Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pismo ministarstvu finansija Srbije

[es] :: E-Kupovina :: Pismo ministarstvu finansija Srbije

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19955 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nowisover

Član broj: 97740
Poruke: 4
*.228.eunet.yu.



Profil

icon Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 11:47 - pre 217 meseci
Vasa 'mongoloidna' odluka da uvedete carinjenje i oporezivanje na robu narucenu iz inostranstva u iznosu preko 20eura,suvise je blago nazvati ugnjetavackom.To gusenje ljudskih prava,to izivljavanje,ta naopaka politika,tako svojstvena mentalitetu ljudi ovih prostora dovodi svakog normalnog coveka pri zdravoj pameti do gadjenja.Da li ste vi normalni!?Gde ce vam dusa?Pa,to je bio jedini prozor u svet prosecnog(siromasnog)napacenog korisnika informacionih tehnologija.Zar niste mogli naci neki drugi nacin,da uvedete carinu za 'velike igrace'a da zastitite malog coveka?Pa i taj Neckerman,mozda je iskoriscavao rupe u propisima i (to vi mislite)stetio drzavu,ali koliko je to znacilo spokojstvu,da se moze nesto kupiti povoljnije!

Navescu moj primer.Ovih dana,nameravao sam da stanem konacno na svoje noge.To malo kapitala sto sam imao ulozio sam u otvaranje male manufakturice.I drzavi sam bio spreman placati danak.Kupio fisklalnu kasu. STA SAD DA RADIM!!Onemogucili ste me da nabavljam robu,sredstva.Kako cu sad da radim?Koliko je takvih primera?Da bi zastitili vase mocne(STRANACKE-lobisticke) kartele ubijate malog coveka.Sve se plasim da je razlog 'tekstilna industrija'ma nemojte?A STA RADI BUVLJAK? On doprinosi industriji?

SAD JE GOTOVO.DANAS SAM RESIO CVRSTO.ODLAZIM ODAVDE.Iz ove mracne CRNE RUPCAGE.Nada neka ustupi mesto papirologiji..

p.s. u celom modernom svetu,do 100 dolara,ne naplacuje se carina.prokleti bili.

nadam se da se ES nece prikljuciti borbi protiv malog coveka i da necete ovo obrisati(eventualno-ovo 'prokleti bili').To sam juce poslao m.finansija.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 12:16 - pre 217 meseci
Citat:
Nowisover: Vasa 'mongoloidna' odluka...


Nowisover, kako moze odluka da bude 'mongoloidna'? Jel' mozes da objasnis?

Mongoloid je termin koji se koristi kad se opisuju djeca rodjena sa Daunovim sindromom. Ne kazem da je 'najbolji' izraz, ali mislim da si ga upotrebio van konteksta.

Evo ti malo linkova, cisto radi obrazovanja:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mongoloid

http://www.znanje.org/i/i19/99iv05/99iv0510m/daunov_sindrom.htm

http://www.svastara.com/razno/daunov_sindrom/latinica.html

P.S. Vec ima otvorena tema u vezi carinjenja, gdje si mogao da okacis svoje pismo.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 12:25 - pre 217 meseci
Kakav si ti to biznis hteo da pokrenes sa kupovina_robe_preko_neta_bez_carine i fiskalnom kasom? Pa upravo zbog takvih je i menjan propis! A trpi onaj sto hoce jednom u par meseci da kupi neku knjigu na Amazonu.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 13:12 - pre 217 meseci
Citat:
VRider: Kakav si ti to biznis hteo da pokrenes sa kupovina_robe_preko_neta_bez_carine i fiskalnom kasom?

Na ovom primeru se vidi da je uredba na mestu i da je jedna od naj boljih odluka koje je vlada donela.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 13:20 - pre 217 meseci
Da li je jedna od najboljih, to je druga prica - ovo ministarstvo finansija je imalo puno dobrih. Jedino je limit malo prenisko. 20 evra, odnoso 25 dolara je ipak premalo. Ali, na 50 evra bi se vec nasli.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 16:06 - pre 217 meseci
Mali čoveče... Šta si ti očekivao od ilegalnog biznis modela koji se zasniva na neplaćanju carine, a čak si i fiskalnu kasu kupio?!?

