Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji "PDAphone" da uzmem

[es] :: Smartphone :: Koji "PDAphone" da uzmem

[ Pregleda: 3506 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
217.24.28.*



Profil

icon Koji "PDAphone" da uzmem28.06.2006. u 16:35 - pre 216 meseci
Planiram da zamenim svoj sadasnji mobilni, medjutim posto bih zeleo vise funkcionalnosti, kompatibilnosti sa PC-jem i kombinacije touch screen+neka drawing pad aplikacija zbog brzog belezenja (QWERTY tastature su obicno sitne) razmisljam o nekom PDA-telefonu. E, tu nastaje problem. Takvih modela nema mnogo, a pogotovo onih sa cenom negde do 500$, koliko bih najvise dao (mada bi mi koristile i informacije i o skupljim modelima, predlozite bilo sta sto se tice cene pa cu sam proceniti). U krajnjem slucaju bih zadrzao ovaj telefon i uzeo zaseban uredjaj, ali to su vec dva aparata u dzepu i dodatna petljavina, 3G i internet u tom slucaju otpadaju. Mozda bih prihvatio to npr. pod uslovom da doticni PDA ima WiFi, GPS, ili nesto slicno, i da je osetno jeftiniji. Kod nas mogu da se nabave Motorole A780 i E680, kod nas su doduse skupi, ali u SAD su dosta jeftiniji (verovatno cu nabaviti odande zbog cene i veceg izbora - s obzirom da mi prijatelj ide tamo na leto transport je dzabe pa se svakako isplati). Jedino sto me u vezi Motorole A780 zbunjuje je to sto sam u SK 12/2005 citao kako ima OS Linux sa podrskom za Java aplikacije i da izbor softvera nije bas neki. Medjutim nije precizirano da li je taj izbor ocajan (za neke namene uopste nema softvera), ili samo za odredjenu namenu ne postoji mnogo alternativa. Pretpostavljam da se te Java aplikacije mogu programirati u razvojnim okruzenjima kao i druge Java aplikacije za mobilne, da tu drugi OS nije problem (mozda mi bude potrebno da sam isprogramiram nesto). Svakako da mi trebaju razni aplikativni programi, ali mi nije potreban neki prevelik izbor. Sto se tice alternativa, znam da ima nekih dobrih HP-ova, ali su po 700$ minimum. Dakle, pitanje je sem ovih Motorola ima li neka dobra alternativa i da li se vise isplati uzeti PDA bez GSM funkcije? Jos jedno pitanje, da li postoje neka programska okruzenja (ili samo kompajleri) za C++ ili Pascal za koriscenje na PDA, i koji su to? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem28.06.2006. u 17:25 - pre 216 meseci
Hmm..moj prijateljski savet ti je da tražiš uređaj sa qwerty tastaturom. Naravno, zavisi od toga koliku potrebu za pisanjem poruka, mailova i uopšte unošenjem texta imaš (a i koliku šaku imaš), ali je qwerty tastatura na P910i, za koju mnogo ljudi tvrdi da je neupotrebljiva, savršeno upotrbljiva.

Pre P910 sam imao P800, koji je isto imao touch screen, ali mu je stvarna upotrebna moć bila daleko manja od P910. Svi ti draw-on-screen programi su dobri, štaviše, odlični, ali samo za unose pojedinačnih slova ili reči, dok su za pisanje texta pravo mučenje. Ubadanje stilusom po virtuelnoj tastaturi na ekranu je vrlo zamorno, jer se svede na brzinu kojom ubadaš tipke na tastaturi jednim prstom. Toliko o produktivnosti :)

Zavisi šta ti je potrebnije..PDA ili telefon. Ako je to ipak telefon, onda bih ti preporučio P910 ili naslednika P990, a ako je PDA, onda bilo koji PDA sa qwerty tastaturom (dobro..kažem qwerty jer je za mene PDA/telefon neupotrebljiv bez nje, ali kod tebe to možda nije slučaj).

