan.

Dakle, ne samo da je marka Thomson (ili Alcatel) skupa, vec nije ni potrebno svakom korisniku davati ruter, narocito ne onaj sa 4 izlaza. Mozda su ti ljudi koji su ti posredovali tu informaciju, dobili od nekog iznad njih opet drugu informaciju da ce im stici neki modemi "od ranije" ali se ne zna koji modeli.

Kineskih modema ce stici na hiljade, bez brige, samo pogledaj spisak gradova gde ce sve biti uskoro uveden ADSL. Vidi samo ovaj podatak - http://www.adslguide.org.uk/hardware/reviews/2002/q4/st510v4.asp : "At £139 (September 2002) the 510" znaci septembra 2002 je model 510 kostao u Engleskoj 139 funti! Ovde se sada slicni modeli po funkciji, od drugih proizvodjaca, prodaju za 40-tak pa i manje eura, sto je jos manje funti.

Bice mi drago ako se bude desilo da nisam u pravu i stignu ogromne kolicine Thomson modema, makar i Made in Kina.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

misicmil
Milos misic
Beograd

Član broj: 20996
Poruke: 16
*.16.eunet.yu.



Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60017.11.2006. u 15:19 - pre 212 meseci
Da se ne ponavljam, prekopirao sam svoj tekst:


Ljudi ovako,
Ja sam zvao Telekom danas na onaj 9813 broj i rekao im da me na njihovom sajtu sve upucuje na to da trebam da ih zovem, rekao sam ljubaznoj operaterki da hocu da se prijavim za ADSL, ona mi trazila broj tel. videla da je broj na kevu, ptala me da li je ona u zemlji i moze li da podigne modem i potpise ugovor. Zatim me ubacila u taj protokol, trazila mi kontakt telefon i rekla da ce me neko zvati u toku sledece nedelje da se opredelim koji paket hoci i da mi da username i password. Rekla mi je da akcija traje do 1.12.2006. i da ne placam onih famoznih 5000din za prikljucak, modem...., ali mi je rekla da je realizacija pocetkom sledece godine.....???? Sta joj pa to znaci, jel to znaci da ce oni sad da mi daju da biram paket, uzmem username, i cekam ko degen Novu Godinu da bi mi ukljucili ADSL??? Sacekacu da me zovu sledece nedelje pa cu da vidim vredi li uzimati ovo uopste ako trebam da cekam januar ili ne daj boze februar. Razlog zasto sam se opredelio za Telekom je zbog toga sto mi se daleko vise isplati da uzmem kod njih paket od 768kb/s za 2800 sa PDV-om, nego kod EUneta za 5300. Mada iskreno vise volim EUnet, jer sam vec 5 godina kod njih i imam njihovu adresu, a i zbog toga sto ako imam bilo koji problem okrenem njihovu sluzbu u 2 ujutru i resim to.
Eto tako stoje stvari kod Telekoma.
 
Odgovor na temu

GR2310
Greece

Član broj: 108217
Poruke: 43
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60017.11.2006. u 19:11 - pre 212 meseci
@micky

Primio sam Vašu poruku pre par dana. Izvinjavam se što Vam nisam odgovorio odmah! Danas sam baš pogledao po ovom grčkom forumu, na žalost nisam našao neki konkretan odgovor! Ovde je imalo raznih problema, a da bi mogli malo bliže da dijagnostikujemo problem moram vam postaviti par pitanja;

- da li router povezan na Ethernet ili USB priključak?
- da li je mrežna kartica podešena da ne ide u power saving mode?
- da li ste pokušali da resetujete router?


U glavnom pominju se probelmi sa power saving mode-om mrežne kartice ili USB porta. Takođe predlažu i hardware-ski reset uređaja. Pominje se i upgrade firmware-a. Moguće je i da telekom petlja, imalo je i takvih iskustava na grčkom forumu!

Nadam se da ćemo naći rešenje problema.

