Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moj prvi rad za TURBOSQUID

[es] :: 3D modelovanje :: Moj prvi rad za TURBOSQUID

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7928 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID11.01.2007. u 10:59 - pre 210 meseci
Stiglo bi mi tacno 10 dolara jer sam iz srbije ;-)
zato sam rekao 36 a ne 40, da zaokruzim.

@alien85
Koristi pretragu, al evo uradio sam ja to za tebe:
http://www.elitesecurity.org/t106622-turbosquid
Ovde ces naci odgovore na sva pitanja
 
Odgovor na temu

alien85

Član broj: 33419
Poruke: 202
*.paleol.net.



Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID11.01.2007. u 15:08 - pre 210 meseci
thx...
The truth is out there..
 
Odgovor na temu

trajcem

Član broj: 128780
Poruke: 61
212.200.180.*



Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID11.01.2007. u 16:38 - pre 210 meseci
lepo si to uradio. ali mali savet za turbo squid. ja sam za diplomski rad uradio 3d model u milimetar tacnosti rampu za parkiranje koja se koristi po parkinzima u subotici. rampa ima preko 400 delova. znaci do poslednjeg detalja je uradjena, svaki saraf, matica sve,sve. radio sam je 6meseci u mechanical desktopu, plus proracuni i tehnicka dokumentacija. e sad, posto me nista nije kostalo ja sam to stavio na turbosquid. mesecima vec nisam gledao, ali zadnji put kada sam pogledao niko nije ni pristupio da vidi a kamoli da je download-ovao.

problem je u tome sto za taj turbo squid treba biti vise psihijatar nego talenat. to sto si ti uradio je lepo. ali si izabrao grupu u kojoj je takva konkurencija da ne mozes da se izboris tamo. znaci ljudi.... tehnicke uredjaje, ljude, kola , oruzja nemojte stavljati. koliko god dobro uradite konkurencija je enormna.


savet: jedan lik je napravio spil karata i imao je mnogo prodaja. konstatacija: spil karata uraditi je maciji kasalj, ima posla ali nije tesko. ali lik je jako pametno video da na celom turbo squidu nije bilo normalnog spila karata, a to je nesto sto se cesce koristi nego moja rampa na primer.

znaci idite na turbosquid i nemojte gledati sta ima nego trazite ono sto nema a koristi se cesce.


pozdrav
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID11.01.2007. u 16:51 - pre 210 meseci
Ok, znam sve te cake.
Bas sam gledao, da napravim sve metalne apoene Evrica na primer. Mislim da bi to bila dobra fora, ali nemoj nikom da kazes ;-))))
Ili tablu cokolade, ni nje nema medju ponudjenim modelima.
A taj sa kartama je niko drugo do kolega x3mer ja mislim.
Nego, sad gledam, ovo da prodam, mozda nije neki, ali nisam video da je iko napravio ista bolje na squidu :)







 
Odgovor na temu

Neshitza
Nebojsa Milic
Beograd

Član broj: 123007
Poruke: 157
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID11.01.2007. u 17:32 - pre 210 meseci
bravo care!!!
Nesha
 
Odgovor na temu

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID15.01.2007. u 13:33 - pre 210 meseci
Moje misljenje je da su automobili bas i najisplativiji. Tacno je da je konkurencija velika ali je potraznja jos i veca. Meni se prodao jedan bezvezni auto koji je radjen po tutorijalu i za koji uopste nisam racunao da ce makar i jednom otici, pa sta onda ocekivati od boljih modela. Ako pogledate na najprodavanijim modelima na sajtu videcete da ima veliki broj automobila. Jedan lik, ne znam mu tacno ime, sa DizajnZone je napravio auto, dodge viper koji je postavio na turbo. Covek nije pocetnik ali je skoro saznao za turbosquid i odlucio da vidi kako to funkcionise, cena auta je valjda bila 45 dolara. Auto nije ni bio ispeglan, samo je napravljen da lici na nesto ali su se ispupcenja i neravnine bas videle. On se nije ni nadao da ce iko pogledati to a kamoli da ce kupiti i nastavio da radi na drugim modelima. Posle 15-ak dana odluci on da ispegla onaj model i zameni ga, a ujedno da ubaci i nove koje je odradeo. Kad je otiso na turbo squid imao je sta da vidi. Njegov model se prodao 2 puta u roku od 15 dana iako nije bio do kraja zavrsen. Tako da ja mislim da se automobili najvise isplate i da uvek treba teziti da se naprave lepi ili novi automobili. Sportski automobili novijeg godita idu ko alva. I dobar tyning i styling automobila prodaje model. Dobro je praviti automobile iz "Fast and Furious" i "NFS".
Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID15.01.2007. u 14:03 - pre 210 meseci
Slazem se s tobom.
Pogledaj bas ima tamo neki BMW kocept koji kosta oko 1000 dolara (a vredi zaista toliko) prodat je 3 puta :-)

