Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?

[es] :: Hosting :: Domeni :: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7559 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

semidemi

Član broj: 68185
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?06.06.2006. u 13:31 - pre 217 meseci
Planiram da uskoro registrujem domen, pa me interesuje par detalja:

1. Da li Godaddy i Visa Internet kartica vojvodjanske banke idu jedno sa drugim?

2. Da li je bolje svake godine obnavljati registraciju, ili odma' puci pare za 5 godina?

3. Da li je za host bolje birati platformu sa Windows-om, ili sa Linux-om? (Valjda nije bitno koji OS ja koristim).

4. Da li je pametno placati preko Goddady onu opciju za skrivanje licnih podataka? Kako da dokazem da sam ja registrovao domen, kad to nigde ne pise?

5. Da li domen moze biti registrovan bez host-a, tj. da li odma' moram negde da stavim index.html stranu?

6. Koje je najbolje host resenje za malu tematsku prezentaciju (do 5MB)? (Pitam zbog search engine-a, jer sam cuo da se parkirane strane ne kotiraju najbolje na Internet pretrazivacima).

Svaki predlog i sugestija su dobrodosli.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?06.06.2006. u 13:46 - pre 217 meseci
1. da
2. odmah za 5, ukljuci autorenew, ukljuci registar-lock, ukljuci reminder pri isticanju domena
3. zavisi iskljucivo od aplikacije koju ces da vrtis na sajtu. php / .net / nesto trece?
4. skrivanje se samo odnosi na javne whois podatke; podaci o vlasniku se i dalje cuvaju u godaddy bazi; a zasto bi bilo kome ista i dokazivao?
5. moze bez dnsa, bez hosta, bez icega. moze samo upis u registar i time je domen tvoj, a sve ostalo moze kasnije da se doda
6. pogledaj hosting forum posto ovde neces dobijati odgovore tipa 'koristi ovaj ili onaj provajder'
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?06.06.2006. u 13:47 - pre 217 meseci
Ako je pitanje stvarno kao u naslovu - kako najbezbolnije, pa najbezbolnije je da u sklopu hosting paketa uzmes i domen jer ce onda registraciju, dns setovanja i sve ostalo obaviti hosting provajder u tvoje ime, i nemas petljanja oko svega toga. To je bezbolnije nego da sve radis rucno kao sto si krenuo sa godaddy.

Obrati paznju samo da vlasnik domena budes ti a ne hosting provajder.
 
Odgovor na temu

semidemi

Član broj: 68185
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?07.06.2006. u 15:00 - pre 217 meseci
Hvala za pojasnjenje stvari.

Mislio sam najbezbolnije za novcanik. Citao sam ovde da su neki cekali po nekoliko dana da im registracija prodje. Da li je to sada otklonjeno, mislim, da li je sve gotovo posle ukucavanja CC broja?

Zar Autorenew opcija nije kad im ja ostavim Credit Card podatke, pa oni sami oduzimaju lovu sa racuna? To bas ne bih voleo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?08.01.2007. u 05:52 - pre 210 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: 4. skrivanje se samo odnosi na javne whois podatke; podaci o vlasniku se i dalje cuvaju u godaddy bazi;


Nije tema, ali da li se moze zaobici to koriscenje private registracije? Ne u smislu ne koriscenja usluge, nego npr. davanje laznih podataka za whois bazu, a koriscenje pravih na kartici... trebalo bi da mogu da se razlikuju! Ili ne?!


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

trsaso
Macedonia

Član broj: 83900
Poruke: 22
62.162.229.*

Sajt: www.shockarcade.info


Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?11.01.2007. u 13:27 - pre 210 meseci
Skrivanje whois podataka nema veze sa karticom. Whois je ako hoces da niko ne vidi ciji je to domain i tu uslugu mozes da isklucis ako hoces.
Citat:
mr. ako: Nije tema, ali da li se moze zaobici to koriscenje private registracije? Ne u smislu ne koriscenja usluge, nego npr. davanje laznih podataka za whois bazu, a koriscenje pravih na kartici... trebalo bi da mogu da se razlikuju! Ili ne?!


najbezbolnije za novcanik mozes videti na http://www.trsaso.info/index.php?topic=8.0
Totalno besplatni domain.
Besplatan FREE HOST www.simplehost.info
Besplatne flash igre www.shockarcade.info
www.links.trsaso.info PR3 Directory www.bkax.com
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?12.01.2007. u 03:26 - pre 210 meseci
Citat:
trsaso: Skrivanje whois podataka nema veze sa karticom. Whois je ako hoces da niko ne vidi ciji je to domain i tu uslugu mozes da isklucis ako hoces.


najbezbolnije za novcanik mozes videti na http://www.trsaso.info/index.php?topic=8.0
Totalno besplatni domain.