Čisto za tvoju informaciju, stari limit od 100 dolara po pošiljci je važio za fizička lica. Pravna lica su plaćala i plaćaju i dalje carinu na svaku pošiljku bez obzira na njenu vrednost.

Nadam se da će ministar finansija pročitati ovo pismo, i uticati na ministra kulture da ovaj pokuša naše građane da dovede na neki nivo gde će svi imati bar najosnovniju kulturu, i neće se na ovaj način i ovim rečima obraćati jednom ministru finansija, ma ko god to bio.



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 10.06.2006. u 17:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519
Via: [es] mailing liste



+18 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 18:56 - pre 217 meseci
>
pctel wrote:
>> (VRider: /poruka/1178924 ): Kakav si ti to biznis hteo da pokrenes sa
>> kupovina_robe_preko_neta_bez_carine i fiskalnom kasom?
> Na ovom primeru se vidi da je uredba na mestu i da je jedna od naj
> boljih odluka koje je vlada donela.
Pctel, ne verujem da je ljudima zadovoljstvo da posluju sa osobom punom
inata.
 
Odgovor na temu

beba011
mikica pavlovic
Beograd

Član broj: 37409
Poruke: 21
*.89.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 21:25 - pre 217 meseci
alo ljudi jel ste normalni!?kako mozete da podrzavate nametanje haraca,pa narucivali knjige ili opremu za biznis??da ipak nisu nekom od vas bili ugrozeni interesi,zato sto smo mogli da narucimo jeftinije preko neta,a?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.222.171.*



+6455 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 22:05 - pre 217 meseci
Podržavam da platim 300 dinara poreza ako naručim neke knjige od 3000 dinara, ako će se na račun toga sliti milioni u budžet od firmi koje su iskorištavale upravo te bivše pogodnosti, nisu plaćali porez i nanosili nam svima indirektnu štetu.

Mi smo Siromašna država i svaki dinar je dobrodošao...
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 22:19 - pre 217 meseci
@beba011: O cemu ti pricas? Carina na knjige je nikakva, porez mora da se plati - to je normalno. Placas 8%. Sta je to? Nista.
"Oprema za biznis", sta god to bilo, se veoma lako uvozi. Mozes da dobijes lako i kredite ako je uvoz veci, od samih zemalja iz kojih ces da uvezes. Mozes da poslujes u bescarinskoj zoni, gde je (skoro) kompletan uvoz oslobodjen carine. Jos jednom, o cemu ti pricas?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

beba011
mikica pavlovic
Beograd

Član broj: 37409
Poruke: 21
*.180.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 22:43 - pre 217 meseci

bescarinske zone,poznavanje biznisa,propisa..jasno je zasto vam smeta da prosecni gradjanin(koji se btw ne bavi biznisom)moze da naruci,recimo neki deo za auto jeftinije za 30& a ne da ga kupi u vasoj firmi.kad je vama odgovarao sverc i zloupotrebe onda ste podrzavali a sad kad ste uveli svoje firmice (delimicno)u zakonske tokove i zelite monopol onda vam smeta bescarinski uvoz gradjana.e,moji licemeri..
ali vi ste u manjini,doci ce dan kad ce eu uvesti svoja pravila,kako zakona tako i morala u ovu nasu srbiju.

P.S.
mene niste i dalje ubedili da je zadovoljstvo da placam carinu na uvoz do 100 dolara,a i ne volim da mi neko ogranicava prava koja imaju gradjani u drugim drzavama.pozz
 
Odgovor na temu

Nowisover

Član broj: 97740
Poruke: 4
*.116.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 23:14 - pre 217 meseci

Nowisover, kako moze odluka da bude 'mongoloidna'? Jel' mozes da objasnis?
----------------------------------
Izvinjavam se ako sam nekog povredio ovim 'terminom'nisam mislio nista protiv jadne decice.Cak sam iz te branse,medicinske.To je odgovor ovim 'legalistima'gore.Znaci neophodni elemanat zapocinja mog legalnog biznisa,bio je uvoz odredjenog med.pribora,sredstva za moj buduci rad.Nesto sto se kupiti kod nas ne moze,a i odgovarala mi je cena.Sad mi je muka od legalnog biznisa u ovoj vuko.....ni.Srecom po mene imam sansu da odem odavde.Iz ovog tamnog vilajeta.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.222.171.*



+6455 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije10.06.2006. u 23:24 - pre 217 meseci
Citat:
Nowisover
Srecom po mene imam sansu da odem odavde.Iz ovog tamnog vilajeta.


