Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452519 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK25.10.2011. u 22:15 - pre 152 meseci
Ja se za nekih mesec dana iseljavam iz jedne malecke fine sobe u juznom Londonu, gazda je nas covek i soba je vrlo povoljna (£85pw) kao i sam kraj (koliko moze juzni deo da bude fin)... ako hoces mogu da te spojim sa njim...

Ali bolje trazi ono sto ce da ti bude blize poslu.


Cuvaj se GumTree-a jer ima bezbroj prevara (i ne samo tu). Ne daj nikome pare unapred bez ugovora koliko god ti uverljivo delovali.

http://www.youtube.com/watch?v=mOGAxUqHxsE


Ako nije tajna, koji deo Londona bi ti odgovarao?
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK25.10.2011. u 22:51 - pre 152 meseci
Hvala na odgovoru.
Za sada bi mi odgovarao bilo koji deo Londona, jer mi je plan da dodjem tamo i da trazim posao na licu mesta. Ako je nas covek, da li bi mozda razumeo ako bi dosao na mesec dana i u slucaju da ne nadjem nista, da bih se vratio? Platim unapred za mesec dana?
Ako nije problem da pitam usput, da li moze da se nadje posao, zaista bilo koji fizicki?
Vec sam radio tamo, imam N.I. number, i nesto ustedjevine, pa kako ispadne...
Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK25.10.2011. u 23:06 - pre 152 meseci
poslat pp
 
Odgovor na temu

Ivana31
Beograd

Član broj: 279191
Poruke: 18
*.as13285.net.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.10.2011. u 17:54 - pre 152 meseci
@Lepo Pace,

Jos par saveta molim te. Nemoj zameriti.
1. Koja je dokumentacija tvo suprugu bila potrebna za vencanje u Srbiji? Mi planiramo isto, a receno nam je da je potrebna potvrda da moj momak nije u braku overena apostilon. Da li znas gde se taj dokument moze dobiti u UK, posto oboje prvi put cujemo za to?

2. Deo oko verifikacije braka mi uopste nije jasan.. nisi meni opisala ;( Mozes li, molim te taj deo da mi razjasnis? Kome se treba obratiti kako bi se brak verifikovao? Gde treba zakazati to?

Ove detalje nisam uopste videla na sajtu homeoffic-a.
Inace, sve sam vec proverila za IELTS, tako da mi je to jasno. Hvala ti na trudu i pomoci, ali mi ovaj pocetak nije jasan.

Pozdrav, Ivana
 
Odgovor na temu

Aretha

Član broj: 270156
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2011. u 14:24 - pre 152 meseci
Ne treba ti nikakvo "verifikovanje" braka...

Za spouse vizu ti treba:
-vencanica
-IELTS
-dokaz da tvoj muz ima posao najmanje 6 meseci i uz to potvrda-pismo sa posla i payslipovi
- izvod sa njegovog bankovnog racuna
- dokaz gde cete ziveti- izvod iz katastra, ugovor o kupovini kuce (ako je ima u vlasnistvu), ugovor ako rentira, izvod o council taxi... Ako njegovi roditelji imaju kucu u vlasnistvu, mozete da prilozite njihovo uz pismo da vam dozvoljavaju da zivite besplatno kod njih...
- kopija njegovo pasosa
- njegovo pozivno pismo
-dokaz da ste bili u vezi i da je brak pravi (sto vise slika- sa letovanja, zimovanja, mejlovi, telefonski pozivi, skype...
- ako imas nesto da se vodi na tebe- stan, kuca, plac, stedni racun, pozeljno je da podneses i to
- odnesi sve stare pasose, jer ipak znaci sto si dobijala njihovu turisticku vizu ranije

To bi bilo uglavnom to...Oni treba da se uvere da ti mozes tamo da se snadjes, da znas jezik, da tvoj muz moze da vas izdrzava dok ne nadjes posao, da neces biti na teretu drzave. Sto vise odneses, to bolje.
Moj savet ti je da pozuris, jer oni stalno menjaju uslove i "zatezu"... Uveli su IELTS, uvesce odredjenu platu koju mora sponzor da ima. Mozda ti to ne igra nikakvu ulogu, ali je lakse kad su kriterijumi nizi.
Ja sam cekala 2 meseca, jer je sad Beograd regionalni centar i mnogo su vece guzve. Pre se viza dobijala za nedelju dana...

