Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?

[es] :: Linux :: Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7033 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?15.07.2006. u 14:06 - pre 216 meseci
Ok, evo stigao sam da probam Suse 10.1, pa da prenesem utiske.

Prvo, malo sam razmazen jer sam u Gentoo-u imao gotovo sav software (i kontrolu) koji sam pozeleo.

Evo sto se tice Suse-a:

U software updater-u je postojao samo instalacioni izvor - DVD, sto me je odma' iznerviralo, zar nisu mogli da odma' ugrade i url odakle da se cupa update? Ali, posle par sekundi sam resio problem na sledeci nacin: Yast > Online Update Configuration i on je sam odradio posao i dodao izvor. Posle kog sekunda, pojavio mi se notification da imam 179 stvari da upgradujem. Bio sam zadovoljan. (secam se da kad sam jedared probao neku tamo Fedoru, da cim sam prvi put usao u GUI, dobio sam ovu notifikaciju, bez podesavanje icega).

E sada sledi smoreniji deo! Sada sam zeleo da instaliram neki program - izbor je pao na Psi! Yast - Software Management, kad ono ista prica, i dalje se vidi samo DVD izvor, ali tu nema nikakve automatske konfiguracije!? Pa sam morao da prckam po internetu i onda sam nasao uputstvo i dodao rucno sledeca 3 HTTP izvora:

packman.unixheads.com/suse/10.1
download.opensuse.org/distribution/SL-10.1/inst-source/
download.opensuse.org/distribution/SL-10.1/non-oss-inst-source/

I onda sam ispizdeo - onda kliknes na Finish dugme i onda on kao nesto radi i ja sad kao svaki sekund cekam da ugasi prozor i da probam, medjutim on tako radi i radi, ja prso. Reko nesto nije ok, ok restartujem ja, probam opet, vidim izgubio poslednja dva http izvora, ajde ponovo, opet ista prica... I onda skapiram sta pajser radi - dovlaci sa mreze sve te informacije o paketima (kao sto Gentoo ima svoj portage koji syncuje, skeletoni iz BSD-a itd.), i odem da spavam, pustim da mi meri protok. Evo sad se dignem, prozor nestao, vidim svuceno 60 mb!

Ok probam da nadjem Psi, kad ono KITA bato, nema. A onda pogledam, nakupilo se dosta softwarea, dakle uspelo je sve, moze lepo da se instalira bez problema, moze lepo da se update-uje, ali jebes ga, nema Psi - prva stvar koji sam hteo da instaliram!!!???

Pozdrav,
Vanja
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?15.07.2006. u 14:48 - pre 216 meseci
Evo potencijalnog resenja, sad to probavam: http://linux01.gwdg.de/~pbleser/index.php

HTTP izvor: ftp.gwdg.de/pub/linux/misc/suser-guru/rpm/10.1/
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?15.07.2006. u 15:15 - pre 216 meseci
Uspelo!

Cheers
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?15.07.2006. u 15:31 - pre 216 meseci
Jos samo da namestim XGL :D
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?15.07.2006. u 18:06 - pre 216 meseci
Ako uspes da namestis XGL, javi kako si uspeo. Ja sam probao kad sam instalirao novi SuSE, ali nije moglo. Mada mislim da je to zbog ATI graficke koje imam.
Pozz
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Suse Linux Enterprise Desktop 10.0?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7033 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.