Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje tabela u bazi

[es] :: Access :: povezivanje tabela u bazi

[ Pregleda: 4314 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarinDel
Marin Delivanov
Skopje

Član broj: 94478
Poruke: 1
62.162.36.*



Profil

icon povezivanje tabela u bazi12.07.2006. u 11:08 - pre 215 meseci
Postovani..ja sam "debitant" u Access-u i molim za pomoc ili savet...Naime, sastavljam bazu koja se sastoji od 14 tabela. Jedna od tabela funkcionise (ili bi trebalo da funkcionise) kao recimo "glavna" tabela oko koje se sve "okrece", jer je na neki nacin "srz" baze podataka. Ova "glavna" tabela sa 11 tabela je u relaciji 1:"vise", s time sto relacija "vise" je na strani glavne tabele. Daljim radom na bazi ovo se pokazalo kao "uspesno" (da se malo pohvalim), jer ostali elementi baze ("query-ji", forme, report-i, moduli, VB kodiranje) kao i baza u celini su se pokazali izvrsno. Problem je nastao kad sam morao da glavnoj tabeli dodam dve tabele (nazovimo ih Tabela1 i Tabela2) koje moraju da budu u relaciji sa glavnom tabelom 1:"vise", s tim sto relacija "1" je na strani glavne tabele, a poznato je da Access ne "dozvoljava" vise od jedne relacije 1:"vise" s tim sto relacija "1" je na strani "glavne" tabele. Analizirajuci bazu u celini, postujuci pravila normalizacije i perfomanse baze ispostavilo se da je neophodno da ove dve nove tabele budu u relaciji 1:"vise" (relacija "1" na strani "glavne" tabele). Problem sam pokusao uvodeci novu tabelu (nazovimo je Link_tabela) sastavljenu od tri polja. Ova tabela izgleda ovako:

Link_tabela:
Glavna_tabela_ID
Tabela1_ID
Tabela2_ID
Sva tri polja su non-unique keys. Ideja mi je bila da Link_tabelu povezem s "glavnom" tabelom u relaciji 1:"vise" s tim sto relacija "1" bi bila na strani "glavne" tabele, a sa Tabelom1 i Tabelom2 bude na strani "vise". U sustini moja zelja je da na neki nacin omogucim povezivanje "glavne" tabele s tabelama 1 i 2 a da ta "veza" bude 1:"vise" ("1" na strani "glavne" tabele). Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

tacka
novi sad

Član broj: 55414
Poruke: 105
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: povezivanje tabela u bazi12.07.2006. u 11:40 - pre 215 meseci
ne kontam problem evo ti primer
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: povezivanje tabela u bazi

[ Pregleda: 4314 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.