Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a

[es] :: Web aplikacije :: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a

[ Pregleda: 3243 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DuX89
Nish

Član broj: 44972
Poruke: 35
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.kuliranje.net


Profil

icon Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a04.06.2006. u 17:54 - pre 217 meseci
Moj php nuke je radio lepo sve dok web hosting provajder nije presao na drugi server. Od tad nece da salje konformacione mailove. I tako niko ne moze da se registruje. Preinstalirao sam ceo php nuke i opet nece. Pokusao sam da bisem baze ... opet nista. Na sajtu phpnuke-a pise da je to do hosting provajdera. Da li ti konformacioni mailovi mogu nekako da se iskljuce? Da li nekako mogu da sredim php nuke da opet pocne da salje mailove? Molim vas pomozite!!!
 
Odgovor na temu

zlatko-kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 75437
Poruke: 51
*.octopussy.neobee.net.

Sajt: www.123rf.com/src_zlatko/..


Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a08.06.2006. u 09:12 - pre 217 meseci
Citat:
DuX89: Moj php nuke je radio lepo sve dok web hosting provajder nije presao na drugi server. Od tad nece da salje konformacione mailove.........


Nazovi provajdera i zamoli ga da u php-u dozvoili izvrsavanje mail() funkcije, ili u PHPNuke-u iskljuci confirmaciju, tako sto u Your_account modulu izmenis u index.php fajlu finishNewUser() funkciju sa sledecim cod-om
Code:
function finishNewUser($username, $user_email, $user_password, $random_num, $gfx_check) {
    global $stop, $EditedMessage, $adminmail, $sitename, $Default_Theme, $user_prefix, $db, $storyhome, $module_name, $nukeurl;
    include_once("header.php");
    include("config.php");
    userCheck($username, $user_email);
    $user_regdate = date("M d, Y");
    if (!isset($stop)) {
    $datekey = date("F j");
    $rcode = hexdec(md5($_SERVER[HTTP_USER_AGENT] . $sitekey . $random_num . $datekey));
    $code = substr($rcode, 2, 6);
    if (extension_loaded("gd") AND $code != $gfx_check) {
        Header("Location: modules.php?name=$module_name");
        die();
    }
        mt_srand ((double)microtime()*1000000);
        $maxran = 1000000;
        $check_num = mt_rand(0, $maxran);
    $check_num = md5($check_num);
    $time = time();
    $finishlink = "$nukeurl/modules.php?name=$module_name&op=activate&username=$username&check_num=$check_num";
    $new_password = md5($user_password);
    $db->sql_query("INSERT INTO ".$user_prefix."_users_temp (user_id, username, user_email, user_password, user_regdate, check_num, time) VALUES (NULL, '$username', '$user_email', '$new_password', '$user_regdate', '$check_num', '$time')");
    if(!$result) {
        echo ""._ERROR."<br>";
    } else {
////
    global $db, $user_prefix, $module_name, $language;
    $past = time()-86400;
    $db->sql_query("DELETE FROM ".$user_prefix."_users_temp WHERE time < $past");
    $sql = "SELECT * FROM ".$user_prefix."_users_temp WHERE username='$username' AND check_num='$check_num'";
    $result = $db->sql_query($sql);
    if ($db->sql_numrows($result) == 1) {

    $row = $db->sql_fetchrow($result);
    if ($check_num == $row[check_num]) {
        $db->sql_query("INSERT INTO ".$user_prefix."_users (user_id, username, user_email, user_password, user_avatar, user_regdate, user_lang) VALUES (NULL, '$row[username]', '$row[user_email]', '$row[user_password]', 'gallery/blank.gif', '$row[user_regdate]', '$language')");
        $db->sql_query("DELETE FROM ".$user_prefix."_users_temp WHERE username='$username' AND check_num='$check_num'");
//        include_once("header.php");
        title(""._ACTIVATIONYES."");
//        OpenTable();
        echo "<center><b>$row[username]:</b> "._ACTMSG."</center>";
//        CloseTable();
//        include("footer.php");
//        die();
    } else {
//        include("header.php");
        title(""._ACTIVATIONERROR."");
//        OpenTable();
        echo "<center>"._ACTERROR1."</center>";
//        CloseTable();
//        include("footer.php");
//        die();
    }
    } else {
//    include("header.php");
    title(""._ACTIVATIONERROR."");
//    OpenTable();
    echo "<center>"._ACTERROR2."</center>";
//    CloseTable();
//    include("footer.php");
    die();
    }