Postoje i neke druge opcije, Ruzno pace je spominjala da je aplicirala tamo. To je drugi proces, komplikovan i skup i ne moze se sa turistickom vizom...

Ako te jos nesto zanima, pitaj slobodno :)

 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.10.2011. u 19:18 - pre 152 meseci
Na koji nacin je najsigurnije aplicirati za Englesku turisticku vizu, a da nemam nikog tamo?
 
Odgovor na temu

LepoPace

Član broj: 148798
Poruke: 16
*.as13285.net.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK31.10.2011. u 22:53 - pre 152 meseci

@Ivana31,

imas pp od mene

BTW, pod verifikacijom sam mislila 'registracija' braka u UK. Izvinjavam se na pogresnoj upotrebi reci i ako sam time izazvala zabunu.



@Aretha,

odlicno se secas dokumenata. Mislim da si ih sve navela. Mozes li samo da opises kako se u UK registruje brak koji je sklopljen u Srbiji, kako bi pomogli i drugima koji su u slicnoj situaciji.
Ja sam se vencala u Srbiji, prijavila brak u UK, ali to je bilo pre nekoliko godina. Tada je bio potreban i neki 'specijalni pecat' da se stavi na vencanom listu izdatom na medjunarodnom obrascu u opstini u Srbiji gde se vancanje obavilo. Taj 'specijalni pecat' je stavljao General Register Office u UK. I, samo tako pecatiran izvod iz maticne knjige vencanih, na medjunarodnom obrascu, mogla sam da podnesem sa dokumentima za spouse vizu.
Tako je bilo pre nekoliko godina. Mozda vise nije tako.
 
Odgovor na temu

Aretha

Član broj: 270156
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK01.11.2011. u 00:43 - pre 152 meseci
Niko nam nije trazio registraciju braka u UK.
Odnela sam medjunarodnu vencanicu iz opstine na kojoj smo vencani (koja je na francuskom, a pozadi ima i prevod na engleski). Predala sam, za svaki slucaj, i vencanicu na srpskom zajedno sa prevodom na engleski (sama sam prevela, ne mora kod tumaca).
Sa tom medjunarodnom vencanicom sam menjala i prezime na bankovnom racunu u UK, koji sam imala na devojcako prezime. To je sad neka druga tematika, ali za sada mi nije trebala registracija braka... Moram da promenim prezime i na NI broju, videcemo da li ce tu nesto traziti...


[Ovu poruku je menjao Aretha dana 01.11.2011. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aretha

Član broj: 270156
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK01.11.2011. u 01:05 - pre 152 meseci
Eh, da...Bitna stvar...
Moj muz ima dvojno drzavljanstvo. Ovde se vencao kao drazvljanin Srbije.
Ne znam da li je zbog toga nase iskustvo drugacije?
 
Odgovor na temu

LepoPace

Član broj: 148798
Poruke: 16
*.as13285.net.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK01.11.2011. u 12:07 - pre 152 meseci

Eto,@Ivana31...

Iako @Arehta i ja imamo malo razlicite procedure oko dokumenata za vencanje, jedno nam je isto: medjunarodni vencani list (koji jeste na francuskom) i prevod tog vencanog lista na engleski (stim sto sam ja to dala da prevede ovlasceni tumac, zbog pecata koji ono stavljaju na prevod)
Ali, glavni izvor informacija su ti maticar koji ce vas vencati i General Register Office u UK (ovom Office-u mozes i da posaljes email sa pitanjima, ali vodi racuna da oni osgovaraju u roku od 7-10 dana. Najbolje da ih zovete telefonom za sve info)

Srecno!

P.S. I, ne zaboravi da i dokaz da tvoj partner nije bio u prethodnom braku isto treba da se prevede na engleski. Gde i ko izdaje taj obrazac/potvrdu mislim da isto mozete da pitate maticara. Za apistol isto mozete da se raspitate kod maticara i u General Registre Office. Izvini sto se ne secam ko stavlja taj pecat. Mislim da sam to isto morala da uradim u UK, ali nemoj da me drzis za rec.

