Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cross-Platform alati za rad sa bazama???

[es] :: Baze podataka :: Cross-Platform alati za rad sa bazama???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7024 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Cross-Platform alati za rad sa bazama???19.06.2006. u 22:20 - pre 217 meseci
Citat:

1. Potreban mi je pouzdan SQL server koji ce raditi i sa windows-om i sa linux-om. Za sada ni mySQL ni MS SQL Server nezadovoljavaju ove uslove. Ako neko moze da pomogne sa par saveta bio bih zahvalan


Mozda sam ovo pogresno shvatio.

A ako ti niko nije odgovorio za tu kombinaciju vjerovatno je zato sto niko i nije radio u tako necem slicnom. Mozda mozes pomoc potraziti na C++ forumu sto se tiche Borlan C++ alata.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

online

Član broj: 58872
Poruke: 59
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Cross-Platform alati za rad sa bazama???23.06.2006. u 00:30 - pre 217 meseci
Sto se servera bilo sta da uzme ne moze pogresiti.

A za klijenta i web interfejs moze zavrsiti posao. Radi se u lokalu, moze malo da koci rapidan unos. Ali sta ako to ne zadovoljava tetkice? Tu moze da resi javascript problem (ajax), ali treba znati; takodje i css lezi lepo za stampane izvestaje. Pa i dilema oko izbora MVC frameworka, ja bi licno preferirao codeigniter (brz, laka instalacija, dokumentacija).

Zavisi i dosta toga od prethodnog iskustva (pascal, vb, clipper), orijentacije proceduralno/oop, da li je bitna licenca... Gotovo bilo koja kombinacija skript jezika (perl | php | tcl | python | ruby) & (gtk | wxwidgets | tk | qt) i graficke biblioteke. Tu moze posluziti iskustvo starih clipper praksi - drzati menije u bazi podataka, prosireni recnik podataka iz koji generises maske, izvestaje, pravila za validaciju, pa i kod. Samo sto koristis relacionu bazu (npr. sqlite). Time se ne dobija samo cross-platform, vec i cross-language.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Cross-Platform alati za rad sa bazama???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7024 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.