Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Data fajlovi

[es] :: Perl :: Data fajlovi

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tupa

Član broj: 504
Poruke: 29
217.26.74.*



Profil

icon Data fajlovi27.07.2001. u 11:19 - pre 276 meseci
Napravio sam neki cgi skript koji trazi data fajlove.Da li data fajl mora da se nalazi u cgi - bin direktorijumu? Kako da omogucim snimanje data fajla u cgi - bin? ( Sta treba procackam u conf fajlu ). I sta su subroutine. Shvatio sam da je to set kodova koji regulise ukoliko dodje do neke greske...
tupa
 
Odgovor na temu

mire
Miroslav Madzarevic
Belgrade

Član broj: 252
Poruke: 145
195.14.147.*



Profil

icon Re: Data fajlovi27.07.2001. u 11:44 - pre 276 meseci
Citat:
tupa je napisao:
Napravio sam neki cgi skript koji trazi data fajlove.Da li data fajl mora da se nalazi u cgi - bin direktorijumu? Kako da omogucim snimanje data fajla u cgi - bin? ( Sta treba procackam u conf fajlu ). I sta su subroutine. Shvatio sam da je to set kodova koji regulise ukoliko dodje do neke greske...


Ti si bash:~$ posteno zbunjen ;)

Fajl moze da ti se nalazi bilo gde, osnovno je da mozes da ga procitas. Ali to ima vise veze sa linux-om nego sa perl-om. Odustani od ideje da pises u cgi-bin osim ako generises perl skriptove koje ces potom da zoves iz browser-a. Sistem gresaka u perl-u je prilicno naivan, nema necega tipa try except ili try catch mehanizmima. Mozes da koristi eval, signale i primitivno proveravanje da li se f-ja uspesno zavrsila. Dakle, u perl-u imas samo, prosto i jednostavno funkcije (u slucaju objekata one se cesto zovu metodi).
mire@zwer:~$ traceroute zivot.sloboda.potraga-za-srecom
 
Odgovor na temu

tupa

Član broj: 504
Poruke: 29
*.net022.co.yu



Profil

icon Re: Data fajlovi28.07.2001. u 18:33 - pre 276 meseci
Citat:
mire je napisao:

Fajl moze da ti se nalazi bilo gde, osnovno je da mozes da ga procitas. Ali to ima vise veze sa linux-om nego sa perl-om. Odustani od ideje da pises u cgi-bin osim ako generises perl skriptove koje ces potom da zoves iz browser-a. Sistem gresaka u perl-u je prilicno naivan, nema necega tipa try except ili try catch mehanizmima. Mozes da koristi eval, signale i primitivno proveravanje da li se f-ja uspesno zavrsila. Dakle, u perl-u imas samo, prosto i jednostavno funkcije (u slucaju objekata one se cesto zovu metodi).


Pravim poll odnosno skript za glasanje pa je potreban data fajl u cgi - bin direktorijumu, medjutim ne znam kako da sredim conf fajl pa da omogucim citanje fajlova. Takodje me zanima zasto ne valja pisati data fajlove u cgi-bin direktorijumu.
tupa
 
Odgovor na temu

mire
Miroslav Madzarevic
Belgrade

Član broj: 252
Poruke: 145
195.14.147.*



Profil

icon Re: Data fajlovi30.07.2001. u 10:18 - pre 276 meseci
Citat:
tupa je napisao:

Pravim poll odnosno skript za glasanje pa je potreban data fajl u cgi - bin direktorijumu, medjutim ne znam kako da sredim conf fajl pa da omogucim citanje fajlova. Takodje me zanima zasto ne valja pisati data fajlove u cgi-bin direktorijumu.


Poll nije nista cudno. Podatke mozes da drzis u bazi (preporucljivo) ili u tvom slucaju u tekst fajlu. Ako mozes baci ga na neko levo mesto, koje nije u putanji web server-a. Data fajl ti nije potreban u cgi-bin-u, veruj mi ! Cgi-bin je predvidjen za izvrsavanje skriptova, ne za snimanje podataka. Ukoliko dopustis da se svasta tamo pise rizikujes da se svasta tamo i izvrsi sto moze da ima poguban uticaj na sigurnost sistema.
mire@zwer:~$ traceroute zivot.sloboda.potraga-za-srecom
 
Odgovor na temu

[es] :: Perl :: Data fajlovi

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.