 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID15.01.2007. u 18:29 - pre 210 meseci
Da, taj sa Viperom sam ja. :)
Samo da te ispravim za ta ispupcenja - tehnika je bila subdivision, tako da su ona bila vidljiva u viewportu, ali je pri renderu primenjen smooth, tako da izgleda kao na ovoj slicici sto sam okacio. U pitanju su samo bile sitnice tipa lepsih retrovizora, spojlera i slicno.
Eno i dalje stoji, ali se slabo prodaje i pored smesne cene, tako da nema pravila. Evo slicice:



Inace, upravo danas sam odneo chek (na malo smesnu cifru) u banku, ali kao izvor kinte za cigare i picence dobro dodje. Samo da napomenem da mi je cek putovao oko mesec dana, poslat je bio jos sredinom decembra. Kontam da je to zbog Bozicnih i Novogodisnjih praznika, ali sam za svaki slucaj odlucio da ubuduce pokusam wire transferom.

 
Odgovor na temu

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID15.01.2007. u 23:00 - pre 210 meseci
Izvinjavam se, mada se kod svetla bas vidi neravnina. Kod ceka zaista i putuje oko mesec dana do nas. Kada sam citao tvoj post bilo je to na brzaka pa sad iz secanja mi navirivalo, izvini za greske.
Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID15.01.2007. u 23:36 - pre 210 meseci
No frks.
To kod svetla je ispravljeno, ali me mrzelo da rendam ponovo.
Sto se tice ceka, mislim da moze i wire transferom da se dobaci kinta, jedino se ne isplati za male iznose. Valjda je minimum troskova za WIRE oko 25$, pa kontam da je najbolje ici na bar 250$ limita.
 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
212.200.175.*



+1 Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID20.01.2007. u 17:09 - pre 209 meseci
To li mi se cini ili je render trajao 7 sati.Ako je stvarno tako... Vidim ja vraticu se na default scanline render
I jel probao neko pay pal preko TS-a cini mi se da nema kamate od 30%
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID20.01.2007. u 22:46 - pre 209 meseci
Ne brini za render time, tada nisam mnogo znao o VRay i optimizacijama :)
A i radjen je pre par godina, pa je masina bila...

 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
212.200.175.*



+1 Profil

icon Re: Moj prvi rad za TURBOSQUID21.01.2007. u 00:20 - pre 209 meseci
Uf.A bas sam se bio iscimao.Ja sam skoro skinuo Vray i razocarao sam se.Ja sam mislio da je to render koji ce od tvojih modela da napravi ultrarealisticne slike ali sam tek onda video da treba da koristim njihove mape/materijale kako bi slike ispale takve, a od tih materijala ne znam nijednu koja za sta sluzi,njihove opcije i to.Osecao sam se kao da sam prvi put ukljucio 3ds pa da tek moram da ucim sta za sta sluzi.

Evo ga i moj prvi rad za turbosquid.Tako sam ja nekada modelovao.Tada nisam ni imao poima da postoje tehnike modelovanja tipa box modeling...Dakle ovo je klasika, korisceno je: box,chamfer box,cylinder i opcije boolean i FFD.



 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Moj prvi rad za TURBOSQUID

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7928 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.