Pozdrav, Bojan
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60018.11.2006. u 10:59 - pre 212 meseci
Citat:
jova_s: Trenutno se ne zna koji ce od sledecih modela Thomson 546, 546i, 530i, 510, 510i ici krajnjem korisniku, a sto se tice modema on Vam svakako biti dat na koriscenje (iznajmljivanje) ...


Jovo, molim te, nemoj me pogresno shvatiti, nije mi namera da se pravim pametan i da ti protivurecim, samo pokusavam da budem realan. Ovaj odgovor je tehnicki u neku ruku besmislen. Zasto mesa "obicne" i "i" modele? Jasno je, da onaj ko ima klasicnu tel.liniju dobija "obican" a onaj ko ima ISDN model "i". Bilo je dovoljno da navede naziv familije. Takodje je besmisleno mesati ruter sa 1 i 4 izlaza.

Dalje, besmisleno je, sto ne spominje i USB varijantu za korisnike koji imaju klasicnu tel.liniju, jer po ovome sto je navedeno, samo korisnici ISDN linije ce dobiti modem (530i) koji ima i USB prikljucak. Znaci li to da su svi korisnici klasicnih tel.linija "osudjeni" na mreznu karticu i Ethernet prikljucak?

Citat:
Sad nije bas da taj tompson kosta mnooogo. Evo linka sa zvanicnog sajta http://speedtouchdsl.de/shop/index.php?cPath=1 kosta isto ko i usb modem 330 29.95 EUR. Cak je 1eur jeftiniji u varijanti bez(i) Anex A. Tako da ispada da se vise isplati za pots linije kupiti 510 nego 330.

Garantovano ce biti ljudi koji ce hteti USB varijantu - koliko ljudi, toliko cudi - za laptop, ovo, ono. Na navedenom sajtu postoji i USB model Manta, koji kosta 15.95 EUR, sto je znacajno jeftinije od 29.95 EUR (ili 28.90) pa bi potencijalno i Telekom vise bio za Mantu .

Inace, sajt koji navodis je maloprodajni. Kad se kupuje na veliko, mogu se postici mnogo povoljnije cene, ali treba imati u vidu i drzavu - carina, PDV, itd.

Citat:
Ima sad i ovih jeftinijih ali meni je spao kamen sa srca kada sam video da postoje linux driveri . Sta daju dace a kako neko kaza sve je danas kinesko

Dobro, za drajvere je uvek bolje uzeti Ethernet, nema glavobolje. Jer ovo sa USB je muka, od distribucije do distribucije, pa cak i od verzije do verzije iste distribucije Linuxa. Daju ono sto daju, ali i ti mozes da trazis sta ti bolje odgovara.

A sada nesto vazno: kaze se kako se ruteri povezuju odmah (govorim SAMO za Linux, za Windows nemam svezih iskustava). Kao sto sam jedno "100 puta" vec spomenuo zadnjih dana, u raznim temama, najnoviji Linuxi nece da mi se konektuju na ADSL na racunaru koji se inace bez problema povezuje. Radi se o vise distribucija, veoma razlicitih autora i geografskih lokacija. Stalno javlja gresku nesto oko DHCP. Srecnim sticajem okolnosti, nabavio sam novu mreznu karticu i vec sam jedan od onih problematicnih Linuxa probao - RADI! Stara mrezna je integrisana na osn.ploci, VIA Rhine II, tako nesto, a nova Realtek RTL-8139, pa ako neko bude imao slicne teskoce, neka pokusa sa slicnim resenjem.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60021.11.2006. u 20:55 - pre 212 meseci
ne mogu koristiti?? cudno, ja bas veceras zvao rusiju i imao sam manje kasnjenje sa skype-om nego sa telekomovom 064 mrezom

i to preko telekomove IP mreze


samo cekam kad ce da se pojave cike na ulicama koje ce da upere neke cuden antene u zgradu i da kazu: "ovaj tamo ne placa TV pretplatu!"
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60021.11.2006. u 22:21 - pre 212 meseci
Ma ja ne verujem da mogu da zabrane VoIP, ovde ga svi koriste, pocevsi od velikih provajdera pa do nas krajnjih korisnika.A na nasem telekomu je da bude konkurentan kvalitetom i cenom.Ja sam konkretno ovde POTPUNO prestao da koristim OTE telefoniju, zato sto me pola sata sa Srbijom kosta 15 evra, a SAT vremena sa Srbijom preko VoIPBustera kosta 2.76 evra !
I niko me nije sprecio.Ako i postoji tako nesto to bi moralo biti u ugovoru odmah, a ne kao mi ti damo ADSL, a posle ti postavljamo uslove koriscenja.


