Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unallocated space na hard disku-šta, kako!!!!

[es] :: Storage :: Unallocated space na hard disku-šta, kako!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8541 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mismatch

Član broj: 61510
Poruke: 83
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Unallocated space na hard disku-šta, kako!!!!14.06.2006. u 01:49 - pre 217 meseci
Ne znam sto ti je trebalo da spajas dve particije, jer da si, na primer, to uradio kako treba, zamisli da ti je neki virus krljno windows ili kako on hoce sam od sebe da pukne, pa da moras da formatiras ceo hard, otisli bi ti i filmovi i muzika i sve sto ti je bilo na D:\ particiji. Sledeci put pamet u glavu i pravi dve particije. Jednu za Windows i instalirane programe i jednu za ostalo(filmovi, muzika itd..)
 
Odgovor na temu

KPetar
Petar Kocic
Novi Sad

Član broj: 97856
Poruke: 2
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Unallocated space na hard disku-šta, kako!!!!14.06.2006. u 10:46 - pre 217 meseci
@mismatch Uzeo sam jos jedan HDD koji je sada sistem, a stari je trebalo da bude rezervisan za My Documents, pa mi je bilo lose da bude podeljen na dve particije.

@ryo-n-gats Probao sam Get Data Back i povratio sve fajlove na novi HDD. Hvala!

Medjutim ne znam sta da radim sa bad sectorima. Kad sam radio low level format (posto sam spojio particije) pomocu nekog Maxtorovog programcica, format je na sekundu, dve, zastao kada je dosao na ona dva sektora.

Windows chekdisk ne prijavljuje gresku, a ni PM8? Isto kao i kod da Vincia. Medjutim sve govori da su tu. Kako ovo resiti, i da li je uopste moguce resiti. Jedino sto mi pada na pamet je da napravimo particiju do mesta na kome su losi sektori.
 
Odgovor na temu

mismatch

Član broj: 61510
Poruke: 83
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Unallocated space na hard disku-šta, kako!!!!15.06.2006. u 13:52 - pre 217 meseci
Moguce da je odlepio pa se zbunio da ima Bad Sectore. Desava se to. To se desilo i sa mojim kada mi je CHKDSK prijavljivao da ima bad sectore a drugi programi ne
Uzmi PM8 i unisti particiju skroz i napravi je kao FAT ili FAT32. Formatiraj kroz Windows. Unisti je opet sa PM8. Kreiraj kao NTFS, i formatiraj kroz Windows. NAJBOLJE TI JE FAT PA FAT32 PA [NTFS (sa cluster 4K)]
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Unallocated space na hard disku-šta, kako!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8541 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.