Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 73133 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena18.09.2006. u 13:09 - pre 214 meseci
Samo da nije feed kao onaj stari, na kome cesto se desi da ulazi voda unutra, estetika i nije toliko vazna.
 
Odgovor na temu

gazdamitke
ni na Nebu ni na Zemlji

Član broj: 88172
Poruke: 235
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena07.10.2006. u 17:02 - pre 213 meseci
ja kupih jednu od 24dbi i jednu od 16.Ove 24 orke su bas isfusharili,i nesto mi slabo radi,mada mozda je do kabla zamenicu ga pa cu znati.Al one male od 16dbi su za svaku pohvalu,malo su vece od panelke al rasturaju.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena08.10.2006. u 00:09 - pre 213 meseci
Da nisi uzeo stari model? Ja sam ugradio desetak ovih novih i veoma sam zadovoljan, sve rade onako kako bih i od HyperGain-a ocekivao.
 
Odgovor na temu

gazdamitke
ni na Nebu ni na Zemlji

Član broj: 88172
Poruke: 235
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena09.10.2006. u 10:31 - pre 213 meseci
nov model.Al sinoc sam testirao,antena je ok-ap za****ebava.Broker jesi kupio traversice-ja juce napravio jednu-ubija kako radi(al na 3-7 kanalu-preko 9og je losha)
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena08.11.2006. u 00:05 - pre 212 meseci
poredjenje jedne 20dBi antene sa yagi od 20dBi se zavrsilo porazom sabackog grida... neko laze...

Meni da budem iskren ne ulijevaju povjerenje... Fidove moram kresati skalperom da ulegnu u cijev, isporuceni sarafi dolaze bez podloski i toliko su "dobri" da ih ni magnet ne privlaci, farba na antenama je takva da sam ih razdvojio spuzvom (da se ne povrijede)...
Ne kazem da su lose ali se stedi na pogresnim stvarima...


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena08.11.2006. u 08:02 - pre 212 meseci
Vrati im tu antenu i trazi novu, mozda je feler u pitanju.
 
Odgovor na temu

SunglassesAtNight
Srbija

Član broj: 64463
Poruke: 22
212.62.47.*

Sajt: www.015inter.net


Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena08.11.2006. u 22:33 - pre 212 meseci
Mi za sve klijente koristimo Reinkov grid. Mislim da su napravili veliki pomak u odnosu na stari model. Feed je i dalje zamerka, losi su spojevi na njemu ali za klijentsku antenu u odnosu cena/kvalitet moze da prodje.

Uporedili smo antenu na drakinom lmr 200 sa oko 5 m i antenskim 75 oma na 15m i razlika je toliko mala da smo poceli standardno da je ugradjujemo korisnicima. Udaljenost je bila oko 900 m.

Sta jos reci, kao jedini gromnetov konkurent u gradu trebalo bi da pricam suprotno ali cinjenice su cinjenice. Znaci dobra je antena za klijente, moze bolje ali za te pare ovo je sasvim ok.
 
Odgovor na temu

KAMEN
SARAJEVO

Član broj: 17966
Poruke: 222
*.PPPoE-456.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena23.11.2006. u 02:33 - pre 212 meseci
kako naruciti neku od ovih Gridusa i dostaviti u SARAJEVO?????
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena06.03.2007. u 22:45 - pre 208 meseci
Citat:
SunglassesAtNight: Uporedili smo antenu na drakinom lmr 200 sa oko 5 m i antenskim 75 oma na 15m i razlika je toliko mala da smo poceli standardno da je ugradjujemo korisnicima. Udaljenost je bila oko 900 m.


Dok niko ne prica sa decibelima( db) nego termove svakodnevnog razlokovanja, necu nikad da verujem da 15 metara 75 omskog kabla i 5m lmr 200 kabla ima 'jako male' razlike.

Jako mala razlika za me ne je +- 1db, ako je 3db to znaci da je dublo slabija/jaca.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena07.03.2007. u 14:29 - pre 208 meseci
Ponline, ja sam poredio Reinkjet grid (novi) sa sa Hypergain. Isto mesto, ista oprema, isti kablovi, samo zamenim antenu. Prakticno je identican signal. Ugradio sam ih vec poprilicno i veoma sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.ns.ac.yu.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena08.03.2007. u 07:25 - pre 208 meseci
Da li si imao problema sa plasticnim vrhovima ?
Ja sam korisito nekoliko komada i obicno sam vrhove zaptivao posto su slabo zalepnjeni bar ove koje sam ja imao.

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

SunglassesAtNight
Srbija

Član broj: 64463
Poruke: 22
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.015inter.net


Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena08.03.2007. u 11:19 - pre 208 meseci
Da to je njihov najveci problem. Cini mi se da sada malo bolje lepe te
feedove ali nije dovoljno. Najveci problem na instalacijama korisnika je
upravo ta crna plastika koja se otvori vremenom pod uticajem vremena.