Sto se tice placanja, i ja sam cuo da se ne placa taj setup od 5900 dinara ko podnese zahtev do 1.12.2006 pa sam rekao kevi da podnese zahtev.Kad je pozvala telekom, tamo su joj ljubazno objasnili da ce da plati SAMO 5900 dinara, i da je to ustvari ta ponuda.Navodno ce biti skuplje za one koji podnesu zahteve posle 1.12.2006.Sad sta reci, na flajeru ne pise tako, ali sta se moze.Ja ionako hocu da uvedem ADSL samo zbog VoIP-a, nizasta drugo.Ako ne budem u mogucnosti da pravim PC-PC pozive onda mogu da si zabiju taj ADSL u .......

Eh da, sto se tice tih Alcatela.....pa prvo ne moze Telekom da ima kontrolu nad tim koji cu modem da koristim.To je moj izbor.Ja sam ovde od OTE-a dobio neki Wireless modem Linksys WAG-354 ali mi nije odgovarao, jer vec imam bezicnu mrezu u stanu.Zato sam zadrzao moj stari US Robotics 9107 koji radi BESPREKORNO.

A ima i jos jedna stavka kod tih Alcatela, negativna.Ne radi port forwarding kako treba tj. ne radi uopste.Imas nekoliok opcija za forwarding, ali nemozes da odredis port koji ti hoces nego ti daje pred-programirane opcije.Ovde ih dosta dele sa prepaid ADSL paketom Connex, i postavio sam nekoliko njih raznim musterijama.Za nekog ko samo zeli da ima ADSL modem je sasvim ok.Za zahtevnog korisnika ipak nije.....predlazem neki Zyxel ili USR.....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

jova_s
Jovan Svorcan
Beogrd

Član broj: 120977
Poruke: 19
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60023.11.2006. u 02:36 - pre 212 meseci
PPZ: Ne insistiraju na alcatelu. Moze i svoje parce opeme da se koristi.

A ovo sto se tice voip i skype je stvarno necuveno. Treba te ugovore lepo procitati. Izgleda da jedno pise na sajtu a drugo u njim. http://www.telekom.nadlanu.com...ska.aspx?ac=solo&br=2#4336 Tu recimo kazu da nema ogranicavanja po pitanju aplikacija koje se mogu koristiti? A opet za paket 768 kazu: Sa ovim paketom se brzo download-uju velike datoteke i ogranizuju online poslovne konferencije.

Onda debelo lazu u svom marketingu
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60023.11.2006. u 03:07 - pre 212 meseci
To je vrlo jednostavno.Cak i ako pise u ugovoru, to ne znaci da je legalno i da mogu to da stave u njega.Bilo je kazem slucajeva ovde u Grckoj da su to pokusali pojedini provjderi da proguraju,pa su ih tako debelo lupili po usima i dzepu da to nije normalno.Svejedno, i dalje treba procitati ugovor, jer ako ne pise u ugovoru da su ti zatvoreni pojedini portovi, ili da se zabranjuje upotreba VoIP-a, onda nemaju nikakvog osnova da ti blokiraju saobracaj.Ako pak pise, onda se to da resiti sudom.....ili promenom provajdera.....to je vec druga prica o pravosudju kod nas.Ali da se uraditi....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60025.11.2006. u 09:46 - pre 212 meseci
'Alo,ljudi, odmakli ste se od čovekove teme!
Pošto sam i sam prinuđen na telekomov adsl, pre dva dana otišao sam u užički telekom, gde mi je fina mlađa gospođa primila zahtev čak iako moj otac na kome se vodi broj nije bio prisutan.
Ljubazno me je obavestila da ću početkom decembra biti pozvan da zaključim ugovor, kada ću i dobiti uredjaj kojeg ću sam priključiti, a neću platiti uvođenje od 5000 din i tokom prva tri meseca imam popust od 15%. Istu priču ponovili su i mom drugaru koji je otišao sutradan.
Ah,da! Dva dana pre toga iz neobee-a su me ljubazno obavestili da na mojoj telefonskoj liniji nije moguće uvesti adsl iz tehničkih razloga.
Ako budem morao da plaćam uvođenje 5000, ima žena da me obesi za ....