Najbolja kombinacija je upravo ta koja ti se najmanja sviđa (i ne samo tebi), a to su dva odvojena uređaja. Kod all-in-one se uvek javi neki kompromis.

Ja sam svoj P910 pre mesec dana zamenio ovim, i vrlo sam zadovoljan. Mogu da primetim da mu je prijem signala malo slabiji, ali me to toliko i ne tangira.

Možda bi najbolje prošao ako bi gledao da uzmeš polovan uređaj, čak ovde kod nas, jer ćeš dobiti jaču mašinu za manje pare. Garancija iz Država ti ionako neće ništa značiti kod nas.

Linux kao cell platforma još uvek nije doživela veliku expanziju na telefonima, tako da je ponuda softvera vrlo ograničena. Nisi naveo šta od softvera konkretno tebi treba, ali pošto reče da bi pisao svoj softver, onda ti to ne bi bila prepreka. Najviše softvera ima za Palm, jer je i najduže prisutan na tržištu, ali je najmoderniji onaj za Win platformu, koji sustiže Palm sve više, jer je sve popularniji. Iza je Symbian UIQ (koji bi ti koristio, ako se odlučiš za njega, zbog touch screena), ali koji opet ima savršeno dovoljno softvera za sve namene.

Sve se isplati uzeti onoliko koliko će ti koristiti. Ako bi naprimer PDA funkcije koristio samo na poslu, a kod kuće ga držao u torbi, onda ti se i ne isplati kupovati PDA sa GSM modulom. Ako bi ga pak koristio kao student, za neke konstantne proračune ili kao rečnik, onda možda investirati u onaj sa telefonom. Ali opet..PDA, ako je odvojen od telefona, ne moraš stalno nositi u džepu, već u futroli u torbi, a po potrebi ga vaditi i koristiti. Zbog tog režima bi mogao uzeti neki sa većim ekranom, koji inače ne bi ni mogao da nosiš o boku, a kamoli u džepu :)

Pogledaj xda-developers.com na kome imaš šifre modela, tj. code names, koje kasnije operateri brendiraju, pa se izbor lažno udesetostruči. Tu ćeš dobiti predstavu ko je ko.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem28.06.2006. u 17:57 - pre 216 meseci
Zdravo,
Pogledaj ova dva thread-a
http://www.elitesecurity.org/tema/175105
i
http://www.elitesecurity.org/tema/171416

na njima se raspravljalo o kupovini converged device-a.

A slazem se sa -V-O-Y-A-G-E-R- -om, ja imam I-mate K-Jam, iliti Qtek 9100 sto su brand imena za HTC Wizard.
I mogu ti reci da sam prezadovoljan, doduse meni je dosta potrebna tastatura....

Sto se tice garancije, bitna je prilicno ako uzimas novi uredjaj, mozes u madjarskoj uzeti skroz legalno sa
godinu dana garancijom uredjaj za pristojne pare.

@-V-O-Y-A-G-E-R-
Nisam primetio da je signal slabiji na k-jamu, nego jesi stavio eten dialpad skin ili nesto slicno?
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem28.06.2006. u 21:37 - pre 216 meseci
Ništa slično.

Mada, mislim da se situacija popravila kako sam stavio O2 2.21 ROM umesto i-Mejtovog 2.16. Ali definitivno uređaj ima slabiji signal od P910 :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
217.24.28.*



Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem29.06.2006. u 00:05 - pre 216 meseci
Potrebniji mi je PDA, zbog Office i PDF dokumenata (tekstovi i elektronske knjige), nekog programa za proracune grafike i sl, recnika, drawing pad aplikacija mi treba kao sveska jer sa tastaturom ne mogu nesto da crtam (da li u tim drawing pad moze da se skroluje ili je na raspolaganju samo prostor jednak velicini ekrana?), jos neki astronomski programcic, multimedia player, neki pascal/c++ kompajler, geografske karte... Mesto laptopa zapravo - za ono za sta nameravam da ga koristim dovoljan je i PDA, i ne vuce mi se stalno laptop, sto je pogotovo nezgodno zajedno sa knjigama. Uredjaj bih nosio skoro stalno sa sobom i zato ne bi bilo lose da imam i mobilni i PDA u jednom mada sam tu jos i spreman na kompromise. Veci problem mi je internet, jer obican PDA ne mogu da prokacim na internet. Medjutim kako bi isla kombinacija da se mobilnim povezem sa internetom, a preko bluetooth-a ili neceg slicnog podatke usmerim na PDA. A i neka kamerica ne bi bila losa mada se to obicno podrazumeva. Da li za Linux ima ovoliko aplikacija (mada posto ima podrsku za Javu, a za Javu ima dosta aplikacija ne vidim gde je problem osim ako te aplikacije zavise i od OS) - pa da li je onda A780 dobar izbor? Da li je P910 i dalje konkurentan (nema 3G ali to nije toliko bitno) i da li je Symbian bolji ili ne od Win Mobile-a po pitanju kompatibilnosti sa PC-jem i izbora aplikacija (za ovo drugo cujem da je bolji Symbian, a koje su razvojne platforme za Symbian)? Sto se tice pisanja programa, ne nameravam da pisem bas sve programe - ove programe koje sam nabrojao kao na primer neki napredni kalkulatori, astronomski programi, mape nisu zgodni za to, vise mi to treba za neke manje stvari i zbog vezbanja. Od PDA, sta bi preporucio? Gledao sam oglase na PC berzi i izbor polovnih uredjaja nije bas neki - ni tu ionako nema garancije. Jos jedno pitanje-kakva je perspektiva 3G i EDGE kod nas - ovo sto sada postoji ne deluje mi ozbiljno.
 
Odgovor na temu

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
217.24.28.*



Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem29.06.2006. u 00:20 - pre 216 meseci
http://cenovnik.150m.com/smartphone.htm Moze li neko da kaze nesto o telefonu sasvim dole desno (I-Mate PD2K). Nema ga na GSM Areni, ima nesto na mobilnisvet.com, mada nema svih podataka. Kakvi su Motorola A1000, MPx (samo MPx bez ikakvog broja, video sam na mobilnisvet.com), Q, E680 i A1010?
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem29.06.2006. u 12:22 - pre 216 meseci
Na GSMArena se nalazi pod imenom Qtek 9090 i I-mate PDA2K, ne pisu ljudi dobro,
Vodaphone ga je sad lansirao kao skroz novi uredjaj pod imenom Vodaphone VPA III,
iako je ovaj uredjaj vec dugo na trzistu....
http://www.gsmarena.com/qtek_9090-1171.php
http://www.gsmarena.com/i_mate_pda2k-962.php

Sto se tice samog telefona radio sam na njemu....
Moji neki utisci...
velik ekran ogroman plus,
slide down keyb u ovom izvodjenju po meni bas nema dobar feedback kad pritiskas dugmad,
jer je uradjena kao folija kontakt, i malo je sporiji odziv na tastere zbog WM2003...
WiFI radi sasvim solidno...
BT takodje...
GSM modul radi lepo...
CPU je sasvim pristojan

E sad..
ovaj telefon se sasoji iz dve polovine koje su slajderi. Na gornjoj je ekran na donjoj keyb.
Primerak koji sam ja imao kod sebe je kupljen polovan, i moze se primetiti da posle dosta koriscenja
slajder pliva, tj ne drzi cvrsto fixiranu gornju polovinu. To i nije nesto strasno, ali ako uzmes u obzir
da recimo hoces da uzmes polovan uredjaj, koji ce i kod tebe imati dosta upotrebe onda se zapitas
posle koliko bi moglo da dodje do jos rasklimavanja.