Znam da nema veze sa karticom, nego me interesuje da li se mogu dati lazni podaci pri regitsraciji (ili moraju da se poklapaju sa karticom). Naravno bez koriscenja usluge private registration!

Poz
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

trsaso
Macedonia

Član broj: 83900
Poruke: 22
62.162.229.*

Sajt: www.shockarcade.info


Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?12.01.2007. u 11:02 - pre 210 meseci
Kako sto sam rekao registracije domaina nema veza sa karticom se mogu dati lazni podaci pri regitsraciji podaci o kartici je samo za plakanje i nema veze sa registracijom. Pri registracijom mozete dati podaci kakve hocete, ti podaci ako niste sakrili whois ce se pokazivati vidi www.trsaso.info/whois da bi proverio neki domain na kome je registrovan. Nadam se da ce ti ovo pomoci :)
Besplatan FREE HOST www.simplehost.info
Besplatne flash igre www.shockarcade.info
www.links.trsaso.info PR3 Directory www.bkax.com
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?12.01.2007. u 11:58 - pre 210 meseci
Citat:
mr. ako: Znam da nema veze sa karticom, nego me interesuje da li se mogu dati lazni podaci pri regitsraciji (ili moraju da se poklapaju sa karticom). Naravno bez koriscenja usluge private registration!

Poz


Moze provajder da registruje domen za tebe na svoje ime, nije problem. Ali ako ti toliko insistiras na tome da das lazne podatke pri registraciji, mora da si planirao da se bavis necim nelegalnim. Ako gresim, ne razumem zasto ti je bitno da das lazne podatke.

Private registration ("whois protection", "whois privacy", "whois guard", "hidden whois", "masked whois" itd) je jedno te isto: whois rezultati pretrage ce sakriti podatke o registrantu od javnosti, medjutim podaci su poznati registraru.

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?13.01.2007. u 01:45 - pre 210 meseci
Citat:
crews_adder: Moze provajder da registruje domen za tebe na svoje ime, nije problem. Ali ako ti toliko insistiras na tome da das lazne podatke pri registraciji, mora da si planirao da se bavis necim nelegalnim. ;) Ako gresim, ne razumem zasto ti je bitno da das lazne podatke.

Private registration ("whois protection", "whois privacy", "whois guard", "hidden whois", "masked whois" itd) je jedno te isto: whois rezultati pretrage ce sakriti podatke o registrantu od javnosti, medjutim podaci su poznati registraru.


Ne planiram nikakve nelegalne aktivnosti, samo me interesuju alternative privatnoj registraciji. Ako je to moguce, zasto placati kad mozes sam da se sakrijes... :) A necu da mi provajder registruje domen na svoje ime.
Sto se tice nelegalnih aktivnosti tu su podaci sa kartice, tako da ne vredi, osim ako kartica nije kradena... ;)
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?13.01.2007. u 11:23 - pre 210 meseci
Citat:
mr. ako: Ako je to moguce, zasto placati kad mozes sam da se sakrijes...


Ne znam zasto komplikujes kad mozes da registrujes domen a da se ta usluga za prvu godinu registracije ne placa, a svake sledece je manje od $3 USD (nije ni 200dinara godisnje!). Niko ne daje tu uslugu za dzabe, osim u promo-svrhe, kao u gore navedenom primeru.



 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?13.01.2007. u 21:43 - pre 210 meseci
Citat:
crews_adder: Ne znam zasto komplikujes kad mozes da registrujes domen a da se ta usluga za prvu godinu registracije ne placa, a svake sledece je manje od $3 USD (nije ni 200dinara godisnje!). Niko ne daje tu uslugu za dzabe, osim u promo-svrhe, kao u gore navedenom primeru.


