Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Redudantnost linkova

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Redudantnost linkova

[ Pregleda: 2915 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljmilos
BGD

Član broj: 8867
Poruke: 273
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Redudantnost linkova07.07.2006. u 09:38 - pre 216 meseci
Verujem da je ovo lako pitanje za iskusne Mikrotikovce :). Dva linka ka ISP-ovim, jedan je wireless drugi poprecan. Dakle, to su dva interface-a plus jedan koji ide u lokalnu mrezu. Potreba je da stalno bude aktivan jedan link ka netu, a jedino u slucaju pada istog, da se "ukljuci" u pogon :) i ovaj drugi. Znaci ne treba mi balansiranje, vec samo redudantnost. Ako sam dobro video u dokumentaciji ovo bi moglo da se odradi preko "interface bonding" feature-a. Da li je neko ovo probao?
Pozz.M.
SRBIN JE LUD, SRBIN JE PROKLET, JEDNOM GA PREVARIŠ, ON 'OĆE OPET!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Redudantnost linkova07.07.2006. u 10:36 - pre 216 meseci
planiram da uradim nesto slicno pa sam malo ciao dokumentaciju ali jos nisam realizvao setup.

Bonding je pre svega namenjen da obezbedi da vise linkova izmedju dva rutera rade kao jedan link veceg kapaciteta i da prekid jednog od linkova ne remeti rad.

Za ovo sto tebi treba jednostavnije je da koristis netwatch tako da proverava odredjeni IP (koji je dostupan preko jednog linka) i da zavisno od toga startuje skriptove koji ce da ukljucuju ili iskljucuju rezervni link.

/tool netwatch add host=2.2.2.1 interval=5s up-script=connection_up down-script=connection_down

Ako su ti i glavni i rezervni link stalno ukljuceni, ali je glavnina saobracaja na glavnom, onda mozes na prekid glavnog linka samo da preusmeris saobracaj na rezervni link (recimo tako sto ces enable-ovati NAT preko rezervnog linka).

 
Odgovor na temu

ljmilos
BGD

Član broj: 8867
Poruke: 273
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Redudantnost linkova07.07.2006. u 11:37 - pre 216 meseci
Hvala ti puno. Probacu ovo sa skriptovima!
Pozz.M.
SRBIN JE LUD, SRBIN JE PROKLET, JEDNOM GA PREVARIŠ, ON 'OĆE OPET!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Redudantnost linkova

[ Pregleda: 2915 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.