 
Odgovor na temu

concretejungle

Član broj: 293284
Poruke: 6
82.117.202.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK11.11.2011. u 18:05 - pre 151 meseci
Ljudi, na koji nacin je najlakse dobiti vizu za odlazak u UK? Imam dosta prijatelja ( od kojih su vecin UK gradjani , tek po neki iz EU) po Londonu kod kojih bi i mogao ostati do nekih mesec dana sigurno. Da li vredi pokusati sa pozivnim pismom? Od garancije od kuce jedino mogu da predocim bankovni racun kao garanciju. Kakva mi je sansa ( ukoliko prodje OK sa vizom ) za nalazenje posla? Radio sam 4 godine kao Retail Sales Manager na prekookeanskom brodu i to za americku kompaniju? Htedoh se vratiti u Srbiju, ali ovo zaista nema smisla. Hvala svima!!!
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK11.11.2011. u 22:28 - pre 151 meseci
Sve sto si naveo ima i moj drug, samo bankarske garancije i pozivno pismo, ovih dana treba da vidimo sta je jos neophodno, ali ako sve prodje ok, polovinom decembra treba da odemo tamo da trazimo posao.
kakvo je trenutno stanje da se nadje posao u UK, legalno ili ne, sve jedno?
 
Odgovor na temu

concretejungle

Član broj: 293284
Poruke: 6
82.117.202.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK11.11.2011. u 22:48 - pre 151 meseci
Ajde javi jel dobio vizu. Ja se i dalje dvoumim - UK ili USA, ne mogu se vise mlatarati po brodovima.
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.11.2011. u 22:52 - pre 151 meseci
Jel ima slucajno neko da zivi u Birmingemu?
Idem na probni rad, pa bi mi trebao smestaj na 3-4 dana, negde oko 23. novembra. Naravno sve bi platio.
Ili ako slucajno neko zna gde bi mogao da pogledam neki hostel ili privatni smestaj.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
46.188.163.*



+19 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.11.2011. u 08:57 - pre 151 meseci
Citat:
Goku7: Jel ima slucajno neko da zivi u Birmingemu?
Idem na probni rad, pa bi mi trebao smestaj na 3-4 dana, negde oko 23. novembra. Naravno sve bi platio.
Ili ako slucajno neko zna gde bi mogao da pogledam neki hostel ili privatni smestaj.



kakav posao je u pitanju i kako si to našao?

 
Odgovor na temu

Ivana31
Beograd

Član broj: 279191
Poruke: 18
*.dynamic.dsl.as9105.com.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2011. u 09:05 - pre 151 meseci
Lepo pace i Aretha,

Hvala vam obema na odgovoru i savetima. Upravo smo sve pozavrsavali sve sto se tice tog dela priprema za vencanje u Srbiji.
Inace, za one koje ce to mozda zanimati, za vencanje u Srbiji sa britanskim drzavljaninom, potrebno je da se pripreme Birth Certificate i Certificate of Non Impediment (ceka se 23 dana), koji se vadi u lokalnoj Register office. Oba dokumenta moraju biti overena apostile pecatom (5 dana). Procedura traje oko mesec dana. Ova dokumenta treba da budu prevedena na srpski jezik i overena od strane sudskog tumaca. Pored toga potreban je i pasos i kopija pasosa.

To smo zavrsili.. Sada, nakon vencanja, sledi tek prava muka, barem sudeci po svemu sto sam procitala na sajtu Border agencije.
Moje pitanje je - da li vam je oboma trebao novac na racunu i koliko, pri aplikaciji? To ne pise izricito, pa bolje da pitam, da ne pogresimo.
 
Odgovor na temu

Aretha

Član broj: 270156
Poruke: 8
*.4-2.cable.virginmedia.com.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2011. u 17:22 - pre 151 meseci
Ja sam imala vecu kolicinu novca na racunu.
Mislim da to nije presudno, vise gledaju da li muz ima stalan posao i redovan priliv svaki mesec.
 
Odgovor na temu

LepoPace

Član broj: 148798
Poruke: 16
*.as13285.net.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2011. u 17:31 - pre 151 meseci
Ivana,

drago mi je da si dokumenta oko vencanja zavrsila.