Ne placa se za prvu godinu i jeste manje od $3, ali ako imas registrovanih npr. 6 domena (i planiras jos da registrujes) :) to je 18+ dolara godinje (dve registracije domena), tako da to vec nije zanemarljivo! A i jednostavno necu da placam ako postoji alternativa!!! Nebitni su razlozi...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?14.01.2007. u 12:18 - pre 210 meseci
Citat:
mr. ako: A i jednostavno necu da placam ako postoji alternativa!!!


Ok, tvoja stvar, samo nemoj da se ljutis. Nego, je l' postoji alternativa?


Citat:
mr. ako: Ne placa se za prvu godinu i jeste manje od $3, ali ako imas registrovanih npr. 6 domena (i planiras jos da registrujes) to je 18+ dolara godinje (dve registracije domena), tako da to vec nije zanemarljivo!


Ipak je manje od $3/godisnje za jedan domen, a za 5 domena je manje od $8/godisnje, sto jeste zanemarljivo.

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?15.01.2007. u 00:21 - pre 210 meseci
Citat:
crews_adder: Ok, tvoja stvar, samo nemoj da se ljutis. Nego, je l' postoji alternativa?

Ma ne ljutim se, nego alternativu i trazim, to je i bilo pitanje. Odnosno da li moze da upali laziranje podataka, a da se pri tome razlikuju od podataka sa karatice... ili ako neko ima neko trece resenje?


Citat:
crews_adder: Ipak je manje od $3/godisnje za jedan domen, a za 5 domena je manje od $8/godisnje, sto jeste zanemarljivo.

Da li je zanemarljivo, to je relativno...

Nego, gde ima ta private registracija od $8/godisnje za 5 domena, to je stvarno povoljno! Jel to neka promocija?

Pozdrav
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?15.01.2007. u 00:25 - pre 210 meseci
http://www.namecheap.com/
 
Odgovor na temu

|MilaN|
MilaN Nastic
Student
Vranje/Nis

Član broj: 10747
Poruke: 94
*.exe-net.net.

ICQ: 124394776


Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?15.01.2007. u 02:54 - pre 210 meseci
Kao shto sam ti vec odgovorio na jednoj temi, na www.namecheap.com dobijash free (aka besplatno) whois protection za svaki kupljeni domen bez obzira koliko domena kupujesh..
MilaN
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?15.01.2007. u 03:20 - pre 210 meseci
Citat:
|MilaN|: Kao shto sam ti vec odgovorio na jednoj temi, na www.namecheap.com dobijash free (aka besplatno) whois protection za svaki kupljeni domen bez obzira koliko domena kupujesh..

Da, ali to je resenje samo za prvu godinu! Ustvari bas u tome i jeste fora, da te navuku prvi put... :)
Pitanje je sta posle, kako se skinuti?! ;)
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
82.208.208.*

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?15.01.2007. u 20:52 - pre 210 meseci
Da te navuku???

Ako hoces da registrujes domen, registruj ga. Ako hoces i whois-privacy - plati i.


 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?28.01.2007. u 14:21 - pre 209 meseci
Citat:
crews_adder: Ako hoces i whois-privacy - plati i.


Pa to je i bilo moje pitanje, kako zaobici placanje whois-privacy.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?28.01.2007. u 15:02 - pre 209 meseci
Najiskrenije mi je zao sto si nam uzalud trosio vreme... Tebi kao da bas treba vremena da ukapiras da to ne mozes da zaobidjes, bas kao sto ne mozes da zaobidjes placanje Interneta, npr. kako bi mogao da se konektujes na Net. Dobio si informaciju, dobio si najjeftinije mogucnosti. Dakle, nema dzabe whois i tacka. Nema zaobilazenja.

Na kraju krajeva, da je tebi taj whois protection stvarno potreban, ti bi ga platio.

Da li bi ti lakse bilo da ti neko npr. ponudi dzabe whois, ali uz registraciju domena od recimo $15/godisnje?

 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Kako najbezboljnije registrovati prvi domain?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7559 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.