Budi svestan da WM2003/WM2003SE na ovakvim uredjajima nema persistent storage, sto znaci da uredjaj
ima dve baterije, glavnu koja pokrece celu masinu, i backup bateriju koja ti daje nekih 72h da
dodjes do prvog punjaca, u protivnom sve sto je u memoriji telefona (ne na kartici) ce biti resetovano
i izgubljeno.

To se delimicno moze sanirati backup programima kao sto je recimo Sprite Backup, koji namestis da ti jednom
dnevno recimo napravi backup na karticu, i posle hard reseta (ili praznjenja backup baterije) za par minuta
mozes ponovo biti u poslu, doduse minus promene od zadnjeg backupa do momenta praznjenja baterije.

Sa druge strane WM5 uredjaji imaju persistent storage, ali rade drugacije, pa se mnogima koji dolaze sa WM2003
cine sporiji, obzirom da sam koristio dugo i WM2003 a sad sam na WM5 mogu ti reci da nije tako, jednostavno
je duzi boot ciklus (vreme od paljenja telefona posle reseta do momenta kad mozes da ga koristis). Sto neces primetiti
ne znam kako u radu.

Motorola MPx 200/220 po ovome sto si naveo ti nece raditi posao,
Motorola Q je ekskluziva za Verizon na Americkom trzistu i to je CDMA telefon sto znaci da se na nasim prostorima
ne moze koristiti.
Ista prica za Treo 700w.

Evo jedno ozbiljno pitanje, koliko para ti zelis da potrosis na ovaj uredjaj?
Jer ovo sto si naveo je prilicno velika stvar, i nisam siguran da bi moglo sve da radi kako zelis.

Po ovome sto si naveo integrisana QWERTY tastatura je obavezna...
Obzirom da zelis da koristi uredjaj za crtanje, square screen uredjaji otpadaju (Palm Treo, HP 65xx, HP 69xx)

Sto se tice Office i PDF dokumenata mogu da se citaju na ekranu, ali ako ikako mozes nadji nekog ko ima uredjaj pa pogledaj jel ti odgovara.
Sto se tice editovanja Office dokumenata ti je WM5 mnogo bolje resenje od WM2003/WM2003SE jer je mobile office paket mnogo doteraniji i
bolji.

E sad obzirom na sve ovo napisano moja preporuka bi ti bila neki WM5 uredjaj sa tastaturom a da nije square screen,
To znacajno suzava izbor...
Mozes da biras izmedju:
HTC Wizard platforme - Qtek 9100, I-mate K-jam, T-Mobile MDA Vario II, Vodaphone VPA Compact II....
HTC Universal - Qtek 9000, I-mate JasJar, T-Mobile MDA Pro, Vodaphone VPA
HTC Hermes/HTC TyTN - Qtek 9600, I-mate JasJam, T-Mobile Vario III, ovaj uredjaj se ocekujem krajem jula

Sve mi se nesto cini da ti treba i VGA ekran da to sve radi lepo, sto ti onda izbor suzava samo na HTC Universal, koji kosta dosta,
ali ima i svojih bubica..
Link:
http://www.gsmarena.com/i_mate_jasjar-1262.php
http://www.gsmarena.com/qtek_9000-1264.php

E sad ako ti je to glomazno, onda se pridruzi klubu i uzmi HTC wizard, i neces puno pogresiti.
A ako ti nije frka, onda sacekaj jos koji mesec da izadje HTC Hermes/HTC TyTN, u sustini je kao HTC Wizard
samo sa jacim procesorom i jos par stvarcica pride.

sto se tice komentara na GSM arena, nisu bas merodavni, ima tu dosta dobrih argumenata ali i prilicno pljuvanja.
Potrazi neke forume koji su vezani za WM uredjaje, pa vidi sta pisu...

Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
217.24.28.*



Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem30.06.2006. u 12:58 - pre 216 meseci
Hvala, Vranac na korisnim informacijama, ali onaj MPx nije 200/220 nego samo MPx.
http://www.gsmarena.com/motorola_mpx-673.php
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem30.06.2006. u 15:03 - pre 216 meseci
Ah da, mislis na famozni MPx300 ....
tuga ....
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
217.24.28.*



Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem30.06.2006. u 22:48 - pre 216 meseci
HTC Hermes koliko sam cuo trebalo bi da izadje do kraja jula i (mada mi zvuci neverovatno) mogao bi da kosta oko 500$.(?!) Ako je to istina onda se necu predomisljati. A da li se mogu kompajlirati (dobio sam informaciju da ima kompajlera za C++ i sl. za PDA) programi na PDA i da se koriste na PC-ju (ili se mogu samo kompajlirati za koriscenje na PDA)? Ako se kupi mobilni u SAD ili nekoj drugoj zemlji, da li su potrebne neke intervencije na telefonu da bi mogao da se koristi kod nas (naravno, taj telefon mora biti GSM 900, ali ima li jos nesto sto moze da smeta u koriscenju na razlicitim mrezama)?
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem30.06.2006. u 23:10 - pre 216 meseci
HTC Hermes/TyTN je krenuo u aziji
http://www.theunwired.net/?itemid=3143

trebalo bi da u momentu pojavljivanja kosta negde oko 750e, manje vise.
Naravno pricam o nekoj od nesponzorisanih verzija.

Da ne gresim dusu koliko ja znam kompajliranje ide od PC-a prema PPC-u, a ne obrnuto.
Da ne budem pogresno shvacen, kompajlira se na PC-u za koriscenje na PPC-u.

WM telefoni se mogu otkljucati bez vecih problema u tvom izvodjenju, jedino ces recimo
mozda morati sacekati da neko napravi unlocker za TyTN.

Sto se tice kupovine telefona, mislim da su u US telefoni prilicno skupi ako ih ne uzimas
preko operatera.
A ako uzimas preko operatera onda je pitanje sta je taj operater uradio telefonu,
primer je recimo ono sto je Verizon uradio sa Palm Treo 700w i onemogucio povezivanje
sa laptopom da bi sprecili prekomerno koriscenje unlimited data planova itd.

Ako si vec resio telefon da uzmes iz US po svaku cenu onda progooglaj po drugim forumima
sta kazu za operator branded model koji te interesuje.
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
217.24.28.*



Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem02.07.2006. u 00:35 - pre 216 meseci
Nisam shvatio ovo za kompajliranje - nameravam da nesto programiram na PPC-u, iskompajliram na PPC-u i onda da koristim na PC-u. Da li je to moguce (obratno postoji, pa zasto ne bi i ovo)?
Koliko bi kostao Hermes kod nas i kada bi se pojavio (za Ameriku kazu krajem jula)? Ovo za skupocu u SAD za nesponzorisane telefone mislim da vazi i kod nas, em ih uvoze neki sumnjivi trgovci, em su bar 100$ skuplji nego u Americi (barem mi se cini koliko sam dosada gledao cene). A za sponzorisane, da li su potrebne neke dodatne intervencije? Na kraju, da li bi mi preporucio vise kupovinu ovde, ili moze i u SAD?
Jos malo softverskih pitanja, da li je Pocket Office potpuno kompatibilan sa standardnim sto se tice dokumenata editovanih jednim ili drugim (onaj koji editujem na PPC, da li mogu bez problema da citam na PC i obrnuto)? Da li postoje zamene na PPC-u za programe kao Dreamweaver, Flash, Acrobat, Photoshop, Corel Draw, i sl? Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao sssnake dana 02.07.2006. u 01:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem02.07.2006. u 08:51 - pre 216 meseci
Citat:
Nisam shvatio ovo za kompajliranje - nameravam da nesto programiram na PPC-u, iskompajliram na PPC-u i onda da koristim na PC-u. Da li je to moguce (obratno postoji, pa zasto ne bi i ovo)?

Vrlo moguce da gresim, ali mislim da na PPC-u ne mozes da kompajliras za PC.
Ali cu se raspitati....

