Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet Messenger program

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Internet Messenger program

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeb.s

Član broj: 67549
Poruke: 157
87.250.102.*



+1 Profil

icon Internet Messenger program19.06.2006. u 11:54 - pre 217 meseci
Kao prvo iako znam da je više riječ o internet konekcijama ipak radi se o programu u Delphi-u i želji da mi pomognete ukoliko negdje grešim.
Nakon nekoliko mjeseci vratio sam se svom starom projektu IM programa (SrpskiOnlineMessenger - SOM). Naime reč je o internet Messengeru sa mogućnošću AV konekcije, no brine me nekoliko stvari. Koncept mog IM programa je sasvim jednostavan: Postavim zajednički server koji sadrži MySQL bazu , a konekciju sa serverom ostvarujem putam PHP-a tj. pozivanjem php datoteka na serveru (omogućilo mi je lakše pronalaženje servera, bilo mi je potreban samo server koji podržava besplatan hosting sa bar jednom MySQL bazom i PHP-om). Prilikom registracije unesete ime , korisničko ime itd... potom program očita Vaš IP ,i to se sve snimi u MySQL bazu.Nakon svakog login-a , Vaš status u bazi je je postavljen na online ili već jedan od online statusa (DND, Away , BRB...).Nakon gašenja konekcije Vaš status se postavlja na Offline. I to je sve OK ali sad pitanje:
Kad je riječ o klijetima koji se nalaze iza istog Gateway-a ali bez Proxy servera i konekcije (jednostavno dijeljenje internet konekcije)?
Ima li nekih boljih riješenja kako da odradim IM server ili klijent da nešto dodam u klijent???

Ajde da napravimo to zajedno, ko je za može mi se javiti sa PM.

[Ovu poruku je menjao codeb.s dana 19.06.2006. u 19:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Internet Messanger program19.06.2006. u 18:21 - pre 217 meseci
Prvo: Piše se messenger.
A drugo: Za šta ti uopšte služi to sa IP adresom?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

codeb.s

Član broj: 67549
Poruke: 157
87.250.102.*



+1 Profil

icon Re: Internet Messanger program19.06.2006. u 18:25 - pre 217 meseci
Izvinjam se zbog messanger umesto messenger , pošto vidim da bode oči !
IP adrese koristim za AV konekciju znači tvoj login je povezan sa nekim IP-om odnosno IP-om kojim si izvršio login, naravno ukoliko je login uspešno obavljen i ukoliko je tvoj nalog otovren na serveru (ukoliko si se registrovao).
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Internet Messenger program19.06.2006. u 20:47 - pre 217 meseci
Pogledaj na planet source code ima gotov primer messengera!
Pozz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Internet Messenger program19.06.2006. u 20:52 - pre 217 meseci
Definiši mi tu AV konekciju, pa da vidimo šta i kako dalje...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

codeb.s

Član broj: 67549
Poruke: 157
87.250.102.*



+1 Profil

icon Re: Internet Messenger program20.06.2006. u 10:28 - pre 217 meseci
Ma nije problem oko AV konekcije (to imam riješeno), naime interesuje me da li će u opisanoj situaciji cijeli program raditi, odnosno da li neko zna kako bih izveo da radi . Npr. uzmemo google-talk , ovim programom možete razgovarati, putem interneta, i ako se Vaš sagovornik nalazi na internetu ali i ako se on nalazi u Vašoj privatnoj mreži ? Nisam siguran da bi to moglo i sa direktnom konekciom , a kakva mi je potrebna za ostvarivanje AV konekcije .U IM-u sada, da bi se ostvarila AV konekcija između dva računara , računar koji poziva treba unieti IP adresu host računara odnosno računara kojeg želi pozvati. To je ok ukoliko računari nisu u privatnoj mreži, ukoliko jesu i izlaze bez Proxy-a( kakvu mrežu ja sad imam) svi izvan mreže ih vide kao IP gateway-a. Znači pojavio bi se x broj računara sa istom IP adresom?! Kako bi se to moglo riješiti??

Još jedno pitanje.
Reč je o unosu poruke tačnije ubacivanje smilyes-a i slika .Naime sada ,za prikaz poruka koristim komponentu web browser a unos smiley-a i ostalih slika vršim na sledeći način: Korisnik izabere sliku ili znak, u poseban memo dodam liniju html koda sa ubacivanjem izabrane slike (čiji source vežem za Image direktoriju) ,kad korisnik završi sa unosom snimim taj kod u nazivkorisnika.html u Temp direktoriju, a potom ga učitam u web browser (tada vidim i slike). Tako mogu dobiti i podebljana slova , mogu obojiti slova (ali nažalost sva slova). Nakon pristizanja takve poruke ista se snima u Temp direktoriju iz koje se učitava u web browser.
Ima li ko ideju kako ovo uraditi lakše, pošto svaku sliku moram definisati u kodu npr. :) = happy.gif
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Internet Messenger program

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.