Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?

[es] :: Security :: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?

[ Pregleda: 2880 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nele mocni
Nenad Ilic
Italia

Član broj: 96297
Poruke: 10
*.pool8258.interbusiness.it.



Profil

icon na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?07.06.2006. u 11:05 - pre 216 meseci
na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu? A ta pritom budem siguran da apsolutno niko , ako je uopste moguce , osim mene ne moze da otvori
moj rad? Radi se o pocetniku koji nema neko veliko predznanje ali uspesno se sluzi sa par programa , hvalaaaaaaaaa
ilic nenad
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?07.06.2006. u 11:18 - pre 216 meseci
Nejasno je pitanje.
Citat:
nele mocni: A ta pritom budem siguran da apsolutno niko , ako je uopste moguce , osim mene ne moze da otvori moj rad?

Kakav rad???
O cemu se radi, daj malo vise informacija.
 
Odgovor na temu

nele mocni
Nenad Ilic
Italia

Član broj: 96297
Poruke: 10
*.pool8258.interbusiness.it.



Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?07.06.2006. u 11:31 - pre 216 meseci
na primer , rad u corel drawu, ili u solid worksu ili u bilo kom od programa gde se nesto crta pise projektuje i slicno, koji potom bude recimo izstampan. Kako se osigurati da neko od kolega koji ima pristup kompjuteru ne moze da udje putem unazad ili na bilo koji nacin do mog rada ( opcijom otvaranja zadnjeg rada i sl. ) Kako sacuvati nesto sto je nekome od velikog znacaja ili nesto sto bi trebalo biti zalivena tajna ????????
ilic nenad
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?07.06.2006. u 11:59 - pre 216 meseci
Najaca zastita je da stavis fajlove u rar ili zip i da stavis password.
Malo duzi password sa raznim karakterima (velika, mala slova, brojevi...) i tu si 100% siguran da ti nece niko dirati te podatke.
Nakon sto to uradis probaj sam na tom racunaru da otvoriti fajlove bilo kako (samo naravno bez passworda).
Predlazem da fajlove rezes na dva cd (uvek je dobro imati kopiju) i nemoj ni slucajno da zaboravis password jer onda mozes obrisati fajlove.
 
Odgovor na temu

nele mocni
Nenad Ilic
Italia

Član broj: 96297
Poruke: 10
*.pool8258.interbusiness.it.



Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?07.06.2006. u 12:13 - pre 216 meseci
a kako izbrisati "trag" koji ostaje nakon stampanja nekog od dokumenata, npr. u corelu uvek izlazi zadnje tri radjene stvari, radi sigurnosti ja uvek pre zatvaranja izbrisem sve i fore ardi ubacim neku sliku koja nema veze sa mojim radom pa tek onda zatvarom opet pritom izabirajuci opciju "no save last work" tako nekako mada jos uvek strepim da neko ko se zaista razume moze da razbije moj pasword ili udje na neka druga mala vrata. toliko toga sam gledao na filmovima i cuo da vise nisam siguran . Hvala na savetu ali jos uvek se plasim da moj (dugogodisnji trud ne padne u vodu).
Nesto jace i sigurnije ne postoji???????????
ilic nenad
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?07.06.2006. u 12:19 - pre 216 meseci
Nista jace ne postoji.
Da bi ti neko provalio password trebaju mu odgovarajuci programi koji nadju password za ko zna koliko godina neprestanog trazenja. Tako da nemas problema sto se toga tice.
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?08.06.2006. u 15:38 - pre 216 meseci
enkripcija.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?08.06.2006. u 21:15 - pre 216 meseci
Upravo. Medjutim, mislim da ovde nece vredeti NTFS enkripcija jer izgleda da koriste isti account.
Ono sto je mmwc rekao jer takodje oblik enkripcije i sasvim je OK, medjutim predlazem prakticniji nacin.
Instalirati PGP i napraviti PGP Disk koji se ponasa kao virtuelni hard disk. Kljuceve za dekripciju sacuvati na usb drive-u, CD-u ili bilo cemu sto mozes poneti sa sobom. Bez kljuca ne moze otvoriti nista sto je na tom disku.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?08.06.2006. u 21:46 - pre 216 meseci
Ako zelis da sacuvas program na kompjuteru a da ga niko ne vidi i ne moze otvoriti koristi program Hide Folders neverovatno je brz i lak za koriscenje program ima i 256 b log (sifru) a ako podatke zelis snimiti na cd najbolje je koristiti pomenuti win zip ili win rar sto novije verzije i oni imaju 256 b log no hakeri sve vise i vise prave hakerske programe za pomenute programe pa koristi sifre sa sto vise reci u lozinci !!!
 
Odgovor na temu

nele mocni
Nenad Ilic
Italia

Član broj: 96297
Poruke: 10
*.pool8258.interbusiness.it.



Profil

icon Re: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?09.06.2006. u 13:24 - pre 216 meseci
hvala vaske 71 i Shadowed
pozdrav , Nele

ilic nenad
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: na koji nacimn mogu max da zastitim svoj rad na kompu?

[ Pregleda: 2880 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.