Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apache i antivirus

[es] :: Linux :: Apache i antivirus

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeleni
Beograd

Član broj: 5954
Poruke: 56
*.yubc.net



Profil

icon Apache i antivirus10.01.2003. u 10:04 - pre 259 meseci
U Linux se uopste ne razumem! Imam sledece pitanje, na moju konstataciju lokalnom administratoru jednog provajdera da zastiti apache server nekim antivirus programom obzirom da mi redovno salju viruse, dobijam odgovor da to ne moze da se uradi i jedina varijanta je da se otvaraju moje poruke sto narusava privatnost.
Firma u kojoj radim je pod wireless vezom kod drugog provajdera. Oni imaju kaspersky antivirus i MS-IIS (to vidim odavde, sa svoje masine). Testirao sam kako radi antivirus kod provajdera tako sto sam poslao virus na svoj nalog i desilo se to da je na moj mail server dosla poruka (original sa textom) sa obavestenjem da je nadjen virus u attachmentu i da je izbrisan, dakle to je odradjeno automatski.
Imate li neki komentar?


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Apache i antivirus10.01.2003. u 10:23 - pre 259 meseci

Razlog je jednostavan: neki admini koje mrzi da rade najcesce koriste obrazlozenje da bi nekim postupkom navodno ugrozili pravo privatnosti korisnika.

Obrazlozenje je naravno besmisleno. Taj mail ionako biva trkeljisan od strane servera tog provajdera, pa kada bi admin koji ti je to rekao bio dosledan, onda bi morao da odbije i da na svom mail serveru uopste drzi tvoj mail, jer je to isto toliko ugrozavanje tvoje privatnosti kao i pustanje mail-a kroz antivirus proveru. Otprilike isto obrazlozenje imaju i kada je u pitanju ubijanje spama. Naravno ne pada im na pamet da nameste da korisnik moze sam da izabere hoce li takvu proveru ili ne.

Jedan od razloga takvih stavova provajdera je i ekonomski efekat. Naime ako oni ukljuce antivirus proveru to znaci da ce njihovi serveri biti vise optereceni a istovremeno, korisnici ce, posto nece dobijati viruse, manje vremena provoditi online skidajuci postu. Ekonomski gledano - cist gubitak za provajdera.

Resenje ti je da promenis provajdera. Ima ih kod nas sasvim dovoljno koji vode racuna o korisnicima i skeniraju email loveci viruse.

Samo da te ispravim Apache nema nista sa tvojim mailom. Apache je WEB server. Za mail se brine mail server.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Apache i antivirus

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.