PUTUJ IGUMANE!

Ne znam samo šta te zadržava u ovom tamnom vilajetu, kad svi znamo da ceo zapad samo tebe čeka... Čim sletiš na JFK guraju ti u ruke koferče sa jedno milion baksa, novi cheavy i sisatu plavušu... Biju ako nećeš da uzmeš...

 
Odgovor na temu

Ivana081

Član broj: 38113
Poruke: 32
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije11.06.2006. u 00:06 - pre 217 meseci

P.S.
mene niste i dalje ubedili da je zadovoljstvo da placam carinu na uvoz do 100 dolara,a i ne volim da mi neko ogranicava prava koja imaju gradjani u drugim drzavama.pozz
------------------------------------------
NISU NI MENE.ja nisam ni znala da se moze uvoziti bez carine?i sta!! sad su lopovi ukinuli!!!e,gde zivimo majko mila...a ovaj ventura to podrzava??!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije11.06.2006. u 00:20 - pre 217 meseci
Citat:
Ivana081: P.S.
mene niste i dalje ubedili da je zadovoljstvo da placam carinu na uvoz do 100 dolara,a i ne volim da mi neko ogranicava prava koja imaju gradjani u drugim drzavama.pozz
------------------------------------------
NISU NI MENE.ja nisam ni znala da se moze uvoziti bez carine?i sta!! sad su lopovi ukinuli!!!e,gde zivimo majko mila...a ovaj ventura to podrzava??!!


Ajde lepo ti i pokretač teme navedite koje to druge države dozvoljavaju besplatan uvoz do 100 dolara vrednosti robe, pa ćemo onda da nastavimo diskusiju u tom smeru.

A drugo pitanje za tebe lično, u poslednjih godinu dana, znači od Juna 2005 pa do danas, koliko si paketa primila, i kolike ukupne vrednosti, pa da vidimo kako će na tebe uticati ti novi carinski propisi.

Ja sam za prethodnih godinu dana primio 3-4 pošiljke iz inostranstva, sve kupovina putem interneta, i ukupna vrednost je bila oko 200 evra... Sigurno bi me upropastilo da su mi naplatili 40 eura carine i poreza...



 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije11.06.2006. u 00:26 - pre 217 meseci
@beba011: Pa i ta firma je platila porez i carinu! Ti hoces to da izbegnes. Ja nemam nista protiv da izbegnes. Ali, izbegni i besplatno lecenje koje imas, i besplatno skolovanje, bilo tvoje, bilo tvoje dece, i besplatne lekove (nikad ti ne trebali - nemoj pogresno da shvatis)... Porez koji placas tome sluzi. Ja nemam nista protiv da mi budemo deo bescarinske zone (kao sto i jesmo delimicno - zona slobodne trgovine Jugoistocne Evrope, ugovor o trgovini sa Ruskom Federacijom...). Ali, tada cemo svi biti deo te zone, a ne samo ti pametan sto bi da narucujes deo preko Interneta.
I ja se nadam da ce u Srbiju doci dan kada ce zakoni vaziti - i kada ce se svako plasiti IRSa, i kada ces morati samo da umres i da platis porez.
Tebi niko ne ogranicava prava, samo te podesecamo da sa pravima idu i obaveze, a jedna od osnovnih je - placanje poreza.

@Nowisover: Kako si iz druge branse, oprosticemo ti neznanje. Sve sto kupujes za radnju, kako bi zapoceo posao, ide ti u osnovna sredstva, i kao takva su oslobodjena poreza (imas pravo na povracaj PDVa), a carina je minimalna. To isto ministarstvo finansija, koje si popljuvao, je obezbedilo i sredstva za pokretanje posla, za koja mozes da konkurises, a takodje je i stvorilo i dobru bankarsku atmosferu, pa mozes i da trazis kredit kod banaka za zapocinjanje posla, narocito ako imas dobru ideju. Ali, nije ni bitno. Ti i ovako ides odavde. Bon voyage!

