Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?

[es] :: Elektronika :: OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?

[ Pregleda: 5294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevka

Član broj: 96296
Poruke: 66
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?12.06.2006. u 08:09 - pre 217 meseci
Molim za misljenje korisnika ovih programa da mi iznesu svoja iskustva u primeni. Odnos mogucnosti, lakoce koriscenja, kvaliteta biblioteka, prihvacenosti...
Unapred HVALA.
I najveci putevi pocinju prvim korakom !
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?12.06.2006. u 15:49 - pre 217 meseci
Koristim OrCAD negde od '98. i mogu ti reci da je izvanredan. Na http://www.elitesecurity.org/poruka/1175543 sam ukratko opisao sta sadrzi.
U Protelu sam radio - skoro nista, samo jednu sch+pcb, tako da ne mogu mnogo o njemu, ali OrCAD, izmedju ostalog, ima mnogo vise biblioteka komponenata i footprint-ova.
Koliko mi je poznato (ne veruj mi bas svih 100%), mislim da Protel vise i ne postoji pod tim imenom, vec je integrisan u neki veci paket (Altium, Altius - tako nekako).
Licno bih preporucio OrCAD, ako mislis da se time bavis ozbiljno. A ako ti je takav program potreban samo povremeno, onda ce ti verovatno biti laksi Eagle.
Good luck!!

Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

stevka

Član broj: 96296
Poruke: 66
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?14.06.2006. u 11:09 - pre 217 meseci
Hvala ggeniuxx , na info-u. Vec koristim Eagle, ali me ogranicavaju dimenzije 100x80.
Ja imam OrCAD 9.1, knjigu Or CAD Capture for Windows, tutorial uz program pa cu se nekako obuciti. Potreban mi je zbog full-time posla, pa ga moram ozbiljno savladati.
Pre nekoliko meseci sam poceo Protel, ali mi se ucinio preteskim. Eagle je super-lagan.
Pozdravi, Nis!
I najveci putevi pocinju prvim korakom !
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?15.06.2006. u 00:17 - pre 217 meseci
Ako je zbog full-time posla, onda ti je potrebno da prilicno "zaronis" u materiju.
Ako uz tvoj OrCAD 9.1 idu tutorijali, odlicno, dobro ih prouci, nista ne preskaci, i sve
primere uradi vise puta. I kada prodjes ceo tutorijal, uradi ga bar jos jednom od pocetka. Knjigu OrCAD Capture sam prelistao, to je u sustini prevedeni tutorijal. Osim toga, knjiga (kao sto samo ime kaze), pokriva samo Capture (izradu sema), a ne i izradu PCB-a.

Ne bih da te obeshrabrim, ali ni OrCAD nije neka laganica za ucenje - zavisi koliko
imas prethodnog iskustva. Meni je trebalo 2 meseca zestokog rada, a prethodno sam
godinama rucno radio PCB-ove. U svakom slucaju, kada ga savladas i kada ti "udje u prste", - 'aj' da ne preteram, ali moci ces zmureci da radis u njemu...
Srecno.

Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

stevka

Član broj: 96296
Poruke: 66
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?15.06.2006. u 13:38 - pre 217 meseci
Ronim vec neko vreme, ali ne gubim voju. Interesantno je. A radim i tutorale, pa cu valjda isplivati. Ako neko ima programe sa diska koji ide uz Or CAD Capture for Windows, pod lupom, bio bi mu zahvalan.
I najveci putevi pocinju prvim korakom !
 
Odgovor na temu

milojee
Milojevic Ivan
Rekovac,Srbija

Član broj: 30999
Poruke: 41
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?18.06.2006. u 17:18 - pre 217 meseci
Ja sam radio u ORCad-u i po meni to je dosta ozbiljna alatka . Dobra stvar je i Schematics sastavni deo paketa simuliras kolo odradis sve zive testove . Ne moras da kombinujes druge softvere.
Protel , dobra stvar ,ali sam primetio da se on malo vise forsira.Ja licno nikad nisam radio u njemu .
Malo fali,ali treba znat' !
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: OrCAD ili Protel. Uporedjivanje?

[ Pregleda: 5294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.