Jednu kriglu nikšićkog!
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60025.11.2006. u 16:47 - pre 212 meseci
U pravu si malo su skrenuli sa teme.Pazi i meni su rekli da necu platiti ali.... kad sam potpisao ugovor i stigao racun i pitao rekose mi pa vi ste za odmah a ne za posle (posle nove godine ) .javi sta je bilo nadam se da neces platiti,inace i meni je sezampro isto rekao da nemam mesta u centrali a otisao u telekom i sve ok .... monopol i kradja korisnika.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60025.11.2006. u 17:06 - pre 212 meseci
A ja kad pitam, da li ce telekom da favorizuje svoje (potencijalne) korisnike, mene ubedjuju da nema leba od toga...toliko o slepcima.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60026.11.2006. u 12:44 - pre 212 meseci
Ajde sada konkretno, jel bolji išta taj telekomov adsl od ostalih??
Jel su dozovoljeni p2p portovi i news?
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60026.11.2006. u 12:55 - pre 212 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ajde sada konkretno, jel bolji išta taj telekomov adsl od ostalih??
Jel su dozovoljeni p2p portovi i news?



ovako... ADSL je OK...inace SVE je dozvoljeno,nema ogranicenja,i nema agregacije sto je vrlo bitno...
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60026.11.2006. u 18:38 - pre 212 meseci
Hmmmm viš me brine to SVE...

Pošto je moj pametni provajder zabranio p2p, sada čekam da zabrane i news i da se ubijem... gledam da predjem na taj telekomov, pa me interesuje šta i kako. Samo se bojim da ne zabrane SAV taj saobraćaj za nekih mesec dva
 
Odgovor na temu

jova_s
Jovan Svorcan
Beogrd

Član broj: 120977
Poruke: 19
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60027.11.2006. u 10:12 - pre 212 meseci
Hmmmm viš me brine to SVE...

Ne postoji agregacija - da od dslam-a do noc-a. A od noc-a ka nekom svetskom bonu stoji recimo 155Mb/s. I tu svi mi na kraju zaglavimo. A koliko ce nas biti? par hijada verovatno. Tako da nece morati da nam seckaju p2p - sami ce mo da ga zakrcimo.
Sve zavisi od sirine linka ka svetu. Lako je nemati usko grlo na svojoj mrezi, a da li ce se potruditi da se ne pojavi ka svetu videce mo.
Ja se iskreno nadam da ce se link ka svetu meriti u Gb/s a ne u Mb/s. Danas to vise nije nedostupacno. Pogotovo ako ne iznajmljujes vodove od Telekoma. Ili recimo trazis saglasnost od istih za dualway satelitski link. Ko zna mozda our koji radi adsl mora da trazi saglasnost od drugog our-a :). Bar je Telekom poznat po internoj birokratiji.

 
Odgovor na temu

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Re: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S60027.11.2006. u 12:45 - pre 212 meseci
Pošto sam zadnjih dana (ili godina, ne sećam se ), bio u finansijskoj buli bio sam prinuđen da novi računar prodam ,tako da sada koristim PII400MHz, 256RAM... Kako dotični nema mrežu, vidim da bi bilo pametno istu kupiti nego koristiti USB.
Da li konfiguracija računara utiče na brzinu ADSL?
Jednu kriglu nikšićkog!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: 3-lema....Canon A430 ili ,,bolji,, A530 , Sony dsc S600

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 127916 | Odgovora: 1391 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.