@Ivana081: Ti nisi ni znala da moze, ali ti je sada mnogo krivo sto su ukinuli?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

beba011
mikica pavlovic
Beograd

Član broj: 37409
Poruke: 21
*.169.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije11.06.2006. u 02:19 - pre 217 meseci

Eh,kako je to lepo,uveli su carinu i sad ti zlikovci sto bi narucili po neku stvarcicu nece vise moci da podrivaju ekonomsku stabilnost nase lepe zemlje.Svi imaju mogucnost da zapocnu biznis,tu je majka drzava da pomogne,tu smo mi vasi vlastodrsci i nase ''familije''da vas mazimo i pazimo..A banke..eee,to je jedna divota,samo dodjite,uzmite kredita koliko hocete..maaa..dodjite,samo.a tek besplatno skolovanje i lecenje,vuuu,pa to ima samo u srbiji,samo ipak pazite da se ne razbolite,jer nasi besplatni virtuelni lekovi ne pomazu bas uvek he he he..sto bo rekao homer-ako niste primetili bio sam sarkastican.ali necete vi jos dugo,izbori se priblizavaju.pozdrav,do nevidjenja.(izvinjavam se moderatoru zbog malo politike)
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
212.200.27.*

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije11.06.2006. u 11:54 - pre 217 meseci
Citat:
beba011: Eh,kako je to lepo,uveli su carinu i sad ti zlikovci sto bi narucili po neku stvarcicu nece vise moci da podrivaju ekonomsku stabilnost nase lepe zemlje......

....ali necete vi jos dugo,izbori se priblizavaju.pozdrav,do nevidjenja.(izvinjavam se moderatoru zbog malo politike)



Nema to veze sa izborima... Na izborima se ne zna ko ce pobediti ali ono sto se sigurno zna a to je da taj propis o placanju carine nece biti promenjen, bez obzira ko bude bio ministar :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije11.06.2006. u 12:09 - pre 217 meseci
@beba011: Vise, manje, sve si skapirao, bio ti sarkastican ili ne.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pismo ministarstvu finansija Srbije11.06.2006. u 14:25 - pre 217 meseci
Nakon ovolike price, u nekoliko tema, meni jos uvek nista nije jasno, odnosno sve mi je manje jasno.

1. Zasto je uopste bilo uvedeno 100 E kao limit za uvoz bez carine? Da li je to bilo nekakva demokratizacija drustva, pocetak savremenijeg i manje restriktivnog rezima trgovine i tako nesto? Priznajem, meni je to promaklo, ali mi nije ni bilo vazno, jer nisam imao nikoga da mi bilo sta uveze. A nacin kako neki opravdavaju sadasnju promenu, namece zakljucak da je neko namerno hteo da podriva privredu i ekonomiju - znaci vlada je drzavi nesto oduzimala namerno?

2. Kako je u drugim zemljama? Ovo pitanje je relativno, jer su "druge zemlje" uglavnom prepune robe svih vrsta, pa je dobijanje / kupovanje necega iz inostranstva tamo verovatno pre izuzetak nego pravilo.

3. Od odgovora na pitanja 1 i 2, zavise mnogi odgovori na nasu situaciju. Nista nije jednostavno. Ako recimo Nemacka ima isto tako limit 100 E, onda je i ona izlozena riziku od zloupotreba takvog sistema, IZUZEV AKO NEMA DRUGACIJE KONTROLNE MEHANIZME.

O tome je cela prica. Ovde zvanicno saopstenje sadrzi nebulozu "primecene su nepravilnosti" pa onda pausalno kazni celu populaciju. MINISTARSTVO NIJE REKLO da taj limit sam po sebi nanosi stetu privredi i ekonomiji, nego njegova zloupotreba! Automobili ne ubijaju ljude sami po sebi, vec kad se voze zloupotrebljivacki. Inace, po logici "Nekerman" mogli bi da zabranimo i privatno koriscenje automobilia, "jer su primecene saobracajne nesrece" a na odredjeni nacin i to podriva ekonomiju i privredu zemlje. Zamislite koliko vise taksista bi trebalo, autobusa, javnog prevoza uopste kad bi se privatna upotreba automobila zabranila (ili ogranicila na 20 km mesecno).

Nekima ovde su stvari tako kristalno i crno-belo jasne, da se covek pita da li je to zbog nesposobnosti da shvatite ili sposobnosti da provocirate.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Pismo ministarstvu finansija Srbije

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19955 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.