A cime si zaptivao tu plastiku?
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.ns.ac.yu.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena08.03.2007. u 13:30 - pre 208 meseci
Koristio sam topljivu plastiku tj. pistolj za plastiku sa patronama imas po radnjama da kupis 200-300 din misim da kosta na novim antenama sam preko spoja plastika nanosio da bi bolje drzalo. Videcemo do kad ce izdrzati na jednoj anteni je kad sam je kupio je bila zatopljna plastika na vise mesta necim okruglim kao da je neko lemilicom stopio na tu nisam stavljao plastiku i evo vec 3-4 meseca nema problema.
Na jednoj nisam bio stavio plastiku i posle prve kisa crklo, odma su mi zamenili vrh bez problema ali je zeznuto ako je na nepristupacnom mestu pa treba skidati.

Pozdrav...

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena09.03.2007. u 09:06 - pre 208 meseci
Citat:
npero: Da li si imao problema sa plasticnim vrhovima ?


Za sada nisam.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena11.03.2007. u 12:46 - pre 208 meseci
Broker, mene interesuje kako moze antena sa 15m 75ohm kabla imati 'slicne rezultate' sa istom antenom sa 5m cfd200 kablom.
Za kvalitet novih shabackih gridova i ja sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena11.03.2007. u 13:35 - pre 208 meseci
Te antene su najvece smece sto postoji. Fidovi izgledaju kao da ih mala djeca prave i prosto me sramota nekome pokazati... Redom me ljudi pitaju "jel ovo rucni rad".... Naravno da je rucni,,,, amaterski rucni rad....

Malo ozbiljnosti ne bi skodilo.... I zaposljavanje jednog diplomiranog matematicara koji zna da broji koliko sarafa i matica treba ne bi skodilo..

Edit... Evo malo poredjenje 16ke sa 15m tv kabla sa 17-kom Dual Yagi... Sa dualom signal -55 a sa sabackom -73... jel to normalno....


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena11.03.2007. u 16:16 - pre 208 meseci
Citat:
ponline: Broker, mene interesuje kako moze antena sa 15m 75ohm kabla imati 'slicne rezultate' sa istom antenom sa 5m cfd200 kablom.


Sve zavisi ko kako meri :)

Citat:
tarla: Te antene su najvece smece sto postoji. Fidovi izgledaju kao da ih mala djeca prave i prosto me sramota nekome pokazati... Redom me ljudi pitaju "jel ovo rucni rad".... Naravno da je rucni,,,, amaterski rucni rad....

...

Edit... Evo malo poredjenje 16ke sa 15m tv kabla sa 17-kom Dual Yagi... Sa dualom signal -55 a sa sabackom -73... jel to normalno....


Ovim si sam sebe degradirao kao pouzdan izvor :) Po tvojoj diskusiji moze se zakljuciti da ne znas sa antenama. Prvo, koristis 15 m TV kabla sto je totalna neprihvatljivo prilikom merenja, a drugo, kada naidjes na toliku razliku u izmerenom signalu, jedini logican zakljucak je da nesto nije ispravno, a tipujem da nisi dobro "namikario" konektor na kabal, ili si koristio pogresnu polarizaciju antene, mada ne iskljucujem ni opciju da nisi umeo da sastavis antenu kako treba.

Ne znam za 16dB grid, mi koristimo one od 24dB i u poredjenju sa Hypergain ne vidimo nikakvu bitnu razliku. Za razliku od tebe, mi smo testirali vise primeraka kako treba i u raznim serijama, tako da smo uvereni da su dobre i da rade onako kako od njih ocekujemo.

Inace smo navikli na to da ljubitelji "Duala' pljuju sve ostale antene domacih proizvodjaca. To mu vec dodje kao neka sekta :)
Niko vam ne brani da koristite sta god hocete, samo ipak imajte u vidu da je svaka antena dobra ako je ispravna i ima zadate karakteristike. Hvala bogu, Reinkjet a i ostali domaci proizvodjaci prave jeftinije i bolje antene od Duala i ja nikada nisam video razlog da platim razliku u ceni kojom ama bas nista nista ne dobijam, vec mogu samo da izgubim, imajuci u vidu los glas koji bije Dualove "strucnjake".
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena11.03.2007. u 23:51 - pre 208 meseci
Citat:
broker: Ovim si sam sebe degradirao kao pouzdan izvor :) Po tvojoj diskusiji moze se zakljuciti da ne znas sa antenama. Prvo, koristis 15 m TV kabla sto je totalna neprihvatljivo prilikom merenja, a drugo, kada naidjes na toliku razliku u izmerenom signalu, jedini logican zakljucak je da nesto nije ispravno, a tipujem da nisi dobro "namikario" konektor na kabal, ili si koristio pogresnu polarizaciju antene, mada ne iskljucujem ni opciju da nisi umeo da sastavis antenu kako treba.


