Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije

[es] :: Windows desktop :: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanjic
Novi Sad

Član broj: 73614
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 429634758


Profil

icon I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 09:03 - pre 217 meseci
Tema je verovatno nije nova ali nisam uspeo da pronadjem odgovor. Dakle svi racunari (oko 50-ak) na mrezi imaju legalne verzije windows XP/98SE. Sta se desava ukoliko na nekoj masini bude neophodna reinstalacija operativnog sistema, odnosno da li je neophodno da koristim isti onaj instalacioni disk. Problem je sto postoje orginalni diskovi ali na vecini nema oznaceno na kom racunaru su instalirani. Dakle nije u pitanju problem oko zamene bilo koje komponente vec bih samo ponovo instalirao isti windows na istu masinu i potom reaktivirao softver cime se ne krsi zakon (naravno ako bih imao pravi disk). Ima li neko predstavu kako da resim ovo?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 10:47 - pre 217 meseci
Sve zavisi kakav je ugovor sklopljem sa onim koji ti je prodao softver.
Nacin licenciranja.
Najbolji, najtacniji i najkonkretniji odgovor ces dobiti upravo od njih.
Meni su poznata 2 nacina ali necu ih navoditi kako ne bih unosio zabunu .

uostalom, uvek je tu microsoft call centar
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Nemanjic
Novi Sad

Član broj: 73614
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 429634758


Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 11:49 - pre 217 meseci
Da budem jasniji, softver je isao u paketu sa svakim novim racunarom, dakle nema ugovora sa microsoftom.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 11:56 - pre 217 meseci
jel stoje nalepnice na kutijama? mislm.. sa reg. kodom, serijskom cifrom, crtnim kodom, hologramom itd se od MS-a?
ako to imas.. ja mislim da nema veze odakle instaliras, samo da upises taj kod, i da nalepnica stoji na kutiji
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Nemanjic
Novi Sad

Član broj: 73614
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 429634758


Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 13:28 - pre 217 meseci
Da na svakoj kutiji su nalepnice sa S/N itd, zanima me sta ce se desiti ako formatiram HD i ponovo instaliram OS sa bilo kog diska, da podsetim da diskovi nisu obelezeni - nema s/n-a. Kako onda aktivirati Windows?
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 13:31 - pre 217 meseci
Procita top temu Legalan Windows
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 15:09 - pre 217 meseci
nema veze odakle instaliras, mozes i da si narezes kopiju diska ako hoces (mislim da EULA to dozvoljava zbog backupa)

ako dodje inspekcija, proverava serijsku windowsa sa serijskom sa nalepnice (i naravno druge serijske za drugi software na pc-u)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije15.06.2006. u 15:23 - pre 217 meseci
Kad ga instaliras, moras i da ga aktiviras
Imas rok od 30 dana od trenutka instalacije
Posle toga ne mozes pokrenuti windows i mozes samo da biras izmedju registracije ili log off
a registraciju obavljas tako sto zoves microsoft call centar i uz malo objasnjenje registrujes xp.


E sad ti kazes da nemas serijski broj na disku
Mislim da nema veze
Ja imam papir na kome pise da mogu instalirati XP na 27 masina i na njemu pise serisjki broj i nemam aktivaciju
Pa ti vidi.
Svako ima svoj slucaj
Najbolje je da taj disk puknes na neku masinu pa vidi sta ce se desiti
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Nemanjic
Novi Sad

Član broj: 73614
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 429634758


Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije17.06.2006. u 17:45 - pre 217 meseci
OK, kada "puknem " disk na masinu pod 1. ne prolazi registracija jer broj sa nalepnice ne odgovara S/N bas tog diska ; 2. sto znaci da treba da preturim svaki od 50 - ak instalacija XP ne bi li nasao bas onaj koji mi treba...vidim ja da nema resenja, hvala svima na trudu i vremenu koji ste posvetili...pzdrv
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije17.06.2006. u 23:55 - pre 217 meseci
Vidim da nalepnice nisi lepio na kucista...
Probaj ovako. Pre nego sto krenes u reinstalaciju "procitaj" SN iz samog Windows-a (ako se Windows moze podici). Taj broj upotrebi pri novoj instalaciji, tj. reinstalaciji. Nije zagarantovano da ce to proci na svakom instalacionom disku. Na primer, SN sa nekog inst. diska sa SP2 se ponekad nece moci iskoristiti na inst. disku sa SP1. To mu dodje nekako i normalno, jer algoritam (ili vec sta li je) za odredjivanje SN je verovatno "prosiren" za novi opseg brojeva izmedju SP1 i SP2.
Svakako bi trebalo voditi neku evidenciju (knjigu) o tome sta je gde instalirano.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

