Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Logo

[es] :: Grafički dizajn :: Logo

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15975 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zen
Beograd

Član broj: 1414
Poruke: 57
217.26.79.*

ICQ: 51645238
Sajt: surf.to/olja


Profil

icon Re: Logo13.12.2001. u 16:13 - pre 272 meseci
Shojke word. taman skrolujem da bih dodao odgovor da sedne i nacrta logo a posle moze d ga uradi kako god hoce za zavisi koju namenu. al ti si me prestigo i reko mu.

sedi i crtaj, ako ne umes, sta si uzo kog vraga da radis kao designer. :)
( nauci brale, crtaj dok te ruka ne zaboli, nervi mozga su povezani bajo, sa nervima prstiju, ( i jezika zato kad neko nesto radi ispadne mu jezik napolje)...

Sad da cu da te teshim i savetujem u kom programu da najlaks i nabrze i naj-samo-od-sebe-da napravis logo. i necu... koji line art da uzmes i malo da promenis... sa kog vweb sajta da skines *ai i da ga promenis u logo.

nije ti to poso... vugla se racuna. Treniraj vuglu.. lako ces posle.

Bre Designerima je u amanet da naprave lepsi svet oko sebe, a posebno to vazi za Srbjiu gde manjkaju...



Potpisi su izmedju redova poruke
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.45.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Logo13.12.2001. u 23:59 - pre 272 meseci
zen: u pravu si, s tim sto ja nisam ni pokusavao da mu kazem da radi logo u tom i tom programu, samo sam se zacudio kad je neko rekao da je PS 6 losh...


usput, ja ne znam da crtam, a radim solidno (valjda) :)

kako to objasnjavas?
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

zen
Beograd

Član broj: 1414
Poruke: 57
217.26.79.*

ICQ: 51645238
Sajt: surf.to/olja


Profil

icon Re: Logo14.12.2001. u 10:56 - pre 272 meseci
to objasnjavam time da si ipak naucio da crtas kompjuterom u istom fazonu kako kad neko uci ili pocinje da crta zato sto se zanima i voli da crta sa obicnom olovkom. ne moze ni to svako.

Potpisi su izmedju redova poruke
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.beotel.net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Logo14.12.2001. u 12:02 - pre 272 meseci
Mislim da smo malo skrenuli sa postavljene teme, ali nema veze... Kao prvo rucno crtanje nije napravljeno da bi ljudi rekli, e ja znam da crtam, vec da bi dizajnere i industrijske umetnike uveli u odredjene okvire nekih standarda... Pritom ono u tebi budi osecaj za liniju i shvatanje njene jacine, a ako se nevaram najbitniji detalj stilizacije jeste linija, a stilizacija je osnovni nacin da se dodje do logoa koji pritom ispunjava asocijativnost i familijarnost... Takav logo je prepoznatljiv i lako se pamti... Drugo probaj da se igras sa najistaknutijim slovnim znacima u nazivu, koji taj logo treba da prestavlja...
Zen je upravu kada kaze da sve zavisi od naseg sopstvenog interesovanja za dizajn, ali zato se niko nije ni rodio naucen... Dizajn, koliko god ga smatrali otvorenom, slobodnom i nadasve virtualnom delatnoscu, poseduje odredjene standarde... Ne da bi Vas ogranicio vec da bi Vas ljudi lakse razumeli, a Vasa poruka stigla sto dalje...


 
Odgovor na temu

zen
Beograd

Član broj: 1414
Poruke: 57
217.26.79.*

ICQ: 51645238
Sajt: surf.to/olja


Profil

icon Re: Logo14.12.2001. u 14:49 - pre 272 meseci
ma ja kazem da nije vazno koji ti je alat ako si kreativan. Vec ces se nekako snaci. Problem je kad nisi kreativan, al eto . imas neku tezgu za 150DM i trazis program koji ce da uradi to "kreativno": namesto tebe. Tu je problem sa PC-jevima sto ti stvore iluziju da to moze.