////
    }
    } else {
    echo "$stop";
    }
    include("footer.php");
}


To bi trebalo da bude 106 do 150 red ili slicno.....


Royalty Free - Stock Image and Photo WWW.SHUTTERSTOCK.COM - WWW.123RF.COM - WWW.DREAMSTIME.COM
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
212.62.58.*



+3 Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a09.06.2006. u 17:35 - pre 217 meseci
Pa sve zavisi koji nuke koristis.U nekima imas da podesis sve u administraciji,tako da nije obavezno da moras da menjas sav ovaj php.
 
Odgovor na temu

zlatko-kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 75437
Poruke: 51
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.123rf.com/src_zlatko/..


Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a09.06.2006. u 17:57 - pre 217 meseci
Citat:
zeca015: Pa sve zavisi koji nuke koristis.U nekima imas da podesis sve u administraciji,tako da nije obavezno da moras da menjas sav ovaj php.

A koja to standardna verzija PHP-nukea ima u administraciji podesavanje da se iskljuci confirmacija?

Naravno da postoji nuke-platinum i neki drugi izvedeni iz nukea koji imaju tu opciju, ali covek je pitao za standardni php nuke, a i da ima ta opcija on ne bi pitao kako da resi problem
Royalty Free - Stock Image and Photo WWW.SHUTTERSTOCK.COM - WWW.123RF.COM - WWW.DREAMSTIME.COM
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
212.62.58.*



+3 Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a22.06.2006. u 22:05 - pre 217 meseci
Pa nije napisao koja je verzija a i bar sto se mene tice konfirmacioni mail je velika glupost.Sve mrzi da otvaraju mail pa da se ponovo loguju,pocev od mene.

Poz
 
Odgovor na temu

ivan85

Član broj: 16467
Poruke: 7
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a04.02.2007. u 00:00 - pre 209 meseci
meni takodje treba pomoc...rec je o istom problemu....potencijalni clan se registruje ali ne dobije aktivacioni mail...koristim nuke 7.9 i CNB Your account 4.4.0....sta i kako da odradim da salje mailove.....svaka pomoc mi je dobro dosla
 
Odgovor na temu

DuX89
Nish

Član broj: 44972
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.kuliranje.net


Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a04.02.2007. u 00:55 - pre 209 meseci
>
Zakljucio sam da je to greska hosting provajdera. Ja sam sacekao par dana i
proradelo je. Znaci kazi hosting provajderu da rekonfigurise mail servere.
Ali postoji velika verovatnoca da ce ti proradeti :) Koji ti je hosting
provajder?

------=_Part_17972_24253801.1170550502165
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

<div>
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">esauth:180415:b273c174fa9e7b2cccbd8e52e1a01613<br>
 
Odgovor na temu

ivan85

Član broj: 16467
Poruke: 7
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a04.02.2007. u 01:10 - pre 209 meseci
zakupio sam web prostor kod http://padberg-it.com/de/webspace-uebersicht.html



a sto se tice mail servera, mislio si na refresh dns ili ???


 
Odgovor na temu

ivan85

Član broj: 16467
Poruke: 7
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a05.02.2007. u 07:58 - pre 209 meseci
Hvala DuX89 na ovom odgovoru....stvarno je sam proradio posle 2 dana.....ne znam zasto nije hteo odmah....ali nema veza...vazno je da radi.....



 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Molim vas pomozite mi oko PHPnuke-a

[ Pregleda: 3243 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.