Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Phonic P8A u produkciji elektronske muzike

[es] :: Muzička produkcija :: Phonic P8A u produkciji elektronske muzike

[ Pregleda: 3116 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bituser
ICMP

Član broj: 77424
Poruke: 39
80.65.81.*



Profil

icon Phonic P8A u produkciji elektronske muzike08.06.2006. u 12:44 - pre 217 meseci
Pozdrav svima...

Interesuje me da li neko ima iskustva sa monitorima Phonic P8A, ja ih namjravam kupit, jer su mi oni jedino dostupni a i cijena mi odgovara. Naime imam ih za 200€ po komadu!!

Da li su dobri, ustvari da li "lazu", koliko basa proizvode itd...

Koristio bi ih u produkciji uglavnom elektronske muzike... Ako neko ima neki dobar prijedlog za te novce a da su aktivni monitori, molim pisite....

Imao sam KRK ST8, ali imo sam nekih problema sa njima, pa sam ih prodao (nisu bili dobri)!

Hvala---- :)
 
Odgovor na temu

kjubejz
Marko Duspara
BiH

Član broj: 82583
Poruke: 8
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Phonic P8A u produkciji elektronske muzike08.06.2006. u 12:59 - pre 217 meseci
Ja ih koristim vec vise od dvije godine i kupio sam ih po cijeni od 400eura po kom. Malo ti lazu u basu, daju ga manje nego ga ima pa ti mix bude mutan, al naviknes se. Ja sam to ispravio jer sam na eq stavio malo vise basa poa je bilo ok. Nisam puno radio sa elektronskom muzikom, al mislim da ce ti odgovarat. Najbolje ti je pogledat specifikaciju freq raspona pa nastimat eq(ako ga imas) tako da ponisti nedostatke i onda imas dobar monitoring.
P.S. Imaju i snage pa mozes ovrnut, a da nema proboja!!
pozdrav
 
Odgovor na temu

bituser
ICMP

Član broj: 77424
Poruke: 39
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Phonic P8A u produkciji elektronske muzike08.06.2006. u 15:21 - pre 217 meseci
Tako znaci, malo basa... toga sam se i bojao...
Frekvencijski raspon je od 45 Hz do 22 kHz tako da bi barem prema tome trebao davati dovoljno basa...
EQ nemam, zvuk ide dirketno iz MAudio Audiophile 192...
vjerujem da imaju snage... hehe ...koliko sam vidio da su 225W
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Phonic P8A u produkciji elektronske muzike08.06.2006. u 17:51 - pre 217 meseci
Nije problem u frekventnom rasponu, nego u "budžama " i "rupama" unutar njega!

Inače treba čitati onaj podatak pored frek. raspona, tj. na koliko dB-a se to merilo...

Naprimer:



Podatak da je ta frekventna karakteristika unutar -3dB znači dosta. Neki proizvođači ili ne navode taj podatak ili navedu neku drugu dB vrednost, obično lošiju (veći minus-lošije, jer mora VIŠE da se pojačava na tim frekvencijama da bi se dobila linearnost).

Taj vaš monitor je opako nalik matorom Genelecu 1032a, ali samo spolja. Nisam uspeo na zvaničnom sajtu da skinem detalje, što je samo po sebi sumnjivo. Brine me podatak o toj snazi, koja mi izgleda pomalo nerealno, a i NIGDE ne piše kako su došli do nekih parametara.
Kjubejz, ajde ti potraži u tvom manualu preciznije podatke. Ovako, mače u džakče.

Svejedno, za te pare nema mnogo izbora za aktivne monitore. Mada, sama Phonic firma je krš i lom, kao i Behringer, tj. da ne vređam: CONSUMER, LO-COST i ENTRY LEVEL manufacturer.

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bituser
ICMP

Član broj: 77424
Poruke: 39
80.65.81.*



Profil

icon Re: Phonic P8A u produkciji elektronske muzike09.06.2006. u 07:53 - pre 217 meseci
E bas si upravu, ni ja ne mogu da nadjem detalje, bas nigdje... sve sto ima je " Flat response from 45 Hz to 22 kHz"
Ako danas uhvatim vremena, bas cu otici do ove radnje i pogledati detaljne specifikacije za P8A.
Moram priznati da su mi P8A nakon tvog posta ono pravo "ohladili"... Izgleda da mi valja skupit jos € pa kupit nesto kako treba...
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Phonic P8A u produkciji elektronske muzike

[ Pregleda: 3116 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.