Prijatelju. Prije nego krenes pisati odgovor razmisli o cemu ces pisati. Prvo, kabal nisam stavljao ja. Konektor takodje. Antena je kupovna i proizvode je u Sabcu. Ovo sve spominjem jer imam/imamo velikih problema sa objasnjavanjem ljudima da to NE VALJA. Da to NE KUPUJU, da je to SMECE i da radi samo po Srbijanskim selima gdje nema zagusenja i da je pametnije da zabiju viljuski umjesto antene i tako ustede pare. Takodje ako pretrazis moje stare postove vidjeces sta ja mislim o kablovima koji se koriste. Pogledaj koliko sam ratova vodio sa ludacima koji tvrde da je turski koaksijalac odlican za antene i da su i po 30m "vukli" bez gubitaka...

Sto se tice mog iskustva sa wireless-om. Iskoristi pretragu po forumu pa pogledaj pitanja koja ja postavljam i na koja odgovaram.


Citat:


Ne znam za 16dB grid, mi koristimo one od 24dB i u poredjenju sa Hypergain ne vidimo nikakvu bitnu razliku. Za razliku od tebe, mi smo testirali vise primeraka kako treba i u raznim serijama, tako da smo uvereni da su dobre i da rade onako kako od njih ocekujemo.



Ne tvrdim da sam testirao vise nego ti, ali ako zelis mogu ad napisem listu antena koje su mi prosle kroz ruke, koje sam pravio i na koji nacin testirao. (Ukratko SVE sabacke antene i u svim polarizacijama, preko polovine Ovislink programa antena, sve Dobriciceve antene, Hypergain takodje, Pacific wireless antene kao i kompletan Dual program i da ne zaboravim Volt Plus antene) (samo pretrazi stare postove). Takodje pravio sam SVE dobriciceve antene, sve bikvade koji se mogu naci na netu i neke koje smo sami prckali. Radio sam i sada radim na postavljanju linkova od 30 i vise km i sebe smatram sasvim dovoljno obucenim da odgovorim na neko pitanje i da sebe smatram pouzdanim izvorom.

Citat:


Inace smo navikli na to da ljubitelji "Duala' pljuju sve ostale antene domacih proizvodjaca. To mu vec dodje kao neka sekta :)
Niko vam ne brani da koristite sta god hocete, samo ipak imajte u vidu da je svaka antena dobra ako je ispravna i ima zadate karakteristike. Hvala bogu, Reinkjet a i ostali domaci proizvodjaci prave jeftinije i bolje antene od Duala i ja nikada nisam video razlog da platim razliku u ceni kojom ama bas nista nista ne dobijam, vec mogu samo da izgubim, imajuci u vidu los glas koji bije Dualove "strucnjake".


Boli me patka ko su Dualovi strucnjaci i kako sta rade. Dual sam naveo jer sam bio u prilici da uporedim sa tom antenom koja je VEC bila smontirana na krovu. Sto se tice dual programa koristio sam sve njihove Yagi antene zato sto smo htjeli da vidimo kako se ponasaju. Tada smo ucinili najgori moguci potez i kupili 3 gromade koje nazivaju antena od 20dBi i razocarao se u samu ideju da covjek to moze napraviti. Antena je jako teska za montazu. Sam nosac koji ima je lose rijesen. antenu je potrebno vezati da vrh ne pada. Skoro pa nemoguce promijenuti polarizaciju (jer nije okrugla i zahtjeva vjestine Dejvida Koperfilda. ) Slabije antene rade kako valja ali ova velika je smece. Vezano sa tu antenu sam kontaktirao proizvodjace. LIkovi su se pravili ludi i sva ta prepiska je isla preko PP i pogledacu da li je imam negdje da ti dokazem da nisam pripadnik nikakvog klana.
Takodje pronadji moj post gdje im prigovaram da jacinu antena obiljezavaju sa preciznoscu na x decimala a prigovaraju gosp. Dobricicu na proracunima... Sve pise na ES-u samo pretrazi...

dakle kao sto sam rekao. Da dokazem ljudima da antena sa 15 tv kabla nije antena nego smetnja navodim podatak koji sam gore spomenuo.

Odjava programa


 
Odgovor na temu

prettyboy

Član broj: 11137
Poruke: 344
87.250.121.*



Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena11.03.2007. u 23:58 - pre 208 meseci
A jel moze da se gleda pink na te vase antene? Uvijek mi se pokvari slika kad je folk parada pa ne znam sta da radim...
Pozdrav, pb.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.100.*



+11 Profil

icon Re: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena12.03.2007. u 07:38 - pre 208 meseci
Citat:
tarla:Prvo, kabal nisam stavljao ja. Konektor takodje. Antena je kupovna i proizvode je u Sabcu.


Ugradili smo dosta Reinkjet antena i u zivotu nismo videli nijednu sa TV kablom bilo koje duzine. Sve su imale 30-tak cm CFD400 i N konektor.

U svakom slucaju, kada imas toliki gubitak, onda je to siguran znak da nesto nije ispravno a ne da konstrukcija nije dobra, pogotovo sa toliko dobrih iskustva koje prate Reinkjet gridove.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Reinkjet Grid 24, 2.4 Ghz, 24 dB, grid antena

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 73133 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.