Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristojan upload - katastrofa download

[es] :: Wireless :: Pristojan upload - katastrofa download

[ Pregleda: 2716 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Pristojan upload - katastrofa download19.06.2006. u 13:24 - pre 217 meseci
Situacija je sledeca:
Sa jedne strane je AP (D-Link G700AP) prikljucen na LAN, a kod mene je D-Link G520 kartica. AP komunicira samo samnom na kanalu na kome ne postoji nijedna druga mreza na vidiku. Na obe strane su 3D korner antene. Kod mene je nivo signala oko -70 dBm. Upload (od mene ka AP-u) radi brzinom od oko 1 megabajt u sekundi bez prekida. Sto se downloada tice, kada kod AP-a postavim da automatski odredjuje njegovu Tx brzinu, kod mene je protok katastrofa. Uglavnom se nista ne prenosi, tek s vremena na vreme po nesto. Ako podesim brzinu kod AP-a na, recimo 2 megabita/s, onda download radi prilicno dobro, ali se desavaju potpuni prekidi s vremena na vreme. Pri brzini od 1 megabit/s brzina prenosa je duplo manja, ali se i prekidi redje desavaju. Pri 5.5 megabita/s, brzina je veca, ali se prekidi znanto cesce javljaju. Pri vecim brzinama je neupotrebljivo. Napominjem da download radim sa racunara koji je u LAN-u.
Instalirao sam atheros drajvere i njihov utility, koji ima statisticke podatke za vezu. Moze da se primeti ogroman broj paketa sa CRC greskama (u odnosu na ispravne). Otprilike je odnos pola-pola.
Da li neko ima ideju sta moze da bude uzrok ovakvom ponasanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MaxC
Shabanland

Član broj: 85263
Poruke: 160
212.200.160.*

Sajt: www.pljuga.com


Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download19.06.2006. u 14:46 - pre 217 meseci
Moguce je da antene nisu dobro postavljene (usmjerene jedna na drugu). Pokusajte da bolje usmjerite (pomjerite) antene. 3D korner antena ima prilicno usmjereno zracenje i obe antene moraju biti "naciljane" jedna na drugu.

Evo jedne analogije sa svjetlom : 3d korner antene su kao reflektori koji mogu da obasjaju objekte na velikoj daljini ali je kod reflektora snop svjetlosti uzan. Da bi se takva dva reflektora obasjala medjusobno (sto je analogija uspostavljanju kvalitetne veze izmedju dvije antene/wlan kartice - AP/racunara) onda oni moraju biti pazljivo naciljani jedan na drugi.
S druge strane imate antenu sa malim usmjerenjem (panel, amos,...) kojima je ekvivalent recimo obicna sijalica - ona ne moze da dobro osvijetli mnogo udaljene objekte ali zato moze da osvijetli sve objekte postavljene u skoro svim pravacima.

Na AP-eovima (koji u mrezi rade kao AP-eovi) se obicno koristi vise antena sa malim usmjerenjem (panel, amos,...) tj. sa sirokim podrucjem pokrivenosti a na strani klijenta (obicne wlan kartice ili AP-eovi koji rade u tom modu) se koristi usmjerenija antena (3d korner, grid,....).
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download19.06.2006. u 17:56 - pre 217 meseci
Ako je los signal, lose podesene antene i slicno, zar to ne bi trebalo da se jednako odrazi i na upload i na download?
Meni nije jasno to sto upload radi dobro, a download ne.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download19.06.2006. u 21:52 - pre 217 meseci
Ovo sto ti se desava obicno ima veze sa smetnjama. Probaj da promenis kanal.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download22.06.2006. u 18:30 - pre 217 meseci
Promenio sam sve kanale i isto je :(
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download23.06.2006. u 07:10 - pre 217 meseci
Predrag je u pravu za smetnje, ali bi one trebale da su simetricne. Cesto je licni utisak dosta pogresan pa bi trebalo da pustis neki program da ti potvrdi taj utisak. Ako nemas program, mozes u alatima da pogledas sta je sa kolizijama ...

Ako si u pravu za asimetricnost ap/daun, to se moze ostvariti samo na UTP kablu! Proveri kabl izmedju LAN mreze i AP. Kesiranje diskova moze da bude asimetricno ako nema dovoljno memorije na racunarima, ali je dosta tesko primetiti pri ovim brzinama, sem ako nije potpuno iskljuceno ili neki tezak problem sa RAID-om.

Ako je problem, ipak na bezicnom delu rute, obrati paznju na broj i duzinu ispada. Dace ti nagovestaj sta stvara probleme. Mozda ti smetnje ulaze kroz napajanje ili ti je prosto neka komponenta neispravna. Neznam vise jel veci problem zima, vlaga ili toplota ... sve zeza :-)

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download23.06.2006. u 10:22 - pre 217 meseci
Citat:
whitie2004:, ali bi one trebale da su simetricne.

Ali nažalost nisu! U firmi je i proektant uređaja predvideo promenu nivoa sa smerom. (Westinghose)
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download23.06.2006. u 17:29 - pre 217 meseci
Evo grafika kako ide protok. Razmera je ista na svim graficima.
Kod downloada je na AP-u ogranicen Tx rate na broj megabita/s kao u nazivu slike. Na brzinu uploada ne mogu da uticem.
Koliko mogu da vidim postoje veliki problemi sa G rezimom komunikacije. Tu je i jedna slika sa podesavanjima na AP-u. Sve su default vrednosti - ne znam da li moze da se nesto postigne njihovim menjanjem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
*.cpe.net.cable.rogers.com.

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download24.06.2006. u 13:12 - pre 217 meseci
1) da li sli probao kako funkcioniuse sa "long preamble" ?
2) Da li si probao da zamenis antene (kablove)?
3) Da li u okolini kartice postoji neki bezicni tel. koji radi na 2.4 gig? Njega neces videti na spisku kada uradis scan, ali ce itekako da smeta.
4) da li si pokusao sa nekom drugom karticom (bilo kakvom , ne mora biti isti model)

imam utisak da ti je problem na strani racunara, jer za dobar download racunar mora da "cuje" AP cisto, a za upload AP mora cisto da cuje PC.

 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pristojan upload - katastrofa download27.06.2006. u 15:52 - pre 217 meseci
Citat:
eki_yu: 1) da li sli probao kako funkcioniuse sa "long preamble" ?
2) Da li si probao da zamenis antene (kablove)?
3) Da li u okolini kartice postoji neki bezicni tel. koji radi na 2.4 gig? Njega neces videti na spisku kada uradis scan, ali ce itekako da smeta.
4) da li si pokusao sa nekom drugom karticom (bilo kakvom , ne mora biti isti model)

imam utisak da ti je problem na strani racunara, jer za dobar download racunar mora da "cuje" AP cisto, a za upload AP mora cisto da cuje PC.


1. Probao sam i ne pomaze
2. Kablove swam menjao, a antene nisam.
3. Na strani AP-a je malo verovatno da postoji bezicni, dok je moguce da neko od komsija ima bezicni.
4. Nisam isprobavao druge uredjaje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pristojan upload - katastrofa download

[ Pregleda: 2716 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.