Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da otvorim ni jedan svoj sajt. Pomozite!

[es] :: Hosting :: Ne mogu da otvorim ni jedan svoj sajt. Pomozite!

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Ne mogu da otvorim ni jedan svoj sajt. Pomozite!21.06.2006. u 12:26 - pre 217 meseci
Pozdrav ljudi,
naime, imam više sajtova (na istom serveru) i ni jedan od prekjuče ne mogu da otvorim. Kada pokušam ping ka bilo kom od tih sajtova ono resolvuje IP i počne da pinguje, međutim sajt ne vraća ping. Niko iz mog grada (sa mog provajdera) ne može da otvori ni jedan od mojih sajtova (ceo grad je NATovan) a drugi ljudi mogu da otvore moj sajt. Takođe, sajt http://www.network-tools.com/ uspešno pinguje i traceroute-uje bilo koji od mojih sajtova, odnosno IP servera (64.40.106.200). Neki od mojih sajtova na tom serveru su (NIJE REKLAMA): www.avramovic.info, www.enohost.com, www.webinsane.com, ...
Primetio sam da se traceroute do bilo kog od mojih sajtova završava na domenu digitallyjustified.com. Ja taj sajt opušteno otvaram, ali izgleda da on ima drugu IP ili šta već. Ono što mene zanima je: Da li je moja javna IP blacklist-ovana od strane servera gde su mi sajtovi, ili je to moj (nad)provajder blacklistovao IP servera gde su moji sajtovi (drugim rečima: Koga da kontaktiram da bi rešio ovaj problem i bio u mogućnosti da pristupim svojim sajtovima)?

P.S. Nadprovajder mi je BEOTEL, ja mislim. Bilo je reči da će da promene da VERAT bude nadprovajder, pa ovom prilikom molim sve kojima je (nad)provajder BEOTEL ili VERAT da probaju da otvore bilo koji od gore nabrojanih sajtova.

Hvala

edit: Kontaktirao sam kompaniju gde hostujem sajtove pošto mi neko reče da su verovatno oni blacklist-ovali moju ip. Videćemo...

[Ovu poruku je menjao JaHvram dana 21.06.2006. u 13:58 GMT+1]
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ne mogu da otvorim ni jedan svoj sajt. Pomozite!21.06.2006. u 15:50 - pre 217 meseci
uf uf...

cek polako...
Sajtovi ti RADE... sada sam probao.

Ajde malo pojasni gde ih drzis? Na svom lokalnom serveru, a na net izlazis preko nekog adsl-a ili kabla? Pominjes nad provajdera.... najbolje da se zalis onome kod koga hostujes sajt/server.

A pominjes i NAT i ceo grad neki? Total confusion...

 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Ne mogu da otvorim ni jedan svoj sajt. Pomozite!21.06.2006. u 18:17 - pre 217 meseci
Sredio sam stvar, ali evo, da pojasnim:
1) sajtovi su u Kanadi
2) svi mogu da pristupe sajtu osim oni sa
3) 195.252.99.x - što je moja IP (odnosno IP adresa mog provajdera, jer ceo grad ima jednu IP kod ovog provajdera)
4) ja sam se pitao a) da li je nadprovajder (pošto je bežični internet) banovao ip adresu servera gde su mi sajtovi, ili je b) osoblje servera banovalo moju ip (vidi br. 3)

Na kraju se ispostavilo da je ovo 4)b) jer su pomislili da je DDoS napad pa su banovali sve IP adrese koje imaju više od 5 konekcija prema serveru. Lepo sam ih pitao i oni obrisali sa black liste.

Svejedno, hvala na pokušaju da mi pomogneš

Pozdrav!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Ne mogu da otvorim ni jedan svoj sajt. Pomozite!

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.