Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otklonska crkava - razlozi?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Otklonska crkava - razlozi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6637 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasa Stojsin
Sasa Stojsin
Kumane

Član broj: 64375
Poruke: 37
*.zrlocal.net.



Profil

icon Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 21:37 - pre 216 meseci
Koji su najčešći razlozi zasto horizontalna otklonska crkava? Od mojih roditelja sam popizdeo, pre nesto vise od pola godine sam im dao moj stari Kamacrown TV dok sam sebi kupio novog Zamzunga. Njima je on radio nesto vise od dva meseca i vrisnula mu horizontalna, prethodno je kod mene bio 15 god i ni u jednom momentu nisam imao problema sa njim. Sažalim se ja na njih pa im dam samsunga dok se kamacrown bude popravljao i ostao je skoro 4 meseca kod njih jer me je mrzelo da ponovo nosim tv svojoj kuci kad juce imam sta da cujem, i ovaj tv isto crko i isto horizontalna.

Inace ćale je uspeo da uništi dva daljinska (samsung) od konstantnog prebacivanja kanala, a neretko sam im govorio da razmeste tv jer je na raskršću toplog i hladnog.

Znači baš me interesuje zašto je baš kod oba tv-a vrisnula horizontalna.
 
Odgovor na temu

Stolled

Član broj: 80429
Poruke: 518
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 21:42 - pre 216 meseci
Uvek kad menjaš otklonsku zameni i ona tri gumena podupirača.Videćeš da su se razložila,što takođe razloži lak na navojima.
 
Odgovor na temu

Sasa Stojsin
Sasa Stojsin
Kumane

Član broj: 64375
Poruke: 37
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 21:46 - pre 216 meseci
Citat:
Stolled: Uvek kad menjaš otklonsku zameni i ona tri gumena podupirača.Videćeš da su se razložila,što takođe razloži lak na navojima.


Ma menjao sam sve po PS-u ali mi nije jasno zašto kod dva starosno i po markama različita tv-a je crkla ista stvar?

Inače samsunga sam reklamirao i dobio novog ali ovog puta im ga ne dajem.
 
Odgovor na temu

Stolled

Član broj: 80429
Poruke: 518
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 21:51 - pre 216 meseci
Pa upravo zbog toga!
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 21:55 - pre 216 meseci
Citat:
Stolled: Uvek kad menjaš otklonsku zameni i ona tri gumena podupirača.Videćeš da su se razložila,što takođe razloži lak na navojima.

Slazem se u potpunosti !!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 22:11 - pre 216 meseci
Jednom prilikom mi je kolega serviser pricao da te otklonske nista ne valjaju i da on koristi otklonske od starih monitora, koje se mogu naci veoma jeftino a vise nikad ne crknu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
82.208.195.*



+5 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 22:23 - pre 216 meseci
pa naravno nije iskljuceno ni da dolazi do povece kondenzacije usled toplo-hladnog
strujanja vazduha (pogotovo u prostorijama gde je povecana vlaznost), pa da zbog toga, vremenom, dolazi do proboja laka itd...

a mozda neko kao sto znaju ljudi ima saksiju sa cvecem na tv-u pa ga redovno zaliva.
mada sam imao i slucajeve gde se machak popne na tv-e pa ga povremeno zalije sa toplom mokracom koja je idealna za nagrizanje lak izolacije.


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

alastor
daniel_os
OSIJEK

Član broj: 21563
Poruke: 246
193.198.172.*



Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 22:30 - pre 216 meseci
gospon chellawy znam da nije u skladu s temom ali imam od 97. grundig cuc720 u koji je mačka povratila i nije ga niko rješio pa ako ste zainteresirani pošto je tv uspomena
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?08.06.2006. u 22:43 - pre 216 meseci
Nemoj tako nije lepo !!!
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
82.208.195.*



+5 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?09.06.2006. u 08:19 - pre 216 meseci
pa ne znam kako je ko shvatio ono sto sam napisao,
ali su to sve cinjenice koje su zaista takve kakve sam ih opisao.

ne verujem da je @alastor mislio ista lose.

a evo sta mozes da uradis:

skines vn trafo i otklonsku, uzmes gumene rukavice i nekom krpom obrisesh ekran.
a sasiju odvojis od tv-a i lepo je operesh vap-om (sa ne prevelikim pritiskom)
i ostavis da se dobro osusi.
i onda pristupis popravci.



nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

skull
prilep makedonija

Član broj: 65818
Poruke: 547
62.162.228.*

Sajt: pcela.info


Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?09.06.2006. u 18:41 - pre 216 meseci
Citat:
Chellawy: pa ne znam kako je ko shvatio ono sto sam napisao,
ali su to sve cinjenice koje su zaista takve kakve sam ih opisao.

ne verujem da je @alastor mislio ista lose.

a evo sta mozes da uradis:

skines vn trafo i otklonsku, uzmes gumene rukavice i nekom krpom obrisesh ekran.
a sasiju odvojis od tv-a i lepo je operesh vap-om (sa ne prevelikim pritiskom)
i ostavis da se dobro osusi.
i onda pristupis popravci.


Bezes od posla,a ?
Koliko svatim alstor bi zeleo da mu ti servisiraj taj TV, hehehe,

#alstor kako to macka je povratila, da ne si joj slucajno pustio da gleda formula1 ??? hehehe


( bez uvrede samo se zezam) ...
Discount HotVsNot coupon => 12hvnst - 100% working code.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
82.208.195.*



+5 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?09.06.2006. u 20:31 - pre 216 meseci
@skull
ma zasto bih bezao od posla ?
Mozda je covek gadljiv pa ne moze da resi problem.
ja nemam tih problema s obzirom da svaki dan gledam na litre krvi i povracanja, doduse ljudskih.

A s druge strane posto sam rekao vec vise puta da " zatvaram butik" necu da se namecem, pa da ispadne da lazem.
A razlog sto sam na forumu je upravo zato sto zbog zatvaranja , imam vise slobodnog vremena i pokusavam (koliko mogu) da pomognem nekome....

a ako je neko nekad pogresno protumacio neku moju poruku, onda to uopste nije moj problem , jer sve "duhovite" odgovore i sale , zbijam na svoj rachun.

sto se vidi i iz mog poptisa dole\/

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
195.252.85.*



+13 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?09.06.2006. u 22:59 - pre 216 meseci
Sto se tice osnovne teme, znaci otklonskih, moje iskustvo je da gotovo uvek stradaju zbog gumenih "podloski", (crkavanje je gotovo uvek na mestu dodira sa njima); Ako izuzmemo ovaj razlog otklonske su , inace, veoma pouzdane komponente, pa mi ugradnja monitorskih otklona najblaze receno, ne deluje previse "uputno" !
Sto se kolega tice, vec sam nekad rekao, prave kolege se vrlo dobro razumeju, a kolege Sinisa i Daniel to svakako i jesu, sto pokazuju i konstruktivnim ucescem na ovom forumu !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
82.208.195.*



+5 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?10.06.2006. u 10:57 - pre 216 meseci
Zahvaljujem kolega @nessha na razumevanju

evo samo jos nesto bih dodao.

Slazem se sa tim razlogom za gumene podloske.
Ali evo jedno logicno objasnjenje.
Ipak sam imao vise situacija tj. zamene otklonskih usled preterane vlage, koja je izazivala kondenzaciju i stradanje otklon.jed.

Evo zasto: u vecim gradovima imate situaciju da su uglavnom sve kuce a uglavnom zgrade i stanovi poprilicno novije gradnje i usput bez vlage.
A situacija na selu. (selima) je obrnuta i oko 80 odsto jos uvek cine stare schvabske kuce( stare i preko 50 godina) koje dodjosi (bez uvrede) nisu ni okrecili od kad su oterali scvhabe posle drugog svetskog rata.
zamislite koliko vlage ima u tim kucama. Verujte mi da ne mozete ni zamisliti(ne svi naravno, samo oni koji od rodjenja zive u gradu)
Pa kad jos babe (koje imam u potpisu ) koje drze tv u kuhinji ,da mogu da gledaju "sapunice" dok kuvaju. Pa im jednom godisnje menjam kaskadu!!!

