Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word Excel] Višestruko povezivanje (mail merge)

[es] :: Office :: Word :: [Word Excel] Višestruko povezivanje (mail merge)

[ Pregleda: 3633 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zagorecForEver
Krapina

Član broj: 63062
Poruke: 54
195.29.173.*



Profil

icon [Word Excel] Višestruko povezivanje (mail merge)05.06.2006. u 13:00 - pre 217 meseci
Interesira me da li je netko pokušao napraviti mail merge na način da ima kao izvor podataka - excel tablicu u kojoj su npr. sortirani podaci po jmbg-u ali s mogućnošću da se jedan jmbg pojavljuje u jedan ili više redaka. U wordu bi onda trebala biti npr. tablica u kojoj bi se popunjavalo n redaka ovisno koliko je redaka u excel tablici za taj jmbg.

Konkretna situacija je npr. situacija faktura: imamo zaglavlje i n stavaka koje se u pravilu čuvaju u drugoj tablici, a na glavnu su povezane preko zajedničkih polja (npr: broj_fakture). E, sad npr. želimo tu drugu tablicu mergati u word i u njoj napraviti neke ispise prema želji... Problem je kako na jedan list nagurati sve stavke tog broja fakture. Mail marge u pravilu radi za svaki "novi" list ili novu labelu ili... Isprobavao sam i s onim Nex Record If, Merge sequence i ostalo, ali nisam uspio.
Ne znam da li sam uspio objasniti ideju, ali... evo za razmišljanje ili onome tko je to već izveo da to podjeli i s nama ostalima
Pozdrav
ZagorecForEver
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Word Excel] Višestruko povezivanje (mail merge)05.06.2006. u 14:45 - pre 217 meseci
Evo pogledaj da li ovo može da ti koristi http://word.mvps.org/FAQs/MailMerge/MMergeIfFields.htm, ali činimi se da će trebati malo programiranja.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

zagorecForEver
Krapina

Član broj: 63062
Poruke: 54
195.29.173.*



Profil

icon Re: [Word Excel] Višestruko povezivanje (mail merge)06.06.2006. u 07:15 - pre 217 meseci
Vrlo zanimljiv link
ZagorecForEver
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word Excel] Višestruko povezivanje (mail merge)

[ Pregleda: 3633 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.