Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam jednu ideju - molim za pomoc

[es] :: Video produkcija :: Imam jednu ideju - molim za pomoc

[ Pregleda: 3127 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Salgeras
Salgeras

Član broj: 21155
Poruke: 180
213.244.197.*



Profil

icon Imam jednu ideju - molim za pomoc11.07.2006. u 14:57 - pre 216 meseci
Dosao sam na jednu ideju, pa mi trebaju vasa pomoc i saveti kako da ovo izvedem...

Imam brdo snimljenog materijala koji sam pravio sa drustvom (ekskurzije,zurke itd) pa sam mislio da sve to spojim u jedan film, da ne vucem stalno ove kasetice..
Zamislio sam da to ovako izgleda: prvo krece jedan klip, kad se on zavrsi pojavi se neka slika (radjeno sa fotoaparatom), pa se onda nastavi neki drugi klip. Tako da se kombinuje do kraja. Dalje, dok traje neki klip, da se preko njega pojavi neki text i onda da nestane... Onda, recimo da se slike pojavljuju sa nekim efektima (recimo: crn ekran, i dok se on polako siri, pojavljuje se slika..)..

Sta mislite, je li ovo izvodljivo ili ostaje kao plod maste? :)) Ako jeste, mozete li da mi objasnite kako..? Posto prvi put radim ovako nesto, bilo bi pozeljno malo detaljnije uputstvo :))

Znaci, materijal je na kasetama... kako da ga sa njih (tj sa kamere) prebacim na komp?
Snimano je sa kamerom: SONY
Carl Zeiss
Vario-Sonnar

Koji programi su potrebni za ovu egzibiciju? Da li je dovoljan samo Adobe Premiere ili...?

Hvala unapred!!!!

Registered Linux User #460193
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.info-net.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc11.07.2006. u 17:08 - pre 216 meseci
Prvo, preciziraj kakva je kamera: VHSC, Hi8, Digital 8, miniDV...
A to sto zelis nije nista posebno i mozes lako izvesti u nekom iole ozbiljnijem programu za editing.
Imas TOP temu u ovom forumu "Tutorijali softvera za video produkciju". U njoj imas uputstvo za Vegas, pa kreni. Kad negde zapne, javi se.

Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc12.07.2006. u 14:31 - pre 216 meseci
Dovoljan je i Premiere ili neki drugi napredniji program za video editovanje. Da bi uradio sve što si zamislio moraš dosta dobro savladati program koji izabereš a trebaće ti i znanje oko titlovanja i ubacivanja teksta i grafike u video...
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc18.07.2006. u 08:24 - pre 216 meseci
Svidja mi se taj entuzijazam, odusevio sam se.Sve si ti to lepo zamislio, do detalja. Ma sjajno !!! Podsetio si me na mene kada sam resio da napravim prvi DVD.Samo kreni pa cemo svi da ti pomognemo.Odaberi program koji ces da koristis pa ce ti se javiti onaj ko zna sa njim.Ima nas dosta.

P.S. Dobro ti je rekao Misa.Obavezno napisi koji je tip kamere.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc18.07.2006. u 20:32 - pre 216 meseci
I ja pozdravljam taj entuzijazam na polju video pikanterija.
Kao što neko već reče, moraćeš da se upoznaš prvo sa radom izabranog programa, kako bi izveo to što hoćeš. Inače, to je za nas, koji imaju neko iskustvo u montaži, veoma jednostavno, tako da ti samo počni, pa kad negde zapne - pitaj konkretno.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Salgeras
Salgeras

Član broj: 21155
Poruke: 180
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc25.07.2006. u 15:54 - pre 215 meseci
Hvala, ljudi... i na odgovorima i na podrsci :))

Kamera je miniDV...
Skinuo sam Vegas 5.0 pa cu prvo da se igram sa njim, a uzecu i Premiere pa probati i njega.. Ako negde zaskripi (a sigurno ce), javicu se..

Hvala i pozdrav svima!!
Registered Linux User #460193
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc26.07.2006. u 08:45 - pre 215 meseci
Neko se ne bi slozio sa idejom da pocnes sa tako komplikovanim programima, posebno Premiere ali meni se svidja sto si bas to odabrao.Ako vec kreces, kreni kao covek !!!
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc26.07.2006. u 15:55 - pre 215 meseci
Citat:
Audio: Neko se ne bi slozio sa idejom da pocnes sa tako komplikovanim programima, posebno Premiere...


Kad sam pocinjao da se bavim I ovim poslom (amaterski naravno, za svoje potrebe), poceo sam bas sa Premiere-om, malo pritesko, al Bože moj, na kraju se uhodas...

Citat:
...ali meni se svidja sto si bas to odabrao.Ako vec kreces, kreni kao covek!!!
Ako hoces da krenes kao covjek, koristi CANOPUS EDIUS. Ako se odlucis za Edius, javi se na PP, program je najbolji, ali ubjedljivo najbolji program za video editovanje. Kazem najbolji jer sam probao sve te Premiere, Vegase, i ostale, al ovaj je naj.
 
Odgovor na temu

romanzrenjnanin
Roman Bugar
Zrenjanin

Član broj: 63970
Poruke: 128
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc26.07.2006. u 23:26 - pre 215 meseci
Da li mozda znas gde ima da se skine Canopus Eidus?
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.83.eunet.yu.



Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc27.07.2006. u 12:47 - pre 215 meseci
@dulesusic

Mislim da ne bi trebali da zbunjujemo coveka time sto cemo da hvalimo odredjene programe.Svako hvali svoj omiljeni a to nije tema. Neka izabere neki koji vec ima i neka krene.Procice dosta vremena dok sam ne shvati koji mu najvise odgovara.
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc27.07.2006. u 14:20 - pre 215 meseci
Probaj i ti ovaj program pa onda daj savjet... Mozda grijesim, ali... Jednostavno probajte.
 
Odgovor na temu

tonnib
Osijek

Član broj: 108937
Poruke: 28
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Imam jednu ideju - molim za pomoc31.08.2006. u 15:53 - pre 214 meseci
Da li si razmišljao da snimiš off i da opisuješ što se događalo a što ne?
Ako budeš koristio previše efetaka moglo bi doći do pretjeranosti, zbunjenosti. Izaberi samo par izražajnih funkcija (rez, pretapanje, zatamljenje) i mislim da ako češ raditi samo opis u slici moguče je da če biti dosadno. Za zanimljivost če ti trebati neki problem u priči ili neki djelovi priče, događaja koje češ kasnije otkriti i koji su za tebe kao autora važniji od drugih.

Probaj prvo napraviti kratku verziju koja bi bila ugrubuo složena (početak - sredina - kraj) probaj smisliti ideju, misao ili poruku svog filma.

Pozdrav
THX 1138
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Imam jednu ideju - molim za pomoc

[ Pregleda: 3127 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.