Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 24989 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj01.03.2009. u 21:30 - pre 184 meseci
Hvala puno!Razmishljao sam uzeti neki "ultimate" telefon koji cu moci koristiti kao GPS navigator u narednih par godina pa sam mislio da je iPhone 3G bolje rjeshenje od Nokie N96.

Da onda idem tom linijom,moguce je naci aplikacije i mape za ex-Yu i ovo ostalo za iPhone 3G?
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj01.03.2009. u 23:15 - pre 184 meseci
Citat:
Eborg: Hvala puno!Razmishljao sam uzeti neki "ultimate" telefon koji cu moci koristiti kao GPS navigator u narednih par godina pa sam mislio da je iPhone 3G bolje rjeshenje od Nokie N96.

Mila majko?! Za tebe su "ultimate" modeli za GPS navigaciju iPhone ili Nokia N96?
Prijatelju, ovde je stvar toliko prosta da nema potrebe tupiti previše - GPS navigacija na mobilnim telefonima zavisi u najvećoj meri tj., gotovo isključivo od raspoloživosti softvera i mapa. Hardver je uglavnom svuda isti. Nokia na žalost ima nešto slabiji hardver(ugradjen GPS čip) od Apple iPhone ili Windows Mobile PDA/PPC i sl., modela.
Trenutno NAJBOLJE što postoji je WM PDA/PPC uredjaj ... recimo HTC TytnII, jer za njega postoji najraznovrsniji softver za GPS nav. Zatim sledi Symbian S60 i recimo predstavnik Nokia N95 8GB ... pa sve ostalo ...
Softver za Symbian modele sam opisao u temi: http://www.elitesecurity.org/t...era-Nokia-sl-Sv-GPS-telefonima

Što se tiče telefona:
- Nokia N95 8GB je za klasu bolja od modela N96 i ne zalećite se previše.
- iPhone jedva da ima te Google mape za GPS navigirati ... ne znam da li se u medjuvremenu nešto promenilo ali rekoh - džabe nekome Apple predstavlja kojekakvo "ime i prezime" kada nema šta na njemu da se koristi jer Apple ne dozvoljava proizvodjačima softvera da izdaju aplikacije i za iPhone tj. bar se tako govori ...

Ponavljam: "ultimate" modeli mobilnih telefona za GPS navigaciju su samo oni uredjaji zak oje postoji najveća moguća softverska podrška. To su Windows Mobile PDA/PPC uredjaji, Symbian S60 uredjaji, pa svi ostali ...
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj01.03.2009. u 23:55 - pre 184 meseci
Mozhda je doshlo do malog nesporazuma - pod ovim "ultimate" sam vishe mislio na cijeli telefon a ne samo "GPS zvjerku".

Dakle,all-round telefon ali sam naglasio da mi je GPS bitna stavka.Kada se nadjem u nekom nepoznatom gradu da mogu da pronadjem pizzeriu,muzej,lokalnu atrakciju,hotel,da odem od tachke A do tachke B,odem do drugog grada i neshto slichno,bilo pjeshke bilo autom bilo biciklom...Na to sam mislio... ;) Naravno sa mogucnosti "offline" navigacije poput Garmina na Symbian telefonima ili vec navedenog prethodnog cacheiranja i spashavanja mapa sa Google Maps.

Hvala za ovo pojashnjenje...Koliko vidim Tom Tom ce izdati ako vec nije svoju aplikaciju za iPhone pa meni to kao laiku uz Google Maps sa satelitskim snimcima djeluje dovoljno,pogotovo shto Tom Tom pokriva ex-Yu... :)

 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj02.03.2009. u 00:04 - pre 184 meseci
TomTom NE POKRIVA ex-Yu. Jedino ako misliš na tu beta mapu od pre par godina koja je radjena na osnovu nekadašnjih skica puteva iz perioda Kraljevine Jugoslavije ...
Btw. TomTom se nezvanično najavljuje za iPhone u zadnjih godinu dana svakodnevno ... možda je to samo klasična "navlakuša" za iPhone kupce, zar ne?!? Koliko sam u zadnje vreme pročitao TomTom uopšte više neće pisati aplikacije za bilo koje verzije mobilnih telefona, smartphone i PDA i PPC uredjaja ...
RECIMO, opet pretpostavljamo --- da ta aplikacija TomTom-a koja se MOŽDA bude pojavila za iPhone uspe prihvati mape verzije 6 medju kojima je i ta BETA mapa Istočne Evrope koja pokriva i ex-Yu i to sve AKO se bude pojavila na iPhone. Mislim da novije mape pokrivaju Sloveniju, dobar deo Hrvatske, ali ne postoje informacije kada će Bosna i Hercegovina, Srbija, Makedonija i td., bitri pokrivene tako da - mačka u džaku.
No, vidim da ti se svidja iPhone kao brend tako da je uzalud ubedjivati te u mane istog i prednosti WM modela ili nadolazećih S60v5 modela ...
Samo napred!

