Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rh 8.0

[es] :: Linux :: Rh 8.0

[ Pregleda: 3798 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X_Phre@K
Zolt Egete
Zrenjanin

Član broj: 2134
Poruke: 34
*.ptt.yu

ICQ: 106233631


Profil

icon Rh 8.011.01.2003. u 00:25 - pre 258 meseci
Instalirao sam RH 8.0 i kada sam krenuo da podesavam sistem nema Linuxconf. Nisam mogao da nadjem ni pretrazivanjem rpm paketa na cdovima (imam prva tri cd-a). Trebalo bi mi za podesavanje mountovanja windows particija. Da li postoji neki alat za to pod RH 8.0 ?

Nema ni gnorpm (ili ga ja nisam nasao), kao altrenativa postoji redhat-install-packages, koji ne pokazuje nikakve rezultate posle instaliranja paketa niti ima opcije koje je imao gnorpm (query....). Da li postoji neki alat za RH 8.0 koji radi kao gnorpm ?

Zatim tu je problem sa modemom. Na verziji 7.2 modem je radio bez problema. Skinuo sam driver za HCF modem (rpm paket), verzija kernela 2.4.18-14, instalirao sam ga pomocu redhat-install-packages a sistem i dalje ne moze da mi prepozna modem. Pa sha da radim ????

X
 
Odgovor na temu

X_Phre@K
Zolt Egete
Zrenjanin

Član broj: 2134
Poruke: 34
*.ptt.yu

ICQ: 106233631


Profil

icon Re: Rh 8.011.01.2003. u 01:27 - pre 258 meseci
Modem sam sredio tako da to vise nije problem... ali ono ostalo....
X
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.www.yu

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Rh 8.011.01.2003. u 06:56 - pre 258 meseci
Izvini i ne ljuti se, ali - nisam mogo da odolim da te malo ne 'davim':

Imao si problem sa modemom, obratio se auditorijumu sa molbom za pomoc. Sad kad si sam naso resenje - ti ga nisi objavio, mozda ima jos neko sa istim/slicnim problemom?

Za ostale tvoje probleme, nazalost, ne mogu pomoci.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

X_Phre@K
Zolt Egete
Zrenjanin

Član broj: 2134
Poruke: 34
*.ptt.yu

ICQ: 106233631


Profil

icon Re: Rh 8.011.01.2003. u 10:08 - pre 258 meseci
Pa resenje je dosta jednostavno i nije bas zadovoljavajuce, ali radi.

Kada se pod Gnome pokrene <neat> on ne prepoznaje modem, a to se desava i sa <internet-druid> programom. Pa sam stavio <kppp> koji ga bez problema prepoznaje i njemu se lako postavljaju svi parametri za konekciju. Kppp sam stavio pomocu programa <redhat-config-packages>.

E to je to za modem.

Sada Vas molim ako neko moze da pomogne u vezi ostale dve stavke koje sam naveo.
X
 
Odgovor na temu

twix
NYC

Član broj: 1779
Poruke: 272
*.cac.sezampro.yu

Sajt: www.twixbox.net


Profil

icon Re: Rh 8.011.01.2003. u 20:21 - pre 258 meseci
Hm ... ja koristim GNOME ... prema tome:

$ gnome-control-center

poZz
 
Odgovor na temu

Puzo
Milos Puzovic
London

Član broj: 6451
Poruke: 24
*.router.demon.net

Sajt: myweb.tiscali.co.uk/puzov..


Profil

icon Re: Rh 8.011.01.2003. u 20:37 - pre 258 meseci
Citat:
X_Phre@K:
Instalirao sam RH 8.0 i kada sam krenuo da podesavam sistem nema Linuxconf. Nisam mogao da nadjem ni pretrazivanjem rpm paketa na cdovima (imam prva tri cd-a). Trebalo bi mi za podesavanje mountovanja windows particija. Da li postoji neki alat za to pod RH 8.0 ?

Od verzije 7.3 (cini mi se :)) RH je izbacio iz upotrebe Linuxconf i od sada se za podesavanja koristi mnogo jednostavniji i uproseciniji ServiceConf. Ukoliko zelis da koristis Linuxconf onda je najbolje da ga skines sa http://www.solucorp.qc.ca/linuxconf.

Ako samo zelis da podesis mountovanje windows particija tada procitaj man fstav i neces imati nikakve potrebe za Linuxconf.

Citat:
X_Phre@K:
Nema ni gnorpm (ili ga ja nisam nasao), kao altrenativa postoji redhat-install-packages, koji ne pokazuje nikakve rezultate posle instaliranja paketa niti ima opcije koje je imao gnorpm (query....). Da li postoji neki alat za RH 8.0 koji radi kao gnorpm ?

Pa, najbolji alat koji radi to je upravo sama komanda rpm (procitaj man rpm -> komandna linija je cudo :)))). Ukoliko ipak ne mozes bez grafickog front enda onda na ovom linku mozes da downloadujes verziju za RH 7.3 http://www.rpmfind.net//linux/.../i386/gnorpm-0.96-14.i386.html (trebala bi da radi i da Rh 8.0, ako ne radi ti vici :)))

RH je u novoj verziji izbacio gomilu softvera, ali je isto tako i uveo neke nove koji se vrlo malo koriste :)))))
 
Odgovor na temu

X_Phre@K
Zolt Egete
Zrenjanin

Član broj: 2134
Poruke: 34
195.252.109.*

ICQ: 106233631


Profil

icon Re: Rh 8.012.01.2003. u 11:40 - pre 258 meseci
Hvala puno na savetima.

Evo ja jos nesto da dodam. Kada se skine linuxconf i kada se instalira nece odmah da proradi (barem kod mene nije radilo). Fali mu podrska za libgd.so.1.8 i kada se otkuca linuxconf u komandnoj liniji prijavi se greska da nedostaje shared library. E pa da bi se ovo otklonilo treba skinuti sa sledeceg sajta http://www.rpmfind.net/linux/r.../search.php?query=libgd.so.1.8 jedan .rpm paketic i sve ce raditi bez problema.

Sto se tice gnorpm to cu zameniti sa rpm i to je to.

Hvala jos jednom.

Pozdrav X_Phre@K
X
 
Odgovor na temu

Sasa Vitorovic
Beograd

Član broj: 11629
Poruke: 193
*.ptt.yu

Sajt: www.ptt.yu/korisnici/s/a/..


Profil

icon Re: Rh 8.031.08.2004. u 15:32 - pre 239 meseci
Citat:
X_Phre@K: Na verziji 7.2 modem je radio bez problema.

Da li se kernel-source u navedenoj verziji RH automatski instalira?
Negde sam procitao da je tako,ali nigde na disku nisam nasao kernel-source direktorijum.Kako se tacno taj dir zove?
Pitam zato sto nemam prostora na disku,pa ako nije instaliran moracu se okanuti modema.
U fudbalu je vazno jedno:a to su dve stvari:rad ,red i disciplina.
 
Odgovor na temu

Sasa Vitorovic
Beograd

Član broj: 11629
Poruke: 193
*.ptt.yu

Sajt: www.ptt.yu/korisnici/s/a/..


Profil

icon Re: Rh 8.003.09.2004. u 09:53 - pre 238 meseci
Upravo sam saznao da nemam kernel-source.Pisalo je u scanModem-ovom General.txt fajlu.Možda RH instalira source po defaultu ali kad nema prostora hardu ne vredi...

Poz.
U fudbalu je vazno jedno:a to su dve stvari:rad ,red i disciplina.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Rh 8.0

[ Pregleda: 3798 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.