skynet
Vladimir Stefanovic
Beograd

Član broj: 29447
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije18.06.2006. u 02:14 - pre 217 meseci
Odavno ne koristim Windows XP, ali se secam da postoji legalna fora da se zaobidje ponovna aktivacija Windowsa. Fora je u tome da bekapujes fajl wpa.dbl koji se nalazi u c:\windows\system32 i da ga posle instalacije vratis u isti folder. Vazna stvar je da instaliras windows sa istim serijskim brojem koji je bio instaliran i na tom kompjuteru. Eventualne komplikacije mogu da nastanu, ako su ti instalacione verzije Windows XP SP1, a da si kasnije Windows update-ovao sa SP2. U tom slucaju instaliraj Windows, update-uj ga na SP2, pa onda iskopiraj wpa.dbl u sistemski folder. Vidim da nisi zalepio nalepnicu na kompjuter, ali ako mozes da podignes Windows, makar u safe modu, onda iz njega iscitaj serijski broj. To sam jednom uradio na mom kompjuteru i nije mi trazio ponovnu aktivaciju. Inace, posle jednog pada sistema na poslu, posto naravno tamo nisu imali nikakve bekape podataka na hard disku, uradio sam instalaciju bez formatiranja hard diska. Ali sam novu instalaciju postavio u drugi folder, WinXP, staru instalaciju sam ostavio u originalnom folderu Windows. Nova instalacija nije trazila ponovnu aktivaciju. Valjda je prilikom instalacije procitan taj wpa.dbl, koji se nalazio u folderu windows.

I za kraj, jedno moje misljenje u vezi Microsoftovih "egzibicija" sa aktivacijom. Mislim da je to teska glupost i nepotrebno maltretiranje obicnih korisnika koji koriste legalan Windows i koji su ga (za nase uslove) preskupo platili. Ta aktivacija nije sprecila nelegalno sirenje Windowsa XP. A samo je zadala dodatne glavobolje legalnim korisnicima, i napravila jednu paradoksalnu stvar. Paradoks je u tome da je mnogo jednostavnije koristiti krekovanu verziju nego legalnu, instaliras i vozis. Dok legalnu moras jos i da aktiviras i pri tome ne smes da pravis vece promene u hardveru, jer onda ce Windows da trazi ponovnu aktivaciju, koja, koliko se secam moze da se obavi samo jos jednom i to mora da prodje neki odredjeni vremenski period ili tako nesto. Da li su ljudi u Microsoftu uopste mislili na slucajeve kad nekom od korisnika crkne neko parce hardvera, na primer hard disk ili procesor? Izgleda da nisu. U stvari nisu ni mislili na obicnog korisnika, vec su mislili smo na to da steknu veci profit.

Pozdrav
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
 
Odgovor na temu

Nemanjic
Novi Sad

Član broj: 73614
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 429634758


Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije18.06.2006. u 22:20 - pre 217 meseci
Ljudi pa vi se bash trudite da mi pomognete :) a sama tema je smarachina. U tom je i fora, zar ne? Kakogod hvala jos jednom. Dakle situacija koju sam zatekao : na svakom kucistu postoji nalepnica, u pitanju su XP uglavnom SP1 po koji SP2(nije update-ovan) i 98-ice, instalacioni diskovi nemanju oznacen s/n(svi izgledaju isto). Koliko znam, svaki instalacioni disk ima jedinstven s/n. Prosto imamo 2 skupa (racunari sa nelpnicama i instalacije bez s/n - bijekcija) tako da reinstalacija windowsa zahteva da isprobam svaki od oko 50-ak legalno kupljenih diskova odnosno spojim tacno odredjene elemente onih skupova. Instalacija ne prolazi ukoliko na bilo koji disk unesem s/n sa kucista. Problem trenutno ne postoji ali pretpostavljam da cu ubuduce morati da reinstaliram neku masinu.
 
Odgovor na temu

skynet
Vladimir Stefanovic
Beograd

Član broj: 29447
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije19.06.2006. u 15:08 - pre 217 meseci
Naravno da se trudimo :)
Samo da ne preteramo, jer ko se mnogo trudi... :)
Inace, ovde smo svi dobre volje da pomognemo coveku u nevolji :)

Da, kao sto si i sam rekao, moraces da isprobas svaki od diskova. To ti je jeftinija varijanta koja zahteva samo vreme. Ima i druga varijanta, da bekapujes sve hard diskove. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: I fought the law ? - pomoc oko reinstaliranja i reaktivacije

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.