Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

automatsko popunjavanje sa tekstom u zavisnosti od sadržaja određenog polja, kako?

[es] :: Vektorska grafika :: automatsko popunjavanje sa tekstom u zavisnosti od sadržaja određenog polja, kako?

[ Pregleda: 1863 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SurvivoR
Daniel Manesku
Vršac

Član broj: 50694
Poruke: 60
80.93.248.*

Jabber: daniel1988@jabber.ru
ICQ: 212568690


Profil

icon automatsko popunjavanje sa tekstom u zavisnosti od sadržaja određenog polja, kako?15.06.2006. u 17:15 - pre 217 meseci
Od ove godine stigla su nova svedočanstva (za uspešan završetak školske godine). Posto u ovim novim nisu uneta imena predmeta, zamolila me razredna da nekako to rešim na računaru i da se to lepo isštampa (svedočansta su tačno A4 format, može da se po njima štampa bez problema).
Svedočansto izgleda ovako:
http://img105.imageshack.us/img105/6767/slika26dk.jpg

Mislio sam da ubacim imena predmeta, naziv škole i ostalo u Corel Draw-u. Kad sve odradim, izbrišem sliku od iza i pustim papir.

E sad, ako neko ima ideju nek je slobodno iznese. Kao što se sa slike može videti, visina ocene se zapisuje slovima (preko oni gustih vodoravnih linija) i desno od toga brojem. Kako odraditi tako da kad se unese brojčana vrednost ocene, da se automatski popuni slovima polje levo od broja: npr. kad se na adekvatnom mestu unese broj 3, da se odmah pojavi reč (string ako više volite) `dobar`. Nadam se da razumete šta mi je potrebno.

Corel Draw ima podršku za VB, ako to može da pomogne. Pošto ne znam Basic, treba mi pomoć.

Hvala unapred!
Daniel
Gentoo rocks!
 
Odgovor na temu

SurvivoR
Daniel Manesku
Vršac

Član broj: 50694
Poruke: 60
80.93.248.*

Jabber: daniel1988@jabber.ru
ICQ: 212568690


Profil

icon Re: automatsko popunjavanje sa tekstom u zavisnosti od sadržaja određenog polja, kako?19.06.2006. u 10:31 - pre 217 meseci
Ima li neko ideju?

Uradio sam sva polja u Corel Draw-u, još mi samo treba automatsko popunjavanje teksta na osnovu unete vrednosti.
Gentoo rocks!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: automatsko popunjavanje sa tekstom u zavisnosti od sadržaja određenog polja, kako?

[ Pregleda: 1863 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.