Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VC++ VirtualAlloc i pomeranje pokazivaca?

[es] :: C/C++ programiranje :: VC++ VirtualAlloc i pomeranje pokazivaca?

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
62.108.111.*



+1 Profil

icon VC++ VirtualAlloc i pomeranje pokazivaca?13.06.2006. u 15:20 - pre 217 meseci
Kada pokusam da pristrupim podacima u memoriji koji su uneti koristenjem
VirtualAlloc
funkcije nailazim na neuspeh u pokusaju da iscitam kompletnu alociranu memoriju.

Program uspesno postavlja sve podatke u pokazivac koji pokazuje na pocetnu adresu vracenu od VirtualAlloc
medjutim javlja se potreba da se VirtualAlloc pozove vise puta i tada pokazivac pomera za neku memorijsku vrednost.

Na koji nacin da izracunam za koliko je potrebno pomeriti pokazivac kome je vracena prva VirtualAlloc adresa kako da bi se mogao iscitati kompletan sadrzaj cele memorije alocirane pozvanom VirtualAlloc vise puta?
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
62.108.111.*



+1 Profil

icon Re: VC++ VirtualAlloc i pomeranje pokazivaca?14.06.2006. u 20:44 - pre 217 meseci
Zeleo bih da budem malo precizniji u pitanju koje sam postavio.

Da li neko moze da mi napise primer koristenja VirtualAlloc
funkcije i upisivanja podataka u pokazivac.

Detalji vezani za primer koji me interesuju su sledeci

-Poziv VirtualAlloc funkcije i vracanje pocetne adrese alociranog prostora memorije u neki pokazivac nekog tipa
-upisivanje nekih podataka (vrednosti) u memorijski prostor alociran putem VirtualAlloc.

Kolika je maksimalna velicina memorije koja se moze zauzeti putem VirtualAlloc. Za moj program potreban mi je nacin da alociram memoriju neogranicene velicine shodno trenutnoj potrebi same aplikacije.

Citam MSDN dokumentaciju ali jos uvek nisam dovoljno dobro razumeo kada se sta od memorijskih funkcija koristi. Ako neko moze da mi preporuci neki link na netu vezan za moju temu.
"Platform SDK: Memory Management"


Hvala.

Koristo sam pretragu pre nego sto sam postavio ovu temu- ES, Google.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: VC++ VirtualAlloc i pomeranje pokazivaca?

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.