Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!

[ Pregleda: 9047 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CHE-GS
NBG Stari Merkator

Član broj: 76376
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!18.06.2006. u 20:43 - pre 216 meseci
Treba mi pomoc oko izbora laptop racunara?
Resio sam da uzmem videvshi reklamu za Toshiba laptop tipa 20-45e mesecno 3godine!
Zato shto ovako ne bi mogao da priushtim sebi ni pribliznu kupovinu! Pa me interesuje koju marku da uzmem!

Ortak mi je reko da nisu pouzdani fujitsu-simens (U njegovoj firmi su od 20 kupljenih 17 vratili na servis posle 2 meseca)
a gerikom su mi nekako nezgrapni i teshki ...

Asus?
Acer?
Toshiba?
itd...

Au da sta je vazno:

512ram ddr memorije minimum
baterija da traje bar 2h
da nije preterano tezak >3kg!
ok graficka
dvd rw
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.POST-T.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!18.06.2006. u 22:46 - pre 216 meseci
Ortak kaze 17 od 20? Pa sta im rade brate...
Nego, pre svega da ti kazem da mislim da je potpuno suludo uzimati racunar na kredit od 3 godine...
Dalje, bilo bi ok da kazes sta smatras pod "ok grafickom" tj. sta doticna treba da izgura...sto bi bilo dobro da kazes i za ostatak konfiguracije...
Konacno, kad kazes 20-45€ na 3 godine, da li smatras i 45€ prihvatljivom cifrom?

I ovde ce ti svi naravno reci Toshiba...ima i par IBM fanova...
Ja bih rekao...HP...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

CHE-GS
NBG Stari Merkator

Član broj: 76376
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!19.06.2006. u 10:53 - pre 216 meseci
Citat:
Ortak kaze 17 od 20? Pa sta im rade brate...

Drzavna firma! Hehe

Citat:
Nego, pre svega da ti kazem da mislim da je potpuno suludo uzimati racunar na kredit od 3 godine...

Znam ali kao sto sam rekao da imam kesha ne bi ni razmisljao o ovoj soluciji! Treba mi hitno tako da ne mogu ni da stedim 2 godine!

Hm ok graficka pa ja bi hteo x700, ali znam da to nije realno pa sam hteo da vidim sta mi predlazete ne znam sta je ok a sta je bas lose!Tipa kakva je ova ATI Radeon x200? Do sad sam samo imao desktop racunar pa ne znam sta stavljaju u notebook racunare!

Citat:
da li smatras i 45€ prihvatljivom cifrom?

Da, ali bi idealno bilo oko 30-35€! Medjutim ako je ekstra razlika u kvalitetu dao bi 45€

HP hvala pogledacu!!

E da zaboravio samda pomenem u prvoj poruci ali ako neko zna neke sajtove gde mogu da pogledam neke ponude bilo bi super!! Naravno ne znam da li sme uopste da se oglasava na forumu, ako ne sme onda na posaljite PP!!

Unapred hvala svima
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!20.06.2006. u 09:56 - pre 216 meseci
Pa te varijante sa x200 dele sistemsku memoriju...performanse su ok za vecinu stvari, ali za neko malo zahtevnije igranje nisu dovoljne. Ponude imas na gomili sajtova,a reklamiranje nije dozvoljeno. Pogledaj i na pc berzi. Za 45 evra bi sigurno trebalo da mozes da zavrsis nekog Acera ili FS-a sa x700. Ne znam kakve su kamate, ali te masine bi trebalo da su u redovnoj prodaji oko 1350-1400...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!20.06.2006. u 10:56 - pre 216 meseci
Kod djeljene grafike performanse su ocajne za gotovo bilo sto nazalost, ne samo za igranje. Preporucio bi ipak laptop sa izdvojenom grafikom!

 
Odgovor na temu

CHE-GS
NBG Stari Merkator

Član broj: 76376
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!20.06.2006. u 12:23 - pre 216 meseci
Hvala Fuzz i JOJO na savetima

Nasao sam ovu konfiguraciju ali ne znam nikoga ko ima Asusa sta mislite:

NOTEBOOK ASUS A6Q00VA Intel Pentium M740 1.73GHz (2MB Cache)

15.4" WXGA TFT 1280 x 800 CRISTAL ATI Mobility Radeon X700 128MB 512MB DDR2 (proširivo do 2GB) Tvrdi disk: 60GB ATA DVD RW DL • Dimenzije: 354 x 284 x 35.2 mm • Masa uređaja: 2.85 kg • Baterija: Li-ION • Operativni sistem: Windows XP Home • Modem: da • Mreža: da (Gb LAN) • Bežična mreža: da (802.11g) • Audio ulazi/izlazi: da • USB podrška: 4 x USB 2.0 • PCMCIA: da• TV out: da• FireWire: da• VGA izlaz: da• Paralelni port: da• Infracrveni port: da• Bluetooth: da• Čitač kartica: da (4-u-1)• Kamera: 1.3 MPIX• USB optički miš: da

1345.2€ Zvao sam to ispadne 40€ mesecno!


E da mnogi su mi rekli da je za laptop Centrino mnogo bolji od Sempron-a, Celeron-a, AMD-a i Turion-a! Ima li ikakve istine u tome?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!20.06.2006. u 13:40 - pre 216 meseci
Pa bolji je ako ti je potrebna autonomija i prenosivost u smislu tezine same masine.
Od celerona i semprona je naravno bolji i u performansama. Turion ne trebas iskljucivati iz razmatranja iako moram priznati da su moja iskustva sa istim ogranicena.

Taj Asus izgleda stvarno dobro opremljen, ali mislim da jedino moze biti diskutabilna finalna izrada, tastatura i slicno. Znaci kao sto rekoh ovde zilion puta, pogledaj i opipaj tu masinu pre kupovine. Obrati paznju i da li su tih 512 mega rama u jednom ili dva modula zbog eventualnog prosirenja.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc oko kupovine dobrog laptop racunara na rate!

[ Pregleda: 9047 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.