Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sajt se pojavljuje i nestaje na google-u

[es] :: Pretraživači i SEO :: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7564 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 03:06 - pre 216 meseci
Napravio sam sajt prije nekih 15-20 dana i prijavio ga na glavne pretrazivace.Prvo se pojavio na msn-u,pa na google-u pa na yahoo-u.Medjutim,na google-u ga cas ima cas nema,odnosno pojavi se na jedan dan,pa onda nestane,dok recimo,adresa foruma koji imam na sajtu uvijek ostaje.Sada ga nema vec tri dana.Kada otkucam punu adresu sajta,napise mi da taj sajt ne postoji.Takodje je nestao i u msn-u.
Sta moze biti razlog tome?
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 08:35 - pre 216 meseci
nije razlog za brigu, da li ima linkove ka tvom sajtu ? da li imas statistiku iz koje mozes videti da li te posecuje google bot ?
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 08:46 - pre 216 meseci
Normalna stvar. Linkova još.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.teol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 10:36 - pre 216 meseci
Imam statisktiku i to me je i zabrinulo,jer sam vidio da su me posjecivali google i msn bot 16.jula i od tada me nema na njihovim pretrazivacima,pa se bojim da me zbog necega nisu banovali.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 10:53 - pre 216 meseci
Pa jesi napravio nešto zbog čega bi te mogli banirat? Ako ne, nemaš se čega bojat.

Druga stvar ako želiš bit indeksiran, a nisi radio na linkovima ili nekoj barem manjoj promociji proći će dugo vremena dok budeš indeksiran, jer danas nije dovoljno samo prijavit url ili postavit samo par linkova da se bude u potpunosti indeksiran, treba puno više svega.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 11:29 - pre 216 meseci
Pa nemam pojma.Mozda da pogledas sam. www.trebinjedanas.com
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 11:45 - pre 216 meseci
trenutno postoji ali samo prva strana
http://www.google.com/search?q...la:en-US:official&filter=0

nemoj da brines bice sve indeksirano, mada mu ti u kodu nesto preterano i ne pomazes

e sad ja bi ti preporucio da gradis spoljne linkove jel ako pogledas ovde imas samo unutrasnje linkove i btw yahoo te je lepo ineksirao

http://search.yahoo.com/search...args=0&pstart=1&dups=1
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 14:48 - pre 216 meseci
Pa,znas kako,ja nisam neki znalac u ovome poslu.Ovo mi je prvi sajt koji sam napravio,pa mi nisu bas jasne te stvari oko optimizacije sajta.Recimo,ovo sto kazes:
"mada mu ti u kodu nesto preterano i ne pomazes"
Sta da mu tu promjenim u tom kodu,pa da google vise obraca paznju na mene?
I ovo sto kazes za spoljne linkove.Je l mislis na razmjenu linkova sa sajtovima ili na nesto drugo.I jos jedno pitanje u vezi razmjene linkova.Da li je dovoljno samo dati linkove tipa www.mojsajt.com, da google to prepozna na pravi nacin,odnosno,da razlikuje da to nije link sa recimo nekog foruma,jer to mogu ostavljati svuda.Ja imam razmjenu linka sa jednim sajtom,ali evo sad kad pogledam u ovim opcijama google-a:
* Potraži Interet stranice koje imaju link na trebinjedanas.com

ne prikazuje nijednu stranicu,iako je taj sajt na svojoj stranici dao link na moju.




[Ovu poruku je menjao doktorrr dana 18.07.2006. u 16:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 15:28 - pre 216 meseci
Link u potpisu bi svakako "prijao" , a bilo bi dobro da poradis i na razmeni.

Sto se tice 'koda' svakako nije lepo da ti se kod zavrsava sa :

Citat:
<div id="text18" style="position:absolute; overflow:hidden; left:251px; top:11288px; width:492px; height:107px; z-index:42">
<div class="wpmd">
<div><font class="ws12" color="#808080">Nizale su se pjesme sa starih,ali i sa novog albuma Yu grupe i publika je


A nemas bas ni unutrasnjih linkova, cela navigacija ti je preko slika...

p.s Radio si sajt u Web Page Makeru
 
Odgovor na temu

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 17:34 - pre 216 meseci
Sta da stavim umjesto ovoga sto si naveo gore?Ne znam koliko uopste smijem da mijenjam te stvari,mislim,da li ce se nesto promjeniti na stranici?
Da ,radio sam u web page makeru.
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 18:12 - pre 216 meseci
Citat:
doktorrr: Sta da stavim umjesto ovoga sto si naveo gore?Ne znam koliko uopste smijem da mijenjam te stvari,mislim,da li ce se nesto promjeniti na stranici?


