Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

switch , ruter i kablovski internet

[es] :: SOHO Networking :: switch , ruter i kablovski internet

[ Pregleda: 6694 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

thranduil
Nemanja Savic
Kragujevac

Član broj: 94074
Poruke: 62
*.041net.co.yu.



Profil

icon switch , ruter i kablovski internet08.06.2006. u 08:21 - pre 217 meseci
Imam mrezu od tri kompa (nakaceni su na switch) , ruter koji su postavili momci iz sbb-a i jedan kabal koji ide iz tog rutera.
Zanima me kako to da podesim da sva tri kompa sa switcha imaju izlaz na net preko rutera. Kabal koji ide iz rutera je na poziciji broj 2 ako je to uposte bitno.

HVALA
 
Odgovor na temu

djolejr
Niš

Član broj: 110055
Poruke: 283
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: switch , ruter i kablovski internet05.09.2006. u 23:31 - pre 214 meseci
svakom racunaru u mrezi dodeli razlicitu ip adresu,najcesce su to adrese 192.168.1.xxx , gde ce poslednja tri broja ici od 2 do 253, a ruteru treba podesiti istu ovu adresu samo sa brojem 1 (ukoliko se pridrzavaz ovih pravila,mogu i neke druge adrese). bitno je takodje i u opciji getaway podesiti ip adresu koja je uzeta za adresu rutera npr. kao ovde a to je i najcesce 192.168.1.1 . Sledece je bitno podesiti dns parametre ,koji se nalaze gde i podesenja za ip adresu u control panel-u opcija networking gde treba staviti dns enabled, dns adrese ,ukoliko ti ih vec operater nije dao a pretpostavljam da nije,ces videti kada se preko racunara "ulogujes" na ruter a to radis tako sto konektor mreznog kabla nekog racunaradirektno ubacis u ruter najbolje onog racunara koji je vec radio sa tim ruterom i u internet exploreru u address bar ukucas ip adresu rutera najcesce je ona 192.168.1.1 a ako nije potrazi uputstvo za taj konkretni ruter na netu, gde je najverovatnije vec sve objasnjeno u tom uputstvu, a ukoliko opet nece ili ti trazi neki username i password kada ukucas ip adresu rutera najbolje ti je da ga restartujes, to se radi tako sto on negde na sebi poseduje taster za reset koji se najcesce ispod rupice i pritiska se iglom, treba dok ruter radi zadrzati taster 10-15 sekundi ili ako tako nece onda iskljuciti ruter,drzati ovaj taster pritisnutim i ukjuciti ruter i zatim drzati taster pritisnutim nekoo kratko vreme, sada pristupiti podesavanjima po uputstvu koje bi bilo pozeljno da nadjes na netu a ukoliko ga ne nadjes onda se nemoj uopste upustati u ovu avanturu ukoliko nemas nekog iskusnijeg,ja sam ovo skoro prvi put radio ali sam imao pomoc iskusnijeg posto se u ovo vrlo malo razumem ali mi sada bas kod sbb-a ovo radi
 
Odgovor na temu

Marko2M
Marko Ivanovic
Nis

Član broj: 61567
Poruke: 30
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.elfak.ni.ac.yu


Profil

icon Re: switch , ruter i kablovski internet07.10.2006. u 20:21 - pre 213 meseci
DA li to znaci da onda ne postoji Server racunar, tj. da ne treba da jedan non stop radi da bi ostali isli na net?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: switch , ruter i kablovski internet07.10.2006. u 21:30 - pre 213 meseci
Pa zato se i stavi ruter da svaki PC može da radi za sebe. U nekim slučajevima to može da odradi i običan svič ali kod SBB-a mora ruter.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: switch , ruter i kablovski internet

[ Pregleda: 6694 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.