Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veličina fonta na titlovima - Premier pro

[es] :: Video produkcija :: Veličina fonta na titlovima - Premier pro

[ Pregleda: 1766 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
*.ptt.yu.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Veličina fonta na titlovima - Premier pro05.06.2006. u 07:17 - pre 217 meseci
U pojedinim scenama etno filma koji je zavrsnoj montazi, moram da titlujem scene u kojima moje babe govore na vlaskom. Izabrao sam font Arial, i stavio velicinu 33. U nedoumici sam da li sam pogodio pa vas pitam ima li neko pravilo u pogledu titlova. Cuo sam od nekih da postoji odredjeno ogranicene za broj fontova u jednom redu, i slicno. Opredelio sam se, inace, za zutu boju slova sa crnim okvirom. Molim za savet, najpre u pogledu velicine.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Veličina fonta na titlovima - Premier pro05.06.2006. u 23:18 - pre 217 meseci
MIslim da je veličina slova od 33 dosta velika, dovoljno je 20 a minimum za TV je 16 koji se i ne preporučuje jer je dosta sitno. Probaj sa veličinama od 18 do 22 u zavisnosti od fonta. Titlovi treba da budu u jednom ili dva reda. Ako ima dosta teksta, u donjem redu treba da ga bude više nego u gornjem ... Boja i okvir po tvom izboru su ok a što se broja fontova tiče sav tekst se kuca jednim fontom!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Veličina fonta na titlovima - Premier pro

[ Pregleda: 1766 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.