Sad sam video kod i nije kao malopre, sigurno si menjao nesto nego zezas ;)

offtopic: Gore u desnom uglu gde ti pise "Zelite da Vasa reklama bude ovde" napravi neki baner a broj mobilnog zameni nekom stranicom na sajtu gde nudis ponudu za marketing ili eventualno da se odmah otvara Outlook Express sa tvojim emailom.

Zar stvarno mislis da ce te neko zvati na mobilni da te pita za reklamu... ili hoces da se foliras pred ribama :-)

-------------------------

Umesto navigacije preko slika pokusaj da ubacis samo linkove !
 
Odgovor na temu

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u18.07.2006. u 19:34 - pre 216 meseci
Azurirao sam stranicu,pa je moguce da se zbog toga nesto izmjenilo,ali daj mi reci da stavim nesto sto ce stalno da stoji u tom kodu na dnu strane i kako da napravim da trajno ostane na dnu koda?

A ovo za mobilni,cini mi se da kod nas u gradu jos nije zazivjelo kontaktiranje za reklamu putem maila,pa sam zato stavio broj tel.

A sto se tice navigacije,mislis da umjesto dugmica,stavim jednostavno tekstualni link,ili sta?
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.b92.net.



Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u06.03.2009. u 14:35 - pre 184 meseci
Imam slican problem,
elem,
sajt mi nije bio vidljiv jedno 6 meseci na google-u.
Dok sam na yahoo-u prvi.. odavno

Konacno se pojavio, poseta 4 puta veca, ja srecan ko... :-)

Bilo 4 dana, i juce, *PAF* nema me na google-u.

Sta moze da bude?
Od koda.. hm.. postavio sam neku stranicu, ubacio u iframe.. mada, dal to bese taj dan.. ali neverovatno mi je da zbog toga..

tnx
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.PPPoE-4087.sa.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u06.03.2009. u 16:51 - pre 184 meseci
Koji je URL?
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u06.03.2009. u 18:25 - pre 184 meseci
http://www.gradloznica.org

tnx 4 help ing :-)

---------------------------------------

btw sad sam ceprkao nesto u google webmaster central, i to podesio, dobio verifikaciju..
al eto, nisam znao kako SITEMAP u okviru webmaster centrala da podesim, pa usput ako neko zna..
:-)
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+17 Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u07.03.2009. u 16:11 - pre 184 meseci
S obzirom da Google prikazuje samo jedan backlink u javnom displeju, a taj je etarget, gde više gubiš nego što dobijaš, po meni tu ti je i dijagnoza i put rešavanja: pokušaj da nabaviš još linkova koji vode prema tvom sajtu.

Ne može da škodi
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u07.03.2009. u 20:47 - pre 184 meseci
Nisam siguran da te najbolje razumem,
moze mala pomoc?

Kako da ih nabavim?
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.adsl-3.sezampro.yu.



+17 Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u08.03.2009. u 14:33 - pre 184 meseci
Glavno (i najteže?) SEO pitanje. Kako nabaviti linkove?

Nekoliko početnih ideja...

Besplatni katalozi, domaći i strani. (Postoje i "platni", obično više koštaju nego što vrede, bilo to i 1$)

Moljakanje drugih da besplatno linkuju.

Razmena linkova sa srodnim sajtovima.

(Postoji i kupovina, ali dobar link slot je teško naći a naći nekog ko to nudi budzašto je skoro nemoguće)

Što više rada, znanja i iskustva, to više uspeha.




 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.PPPoE-85.sa.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u09.03.2009. u 15:18 - pre 184 meseci
Jesi li u skorije vrijeme mjenjao CMS ili bilo napdnut ili imao iframe viruse?
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u11.03.2009. u 01:44 - pre 184 meseci
ne... daleko od toga..

npr. u pon je iskidao.. proradio google, imao super posetu sve preko google-a..
u utorak (juce) dodjem na sajt.. samo ja tu.. o5 me sad nema na google-u..
hmmmmmmm a stavio sam sajtmap i mislio sam da je zbog toga proradilo u pon ali.. sad ne znam sta da mislim..

neko zna nesto?
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: sajt se pojavljuje i nestaje na google-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7564 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.