Za tvoj bankovni racun odgovor je sledeci:

Nije neophodan, ali je pozeljan. Ja sam podnela bankovni izvod.
Znaci, otvori racun u banci na svoje ime (ako ga vec nemas), po mogucstvu devizni. Uplati neku odredjenu sumu novca, sto vise to bolje. Meni su savetovali minimum 1000 evra. Novac NEMOJ da orocavas. Znaci, samo ga uplati na racun. Od banke trazi izvod sa tog racuna i taj izvod podnesi pri apliciranju
Nakon obrade tvoje aplikacije i dobijanja spouse vize, novac mozes podici sa bankovnog racuna (zato sam rekla da ga ne orocavas)
Kada dobijes spouse vizu, imaces rok od 28 dana da predjes UK granicu..


Za tvog supruga, odgovor je ovaj:

Bankovni izvod je potreban i neophodan, jer je potrebno da dokaze da vas moze izdrzavati.
Takodje, ako je zaposlen, potrebno je da podnese sto vise platnih listica. Najmanje za poslednjih 6 meseci. Ako su mu tzv. payroll statements (platni listici) stampani, a ne originali, potrebno je da overi te platne listice. Moj suprug je podneo originale, tako da zaista ne znam gde moze da ih overi. Pretpostavljam u svojoj firmi, u finansijskom odseku ili HR odseku. Na kraju krajeva, moze da ih pita.
Takodje, ako je tvj buduci supreug zaposlen, bilo bi pozeljno da od svog direktora ili sefa zatrazi da napise pismo (potvrdu) da je zaposlen u firmi.
Vodite racuna da u UK bankovni izvod salju najmanje 3 nedelje nakon zahteva. Iako u banci kazu da ce poslati za 5 radnih dana, vi racunajte mesec dana. Znaci, mesec dana pre nego sto apliciras, tvoj suprug treba da podnese zahtev banci da mu izda bankovni izvod.

Setila sam se i ovog... Kada budes aplicirala za spouse vizu, podnesi i tzv. pozivno pismo od supruga, napisano na engleskom. To je pismo slobodnog formata u kom on potvrdjuje da ste vencani i izjavljeje da te poziva da dodjes u UK da zivite zajedno, kao bracni par.

[Ovu poruku je menjao LepoPace dana 17.11.2011. u 18:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milan.buki
Milan Bursac
Student
Sabac

Član broj: 294188
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK24.11.2011. u 21:51 - pre 151 meseci
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje u vezi Tier 2 radne vize, nadam se da ce neko uspeti da mi pomogne.
Nasao sam posao u Engleskoj i imam sestru tamo kod koje bih ziveo. Taj posao nije na "shortage occupation list" kako stoji na sajtu Uk border agency.
To znaci da bi moj poslodavac morao da dokaze da ne moze da pronadje nikog iz Uk za taj posao tako sto bi davao oglase mesec dana pre mog apliciranja za vizu. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim? Sta ce se desiti kada se ljudi budu javljali, da li sme da ih odbije sve da bi mene zaposlio itd.

Hvala unapred

 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.xdsl.murphx.net.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK26.11.2011. u 01:58 - pre 151 meseci
Citat:
milan.buki: Pozdrav svima. Imam jedno pitanje u vezi Tier 2 radne vize, nadam se da ce neko uspeti da mi pomogne.
Nasao sam posao u Engleskoj i imam sestru tamo kod koje bih ziveo. Taj posao nije na "shortage occupation list" kako stoji na sajtu Uk border agency.
To znaci da bi moj poslodavac morao da dokaze da ne moze da pronadje nikog iz Uk za taj posao tako sto bi davao oglase mesec dana pre mog apliciranja za vizu. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim? Sta ce se desiti kada se ljudi budu javljali, da li sme da ih odbije sve da bi mene zaposlio itd.

Hvala unapred


Pa poslodavac mora da dokaze zasto si ti bolji kandidat od svih ostalih. To se najbolje resi tako sto se tekst oglasa formulise tako da definitivno odgovara tvojim sposobnostima/kvalifikacijama/iskustvu. Ne zaboravi da postoji minimalni iznos za to zanimanje kolika treba da bude zarada da bi zaposlili stranca.

Tako su bar u mojoj firmi uradili kad sam ja aplicirao za Tier 2 vizu, pre 2 godine.
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452519 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.