Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sapphire 9600pro kloking

[es] :: Overclocking & Modding :: Sapphire 9600pro kloking

[ Pregleda: 2297 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ray Tango

Član broj: 97485
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Sapphire 9600pro kloking08.06.2006. u 02:14 - pre 217 meseci
Zanima me dali se uopće isplati kloknuti tu grafičku. Imam sapphire-ovu
 
Odgovor na temu

cika pera
cika pera
Beograd

Član broj: 71104
Poruke: 108
*.dial.b92.net.

Sajt: www.servisploca.com; www...


+1 Profil

icon Re: Sapphire 9600pro kloking09.06.2006. u 02:30 - pre 217 meseci
Da imas XT ne bi bilo dileme. PRO je oznaka za profi.
PRO je varijanta koja je fabricki dogurana blizu maksimuma. Mogucnosti za overklok zavise od par stvari:
-Proizvodjac: Sapphire se pokazao kao odlican.
-Hladjenje: originalni kuler je dovoljan za originalni takt i ni makac dalje. Mora ozbiljniji (i bucniji).
-Memorija: Mnogo zavisi od vrste, marke i brzine memorije, a narocito od njenog hladjenja. Za overklok su neophodna dodatna rebra za memorije.
-Maticna ploca: Podizanje grafike za 15% cesto dize njenu potrosnju za 100%, pa treba imati plocu koja ce umeti da nahrani gladnu azdahu amperima. Naravno da ce se pojedine komponente na ploci jace grejati.
-Modovanje biosa: Pravi overklokeri "moduju" graficku da bi je naterali da proguta drugi bios, otkljuca neki pipeline, podigne default taktove i napone. Kljucna rec je "PRAVI"! Treba dobro poznavati gradivo i znati dokle sme da se "stisne gas". Svakoga dana mi stigne na servis poneka karta gde su momci "malo preterali".
Pravim znalcima svaka cast. Samo, mozes ih na prste nabrojati.
Zakljucak: Imas odlicnu stabilnu i brzu kartu. Verujem da nema puno igrica (ako ih uopste ima) kojima 9600pro nije dovoljna. Ako vec sve radi, neka tako i ostane. Overklokovanjem samo otvaras pandorinu kutiju.
Finansijski: Da nasviras kartu potrebno ti je bar 15e dobrih kulera, kvalitetna pasta i veeeeoma mirna ruka da zamenis distancere za drzac kulera. A uz toliku doplatu i bez rizika da ista pokvaris mozes doci do 9800, sto je prelazak u visi razred.

Pozdrav,
CikaPera
Bolje je raditi 16 sati za zaradu nego 8 sati za platu!
 
Odgovor na temu

Ray Tango

Član broj: 97485
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Sapphire 9600pro kloking12.06.2006. u 01:07 - pre 217 meseci
fala majstore!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Sapphire 9600pro kloking12.06.2006. u 03:43 - pre 217 meseci
Isplati se. Vecina kartica koje sam probao bez problema podize takt za 25-30% uz sllican dobitak u performansama. Mala zamerka na kulere koje stavlja sapphire, cesto se desava da crku u garantnom roku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Sapphire 9600pro kloking

[ Pregleda: 2297 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.