Ja kazem da bi 1000 designera izvuklo ovu zemlju iz bede.. stvarajuci bolji i lepsi i konceptualniji svet.

zato cui da se potrudim da vam prenesem moje stavove, moj hype, moj konceptualizam i nadasve moje poznavanje grafickog sofwarea.. i ne samo softwarea nego i alata tipa, skalper, montazna folija, flomasteri, olovke, bojice, ... lenjiri, sestari, ... bez PC-ja sam odradio na stotine designova za sportsku opremu, dresove, trenerke, .. a sa PC jem sam krenuo da ih radim jos vise..


na vama ostaje samo da se primite... i da se nagutate "kljuceva" koji ce vam osvetlati vas put. -

My Mission- design of the better world
God was designer to.
i tako.

vas male ( mlade :P) papane cu da napujdram da se govoto naljutite na sve.. onda cete da rasklopite sve "istine' oko vas i da ih rekontekstualizujete. .. pa da ih napravite kako treba.


prva lekcija: red 4 osnovna pravila proizvodnje
- planiranje
(isplaniraj posao od pocetka do kraja)
- organizacija
( organizuj taj plan da bi mogao da se ostvari i da su svi elemetni posla pokriveni)
- sprovodjenje
( sama produkcija)

- kontrola
( uknjizi sve sto si radio da bi mogao da kontrolises)

more to come.

:)




Potpisi su izmedju redova poruke
 
Odgovor na temu

rassta
Darko Ruzinski
Subotica\Wojvodina

Član broj: 824
Poruke: 22
217.26.75.*

Sajt: www.printex.co.yu


Profil

icon Re: Logo14.12.2001. u 15:54 - pre 272 meseci
Ljudi ja mislim da bi Vi trebali da odete na prvu stranicu ove teme i da vidite sta vas je covek pitao jer ste otisli sa temama u tri lepe mater..e.

Neki imaju polma sta pricaju dok se drugi bacaju sa terminima o kojima nemaju poma, Phot Shop Corel, Illustrator, FreeHand, Gimp i ko zna koji programi bivaju spomenuti sto je i ok treba coveku ojasniti u cemu sve moze da uradi jedan logo, ali vi ste otisli do jaja sa teme ako vam je do prepucavanja oko kvaloteta programa napravicu novu temu o tome pa onda se tu razbijajte do mile volje.

A da odgovorim na pitanje koje je covek postavio, ako je logo komplikovan bice ti ga tesko napraviti u bilo kojem od spomenutih programa ali ako si iole marljiv i kreativan onda ti stvarno nije bitno u cemu ces ga napraviti dok god on ispadne dobro.
Fuck it!
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.verat.net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Logo16.12.2001. u 17:53 - pre 272 meseci



?




 
Odgovor na temu

zen
Beograd

Član broj: 1414
Poruke: 57
217.26.79.*

ICQ: 51645238
Sajt: surf.to/olja


Profil

icon Re: Logo18.12.2001. u 13:20 - pre 272 meseci
o bre Shojke. uzmi bilo koji Corel ( ili bilo koji Ilustrator ) ..i ukucaj ime fimre ( za logo) .. odaberi font , malo promeni i eto ti logo. a ako hoces neki znakic dodatni .. eto nacrtaj ga... u nekom od ovih programa..

jel mogu sad da zatvorim ovu temu da je nema vise.
Potpisi su izmedju redova poruke
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.verat.net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Logo18.12.2001. u 19:26 - pre 272 meseci
Zen majstore...
Pa nisam ja taj koji trazi nacin na koji treba uraditi logo, ali nisam trazio ni lekciju iz proizvodnje, niti opis tvojeg zivotnog iskustva...
Jednostavno sam smogao snage da kazem svoje misljenje, a pritom, ako me oci nevaraju ti si se slozio samnom...
Inace zatvaraj ovu temu pothitno... Ispace da je najtrazenija stvar na ovom forumu kako uraditi logo...

bue..........................<
 
Odgovor na temu

zen
Beograd

Član broj: 1414
Poruke: 57
217.26.79.*

ICQ: 51645238
Sajt: surf.to/olja


Profil

icon Re: Logo19.12.2001. u 08:57 - pre 272 meseci
ok, al ja neumem da zatovorim temu vec u beskraj mogu da pricam. :P
..vidis.


Potpisi su izmedju redova poruke
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.148.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Logo19.12.2001. u 18:08 - pre 272 meseci
olja bre, javi mi se na icq hitno!
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Logo

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15975 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.