Citat:
Koliko bi kostao Hermes kod nas i kada bi se pojavio (za Ameriku kazu krajem jula)? Ovo za skupocu u SAD za nesponzorisane telefone mislim da vazi i kod nas, em ih uvoze neki sumnjivi trgovci, em su bar 100$ skuplji nego u Americi (barem mi se cini koliko sam dosada gledao cene). A za sponzorisane, da li su potrebne neke dodatne intervencije? Na kraju, da li bi mi preporucio vise kupovinu ovde, ili moze i u SAD?


Kod nas ne verujem da ce se TyTN pojaviti u nekom od oblika u skorije vreme (mislim na redovne prodavnice),
a i ako se pojavi bice skuplji za jedno 200e u startu, od istog proizvoda napolju,
jedan dobar primer je Ipaq HW6515 koji se ovde u CT-u prodaje za nekih 800-850e,
a taj telefon napolju kosta oko 550.
Recimo CT tek sad ima Qtek 9100 (HTC Wizard platforma) i prodaje ga za ~690e,
ja sam moj Wizard platio u madjarskoj 570e.

Najavljena cena za TyTN je oko 800e

Kao sto sam ti rekao za sponzorisane ti verovatno ne gine unlock, sto nije velik problem,
ono sto je nepoznanica je u zavisnosti od kog operatera u US je telefon, da li je hardverski
osakacen na neki nacin (pogledaj u mojim prethodnim postovima komentar za Treo 700w)

Sto se tice kupovine ovde ili u USA, ne znam sta da ti kazem,
i jedno i drugo je macka u dzaku zbog reklamacije.
Pogledaj u okolnim zemljama, mozda dobijes bolju cenu, a opet su blize za odlazak u servis.

Citat:
Jos malo softverskih pitanja, da li je Pocket Office potpuno kompatibilan sa standardnim sto se tice dokumenata editovanih jednim ili drugim (onaj koji editujem na PPC, da li mogu bez problema da citam na PC i obrnuto)?


Office u WM5 jos uvek nije potpuno kompatibilan sa PC Officeom, tj neke stvari iz PC office-a ne moze da prikaze,
trebalo bi da progooglas malo o tome.

Citat:
Da li postoje zamene na PPC-u za programe kao Dreamweaver, Flash, Acrobat, Photoshop, Corel Draw, i sl?

- Dreamweaver - ne postoji zamena na PPC-u, uvek mozes da kuckas u nekom od textEditora, ako te ne mrzi :)
- Flash - ne nema, i ne verujem da ce biti u skorije vreme
- Acrobat - imas viewer-e eventualno pdf2doc konvertere, ali mislim da nema PDF editora/generatora za PPC
- Photoshop - postoje paint programi sa vise ili manje opcije, ali se ne mogu meriti sa PS-om
- Corel Draw - isto kao i za Photoshop.

Vidi, ono sto moras da shvatis, je da je converged device samo produzetak tvog desktopa(notebook-a), a ne njegova zamena.


Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem02.07.2006. u 22:08 - pre 216 meseci
Za Flash player probaj FlashBrowser koji navodno, uz upotrebu Flash plugina, pravi .html fajl i otvara ga u PIE.

Kao html editor možeš da koristiš 1gtEditor ili PocketHTML. Prvi nisam probao, a drugi je ok, txt based, ne WYSIWYG, ali ima kolornu sintaksu.

Photo editor je Resco Photo Viewer, koji je daleeko od Photoshopa, ali bolje manipuliše fotkama od Painta :)

PDF štampača nema za PPC, jer je to ipak malo suvišno.

Evo ti 2 linka ka pregršt freeware aplikacija za PPC.

Link 1 i Link 2.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
217.24.28.*



Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem02.07.2006. u 23:20 - pre 216 meseci
Citat:
Vidi, ono sto moras da shvatis, je da je converged device samo produzetak tvog desktopa(notebook-a), a ne njegova zamena.

