Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina Delphija?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kupovina Delphija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9125 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: Kupovina Delphija?17.09.2009. u 08:32 - pre 177 meseci
Imam još par pitanja, nadam se da ne gnjavim :)

Ima li šanse da dođu predavači tipa Marco Cantu, ili makar da se pozove Žarko Gajić, on bi trebao da je blizu, u Osijeku? Veliki broj ljudi u Srbiji koristi Delphi, pa mislim da bi moglo da se dovuče veći broj ljudi.

Takođe, otprilike, da li znate kolika će biti cena?

Isto, otprilike, da li možete da kažete da li će biti predavanje preko vikenda ili radnog dana?

Eto, mislim da je to sve :)

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tkaranovic
Tomislav Karanović
Beograd

Član broj: 220507
Poruke: 307



+18 Profil

icon Re: Kupovina Delphija?17.09.2009. u 08:49 - pre 177 meseci
Zna li neko šta znače ove stavke:

Product Serial No. Key Non-Commercial Upgrade Active Current Registrations
Delphi 2010 nnnnnnn NULL F F T 1


koje se inače mogu videti na dn nalogu, kada se izabere da se pogleda ono što je preuzeto. Prve i poslednje dve stavke su jasne. Pretposlednja je verovatno True. Šta bi bila Key stavka i dve iza nje, odnosno oznake šta znače?
 
Odgovor na temu

todorovicm
M. Todorovic
Mikrokom
Beograd

Član broj: 232917
Poruke: 7
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Delphija?17.09.2009. u 09:00 - pre 177 meseci
Naravno, stojim na raspolaganju za sva pitanja.

Konferencija ce biti jednodnevna. Zapravo termin konferencija mozda i nije najbolji, radi se zapravo o "RAD studio 2010 Launch Event"-u, i svrha mu je vise marketinska nego tehnicka. Prisustvo je besplatno, uz obaveznu prijavu. Nacin prijavljivanja bice objasnjen za nekoliko dana kada pustimo kampanju.

Sto se tice predavaca poput Marca Cantu-a, Carry-ja Jensen-a i slicno, bojim se da za sada nema mnogo sanse da mnogo ucinimo. Slazem se sa Vama da bi to bilo jako interesantno. Imao sam priliku da slusam obojicu i to je zaista izuzetno iskustvo. Nadao sam se da ce tehnicku prezentaciju kod nas moci da uradi Pawel Glowacki, ali to za sada ne mogu da potvrdim.

U nekoj sledecoj prilici - mozda.

Sto se tice broja ljudi koji koriste Delphi u Srbiji, verujte mi da imam prilicno tacne brojke. Mozda se citajuci neke od poruka ovde moze steci utisak da nismo nista radili , medjutim pocev od Maja 2001. od kada radimo sa Borlandom, upoznali smo trziste vrlo detaljno. Naglasavam rec - trziste, dakle, ne samo broj, vec i finansijski aspekt svega toga za stranog partnera.

Svakom dobronamernom zainteresovanom programeru, ili ljubitelju Borlanda/CodeGear-a/Embarcader-a rado cu u javnoj ili direktnoj komunikaciji prezentirati detalje domaceg trzista.

Dakle - izvolite sa pitanjima.

 
Odgovor na temu

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: Kupovina Delphija?17.09.2009. u 09:05 - pre 177 meseci
Ok, onda imam, nadam se :), još samo jedno pitanje, možete li nam, bar okvirno, reći koliko ljudi upotrebljava Delphi u Srbiji?
 
Odgovor na temu

todorovicm
M. Todorovic
Mikrokom
Beograd

Član broj: 232917
Poruke: 7
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Delphija?17.09.2009. u 09:15 - pre 177 meseci
U pitanju je tabela u kojoj se nalazi spisak proizvoda koje str registrovali, odnosno povezali sa vasim EDN nalogom. (Embarcadero Developer Network, ranije BDN).

Znacenja kolona su sledeca:

Product - Naziv proizvoda (npr. Delphi 2009 Professional, Delphi 2010 Enterprise i slicno)

Serial No - Serijski broj koji Vam pise u licnci koja vam je isporucena

Key - Aktivacioni kljuc za starije proizvode, jer se u vreme Borlanda proizvod aktivirao parom SerialNo/Key, a sada se isporucuje samo SerialNo

NonCommercial, false - u pitanju je komercijalni proizvod, true - u pitanju je Academic, Trial, Free ili slicno

Upgrade, false - u pitanju je New User, true - u pitanju je Upgrade licenca

Active, false - proizvod nije aktiviran (kod telefonskog i web prijavljivanja), true - proizvod je aktiviran i funkcionalan

Current registration - broj registracija koje su do trenutka gledanja izvrsene. Korisnik ima pravo da na svoje ime instalira proizvode na vise racunara, a desava se i da mora da reinstalira proizvod zbog reinstalacije OS-a. Maksimalan broj registracija varira od 2-5, ali se kontakom sluzme za podrsku moze uvecati.

 
Odgovor na temu

todorovicm
M. Todorovic
Mikrokom
Beograd

Član broj: 232917
Poruke: 7
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Delphija?17.09.2009. u 09:24 - pre 177 meseci
U pitanju je nekoliko stotina (ne bas mnogo stotina, ali se cifra meri stotinama) licenciranih korisnika koje smo mi licencirali tokom prethodnih osam godina. Mozda ce vam biti i interesantan podatak o broju trial download-a. Ova cifra je oko 2500 ispravnih e-mail adresa.

Ovde treba dodati i oko 200 nastavnika informatike koji su prosli obuke koje sam ja vodio (uglavnom besplatnih obuka), mada se ovde radi o nekomercijalnoj upotrebi, ali mozda treba da znate.

Podatake o broju nelegalnih korisnika, (dakle ono sto sigurno znamo i ono sto je procenjeno) - necemo izneti ovde.
 
Odgovor na temu

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: Kupovina Delphija?17.09.2009. u 09:30 - pre 177 meseci
U redu, hvala Vam :)
 
Odgovor na temu

freesoftwareman

Član broj: 71321
Poruke: 323
93.87.104.*



+3 Profil

icon Re: Kupovina Delphija?13.10.2009. u 19:26 - pre 176 meseci
Imam jedno pitanje za gdin. Todorovic-a,
trazio sam da kupim Turbo Delphi Professional sto je u sustini slicno(isto) kao i Delphi 2006 ali nema nigde zastupnika za Srbiju,pa me zanima da li prodajete i da li imate u ponudi i ovu verziju osim 2009 verzije?

Hvala


Running:Mac OS X 10.7.2 Lion (11C74)(iAtkos L1
VANILLA KERNEL :)
original Darwin 11.2.0 kernel
Intel Pentium Dual Core E2140 1.66Ghz up to 2.1GHz
Asus P5B-MX
Nvidia XFX GeForce 8400GS QE,QE2D,CI enabled Hardware accelerated (original
apple kexts)
Memory 2.5 GB 666 MHz DDR2 SDRAM
SATA HDD WD Caviar (original from iMac G5) 320GB
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kupovina Delphija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9125 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.