Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows NT printer HP LJ...komplikovano

[es] :: Ostali hardver :: Windows NT printer HP LJ...komplikovano

[ Pregleda: 2019 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanjic
Novi Sad

Član broj: 73614
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 429634758


Profil

icon Windows NT printer HP LJ...komplikovano15.06.2006. u 14:10 - pre 217 meseci
Dakle nije tako komplikovano ali ipak...Sherovao sam printer - hp LJ 1100 /1300 PCL 6(nije bitno koji od ta dva ili mozda i jeste?) na masinama sa XP-om. E sada kada pokusam da konektujem sa racunara na istoj mrezi koji ima instaliran WindowsNT workstation pojavljuje se problem. Na racunaru na koji je vezan stampac sam odradio printer/properties/sharing/aditional drivers , skinuo i drajver ali kad uradim next pojavljuje se poruka da su drajveri neodgovarjuci. Cini mi se da je problem u NT-u.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Windows NT printer HP LJ...komplikovano15.06.2006. u 20:31 - pre 217 meseci
Pronađi u setovanjima drajvera na matičnoj mašini (na onoj koja šeruje printer) opciju Additional drivers i sledi uputstva za instalaciju dodatnih drajvera (biće Ti potrebni NT drajveri), koje će NT mašina nakon toga povući sa ciljne i dovršiti instalaciju kako valja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nemanjic
Novi Sad

Član broj: 73614
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 429634758


Profil

icon Re: Windows NT printer HP LJ...komplikovano16.06.2006. u 08:19 - pre 217 meseci
Kako neko pametno rece : "It is perfectly useless to know the right answer to the wrong question. " Ocito nisam bio jasan. Dakle pokusavam da sherujem printer(hp lj 1100) instalisan na Win XP proffesinal SP1 tako da na njemu mogu da stampam i preko racunara na kome je instaliran Windows NT 4.0. Skinuo sam drajvere za NT sa hp-ovog sajta. Kada pokusam sa Sharing>Additional Drivers>Browse... dobijem poruku "Windows cannot find a suitable printer driver...."
Eto, mislim da sam bio jasniji pa ako neko ima ideju...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Windows NT printer HP LJ...komplikovano16.06.2006. u 10:06 - pre 217 meseci
Očigledno je da sam bio na nekim opijatima kad sam čitao pitanje i uopšte nisam primetio ono "additional drivers" u Tvom postu, pa sam Ti odgovorio nešto što već znaš :(

Izvini, moj previd.

Hmm... iskreno, nešto se i ne sećam da sam nekada video takvu poruku... Moram da probam.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Windows NT printer HP LJ...komplikovano

[ Pregleda: 2019 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.