Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da napravim polje za komentare?

[es] :: Web dizajn i CSS :: kako da napravim polje za komentare?
(Zaključana tema (lock), by jablan)

[ Pregleda: 2123 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivota11
Kosanovic Nenad

Član broj: 71628
Poruke: 71
80.93.231.*



Profil

icon kako da napravim polje za komentare?24.06.2006. u 00:10 - pre 217 meseci
Napravio sam svoj prvi sajt(jos ga pravim ali je postavljen).Kako da napravim mesto na kome ce posetioci moci da ostavljaju komentare koji ce biti vidljivi svima na sajtu.koristim Front Page.
Kad te majstor Zivota opravi bices na konju!!
 
0

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: kako da napravim polje za komentare?24.06.2006. u 02:01 - pre 217 meseci
pa samo "polje" je vrlo jednostavno - treba ti forma...
ne znam da li front page ima neki "user laisy people friendly" nacin kreiranja forme.... dreamweaver ima nesto otprilike...

ali to nije uopste komplikovano - mogao bi to da provalis npr. nesto ovako (naravno treba da se doradi ovo ti je samo primer )

Code:

<FORM action="upisi.php" method="post">

<input name="ime" type="input">
<textarea name="komentar"></textarea>
<input type="submit" value="Posalji">

</FORM>


ali onda dolazimo do za tebe verovatno velikog problema , a to je potreba da se komentari skladiste negde radi kasnijeg automatskog prikaza na sajtu.
Za to ti treba baza podataka i npr. PHP...

Sustina je sledeca: korisnik popuni formu -> proveri se popunjavanje -> automatski upis u bazu -> automatski prikaz na stranici...
(naravno uvek mozes i onu "fizikalac varijantu" stigne ti komentar na mail pa ga rucno postavis na stranicu... )
 
0

zivota11
Kosanovic Nenad

Član broj: 71628
Poruke: 71
80.93.231.*



Profil

icon Re: kako da napravim polje za komentare?24.06.2006. u 10:32 - pre 217 meseci
Da to razumem,ali kako bih ja napravio tu bazu i gde bi je smestio,i kako bi se poruke automacki slale u nju pa onda opet postavljale na sajt?I kako bi se vrsila ta automacka provera?

Kontam da te smaraju ova pitanja ali ako mozes pojasni malo,meni je jasan ceo kompleks ali sitni detalji nisu bas najjasniji.

Kad te majstor Zivota opravi bices na konju!!
 
0

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: kako da napravim polje za komentare?24.06.2006. u 12:51 - pre 217 meseci
Da to razumem,ali kako bih ja napravio tu bazu i gde bi je smestio

Bilo bi najbolje da je to npr mysql baza, ako tvoj host tebi daje mysql onda koristi nju, ako ne mozes npr da sve teporuke stavljas u obican txt fajl


,i kako bi se poruke automacki slale u nju pa onda opet postavljale na sajt?I kako bi se vrsila ta automacka provera?

kad se pritisne submit upisu se podaci u bazu. a tvoja stranica na kojoj su prikazane poruke ima upit ka bazi iz skoje izcita i ispise na stranici.



Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
0

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: kako da napravim polje za komentare?24.06.2006. u 15:07 - pre 217 meseci
da moglo bi i u neki csv - coma separated value fajl...

mada licno cini mi se da je lakse sa bazom...

a kako da napravis bazu i kverije (upite) - pa proceprkaj malo phpmanual tamo mislim da ima sasvim dovoljno objasnjenja za taj tip zahteva...

a ima i skripti - to si otprilike zamislio kao neki guest book
 
0

zivota11
Kosanovic Nenad

Član broj: 71628
Poruke: 71
80.93.231.*



Profil

icon Re: kako da napravim polje za komentare?24.06.2006. u 19:14 - pre 217 meseci
Hvala na pomoci,ako se ne budem snasao ja cu da pitam.
:)
Kad te majstor Zivota opravi bices na konju!!
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: kako da napravim polje za komentare?26.06.2006. u 08:16 - pre 217 meseci
Pročitaj FAQ.
 
0

[es] :: Web dizajn i CSS :: kako da napravim polje za komentare?
(Zaključana tema (lock), by jablan)

[ Pregleda: 2123 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.