Da ne spominjem koliko je ekran mastan i ulepljen od prasine+vlage
I da te iste babe imaju cvece , gde god da se okrenu, pa i na tv-u.
i to ne vestacko ,jer babe ne vole plastiku. a prirodno se zaliva, a babama se tresu ruke (sto moze i da koristi )

da li vam je to dovoljno.
Ili vas konkretno interesuje kako je zena koja je radila u Libanu kao medicinska sestra i vretila se nakon x godina i sa sobom povela OGROMNOG persijskog macka koji piski gde stigne !

zivot pise drame........
a mojih 10 godina(verujem i jos mnogo kolega) na terenu po 12 i vise sati dnevno , moze da napise bar jedan roman velicine ane karanjine

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Sasa Stojsin
Sasa Stojsin
Kumane

Član broj: 64375
Poruke: 37
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?10.06.2006. u 12:29 - pre 216 meseci
Hvala svima na odgovorima, barem na onim konkretnim.
 
Odgovor na temu

trapatoni
Vojkan Stojkovic

Član broj: 94616
Poruke: 1
213.244.208.*



Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?10.06.2006. u 13:12 - pre 216 meseci
Zdravo majstori!Evo ja bi da vas onako laicki nesto pitam u vezi otklonske..U pitanju je isto Kamacrown,ekran 37 i zanima me da li se tu moze ugraditi bilo koja otklonska koja pasuje ili mora biti bas za taj model.
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
194.106.187.*



+13 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?10.06.2006. u 14:13 - pre 216 meseci
Za Trapatoni:
Na laicko pitanje, laicki odgovor: Mora ORIGINAL otklonska !!!
Ako izadjemo iz okvira laickog, onda ima mesta raznoraznim kombinacijama... Naravno da ta otklonska nije "Bogom dana" i nezamenljiva, ali prilikom zamene sa nekom drugom otklonskom, mora se voditi racuna o stepenu kompatibilnosti sa originalnom, a cesto puta neke stvari i prilagoditi otklonskoj koju ugradjujemo, npr.: Impedansa vertikalnog otklona, Flyback kondenzator itd... Ali ovo vec izlazi iz domena laickog

PS: Kako je otklonska, naravno, sirok pojam, logicno je da neke otklonske ne mozes ni teoretski ugraditi u ovaj TV... a kamo li prakticno !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.203.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?10.06.2006. u 22:48 - pre 216 meseci
Što se tiče Kamacrown-a , na njima otklonska crkava samo zbog gumenih podloški , koje vremenom počnu da ispuštaju neku smolu , šta li je.... i to pojede lak. Inače bili su poprilično jeftini (sklopljeni na brodu , sećate se) :), ali skoro da im nikad ništa i ne crkne , osim naravno otklonske.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

zokaaa

Član broj: 82029
Poruke: 349
213.240.32.*



Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?12.06.2006. u 13:24 - pre 216 meseci
Slažem se upotpunosti da kod Kamacrown TV-a otklonske crkavaju znatno više nego kod drugih TV-a ali koliko dugo rade i nije im zameriti.
Inače kolega Siniša baš me zanima kad gledate tu silnu krv kad ste dnevno bar 23 sata na ovom forumu ????
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
82.208.195.*



+5 Profil

icon Re: Otklonska crkava - razlozi?12.06.2006. u 21:44 - pre 216 meseci
Moje radno vreme je shodo mom radnom mestu i iznosi 6 casova i 30 minuta.
Radim na dijalizi. Za one koji nisu upuceni radi se o "vantelesnom krvotoku" (laicki receno) tj . krv protice kroz providna "creva" koja se "kache" na aprat i ono glavno dijalizator. Ne bih da ulazim u detalje jer prica je offtopic.

a da sam bas 23h na forumu pa i nisam. Mada radim u dve smene, pa me uvek ima ovde. No ako smetam i ako smatrate da se ne primereno ponasam , sam cu se udaljiti sa foruma.
jer ko prati sa istog nisam skoro ni jednom (jednom ali ofrlje) trazio pomoc.
A i ne nameravam jer ponavljam 100 ti put gasim butik i nemam nameru da se preterano zalazzem za neki problem koji trazi "extremne sportove" a sve iz razloga neisplativosti rada na istom i razmazenih musterija.

Jedini razlog sto sam ovde je pomoc drugima (sa svojim skromnim mogucnostima)
savetima, misljenjima i iskustvima.


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Otklonska crkava - razlozi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6637 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.