Znam, ali sam se ponadao da tu moze nesto vise...
Sve vise i vise nalazim razloga protiv converged device opcije. Ne isplati mi se da dam duplo vise nego za obican PDA samo zbog GSM opcije. Cak ni obican PDA nece zadovoljiti moje potrebe, mada sam ciljao na njega zbog velicine (mada od PDA ne odustajem, ipak bih pre toga kupio notebook). Znaci prvo notebook, pa PDA i mobilni odvojeno (dva aparata mi ne prave ipak toliki nered). U svakom slucaju hvala na veoma korisnim informacijama. Za kraj da pitam jos nesto: da li se isplati kupovati notebook ili PDA u SAD i gde kod nas mogu da se nadju dobri polovni PDA (znam po oglasima, ali da li negde ima skoncentrisana ponuda)? Koliko su pouzdani polovni laptopovi: znam iz iskustva da cesto ima problema sa batrijom, touch-pad-om i slicnim osetljivim stvarima?
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem03.07.2006. u 12:46 - pre 216 meseci
Na bateriju na zaista polovnom laptopu nje računaj (a pri zaista polovnom ne mislim na one oglase "POlovan laptop, samo upaljen par puta da se vidi da radi"), jer ih ljudi i kupuju najčešće da im rade na baterije :)

Razmišljao sam da prodam svoj laptop pre par meseci i jedini razlog za to je bio kupovina neke jače mašine. Baterija mu je otišla, ali ne mogu reći da ne radi. Ne sećam se kad sam je poslednji put i koristio. Touch pad i sve ostale sitnice savršeno rade. Prema tome, samo se radi o tvojoj sreći na koga ćeš naleteti i šta ćeš kupiti.

A prvi put čujem da su touch padovi osetljivi delovi hardvera :) Moj radi :)

Ja bih gledao ili na benchmarku ili u Hallo oglasima ili na pcberzi.

Isplati se kupiti to u SAD, ali samo ako se potrudiš da nađeš neki dobar popust. U suprotnom rizikuješ da ti zbog 150eur ovde prave problem na carini, jer nikad ne znaš koliki baksuz možeš biti pa da te zaustave sa novom igračkom. Takođe, možeš i ovde nađi nove uređaje koje su neki već prošvercovali u zemlju, pa se cena od one vani razlikuje samo za 50 ili 100eur.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

sssnake
NBGD

Član broj: 80464
Poruke: 23
194.106.187.*



Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem04.07.2006. u 00:23 - pre 216 meseci
Citat:
A prvi put čujem da su touch padovi osetljivi delovi hardvera :) Moj radi :)

Desava se da ponekad pomeraju kursor sami od sebe i na slicne nacine da luduju...

Sto se tice polovnog laptopa, ne mislim neki star, nego neki malo koriscen, aktuelan model, jos pod garancijom, jer takvi znaju ponekad da budu i 200€ jeftiniji. A za ovu SAD varijantu sam odustao jer sam vrsljajuci po cenovnicima americkih firmi zakljucio ovo sto si mi sada rekao, razlika cak nije ni 150€ nego 50-100, 150 je na popustima koji obicno zahtevaju da si kod njih nesto pre toga pazario... Uz to, ne mogu da racunam na garanciju.

A polovni PDA? (pitanja iz mog prethodnog posta)
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Koji "PDAphone" da uzmem04.07.2006. u 14:42 - pre 216 meseci
Bilo šta polovno..uvek ista priča. Ako se nekom žuri da ga proda, zaradićeš. Ako ti se žuri da ga kupiš, znaj da si mogao proći 20% jeftinije :) Druga važna stvar je zašto ga neko prodaje. Da li je to jer ima ovu i bolju igračku (to je nekako i najsigurnije) ili mu se iz nekog razloga žuri za keš (što može biti daleko od istine).

U svakom slučaju neke stvari se otkriju tek posle nekoliko sati ili dana upotrebe. Srećom, te sitnice koje tad otkriješ su ipak samo sitnice.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Koji "PDAphone" da uzmem

[ Pregleda: 3506 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.