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 02.03.2009. u 01:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj02.03.2009. u 10:14 - pre 184 meseci
Imaju za iPhone 2 zanimljiva programa za atrakcije..Vicinity i HearPlanet, koji ti na osnovu trenutne lokacije pokažu šta ima zanimljivo da se vidi. Za Beograd Izbaci ne tako zanimljive stvari, ali ima i Kalemegdan i Area i Veliko i Malo Ratno ostrvo i sl.
Imaš takođe i programa koji isto na osnovu lokacije pokazuju najbliže objekte koje si ti naveo, ali mislim da ne pokrivaju naše poneblje. Evo sad proverih, i Vicinity ima te opcije, ali nema izlistano ništa od komercijalnih objekata.

Ja sam prošao sve moguće vrste navigacije i najbolja mi se pokazala ova koju sad koristim. Za navigaciju po putevima kupi neki Garminov GPS za auto (ako si motorizovan), jer u cenu uređaja je uračunata i legalna mapa. Mislim da je kod mene na Nuviju mapa Adriatic Route, ali ga ja nisam koristio van Srbije. Moji jesu po Bosni i Hrvatskoj, ali ne znam da li su se oslanjali na navigaciju..tj. kakva je. A za eobavezniju navigaciju i za taj sightseeing koji si spomenuo uspešno sam koristio iPhone i Google Maps. Tim pre što je Hrvatska pokrivena Google Mapama (a i Slovenija sigurno), a pitanje je meseca kad će i ostatak Balkana dobiti svoj deo mapa.
Naravno, valja spomenuti i program GPS Mission (http://gpsmission.com) koji za potrebe te "igre" učitava mape sa OpenStreetMap sajta (http://www.openstreetmap.org) i koje su vrlo detaljne i tačne za Beograd i Novi Sad, gde sam ih ja imao prilike testirati

Apple dozvoljava proizvođačima da naprave softver, ali im ne dozvoljava da taj isti softver radi i pošto se "ugasi" (skloni sa ekrana). Naravno, ovo je moguće zaobići i uveliko se zaobilazi programom Backgrounder koji stavlja prgoram koji želimo u pozadinu, odakle ga je moguće pozvati opet u sekundi, a šta je pravi razlog zbog kojeg se velike svetske kuće još uvek nisu odlučile za svoj softver na iPhoneu, nije poznato.

Ameri imaju vektorske offline mape cele US, ali ne mogu da rade rutiranje (mislim).

Pogledaj i program MotionX GPS, koji takođe koristi OpenStreetMaps.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj02.03.2009. u 12:32 - pre 184 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Apple dozvoljava proizvođačima da naprave softver, ali im ne dozvoljava da taj isti softver radi

Što bi rekao naš narod: "***e lud zbunjenog".
iPhone 'gura' i vid skrivenog marketinga u kome se predstavlja kao uredjaj koji kao da je pao sa marsa u svemirskom brodu i odjednom se na planeti zemlji svi popularni proizvodjači smartphone softvera utrkuju da i za njega napišu svoje proizvode kako bi imali šta da ponude i tom "space device" , ... a ono 'marsovac' se ne da i nećka kao devica pred **** ...

Toliko je popularnih smartphone aparata od vodećeg Symbian-a preko Windows Mobile uredjaja, RIM-a, PalmOS-a i sl. ... da je smešno u tu kategoriju svrstavati Apple sa jedva dva aparata koji još diktira nekome kada sme, šta sme i kako mora da napiše od aplikacija?!? ZBOGOM PAMETI!
Verujem da ti proizvodjači trebaju biti nadasve ludi pa da se i dalje zanimaju za iPhone pored toliko drugih smartphone aparata današnjice ... još kada se uzme u obzir ucena ili ti nećkanje iPhone ...
No, o.k. to samo govori koliko je reklamna kampanja danas u ovom "globalnom selu" uspešna do mere da se njome može vladati svetom. Religija je prevazidjena metoda odavno.
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:a šta je pravi razlog zbog kojeg se velike svetske kuće još uvek nisu odlučile za svoj softver na iPhoneu, nije poznato.

Kako nije poznato? Zar ne rekosmo da Apple ne dozvoljava rad aplikacija tih svetskih kuća na njihovom prvencu iPhone? Kako ljudi da krenu da pišu aplikacije kada znaju unapred da one neće raditi na tom iPhone? To da moraju da se hakuju kojekakvim dodatnim glupostima nije nadležnost proizvodjača aplikacija pobogu. To je čak i krivično delo ... Niko nije tolika veverica ... isto kao da pišu te aplikacije za rad na pegli ili veš mašini. Zašto onda čudjenje?

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 02.03.2009. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 24989 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.