Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122570 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Filthy McNasty
Obala Slonovace

Član broj: 120527
Poruke: 143
*.ab.hsia.telus.net.



+5 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.12.2006. u 19:27 - pre 211 meseci
E znas kako kaze nas narod, da je babi M*** bila bi deda...............
Samo da nadjes posao i super.........pa kako ces da nadjes posao i dobijes radnu vizu? Da li mislis da je to lak zadatak? Nemojte se zavaravati .......... kakvi crni agenti, oni ti NE MOGU naci posao! Price za lakoverne!
Druga stvar, nisam siguran ali mislim da i ako nadjes posao, u sta sumnjam, to je temporary varijanta, koju nije lako pretvoritii u permanent opciju.
Skoro sam cuo od jednog tipa koji je bio kod nekih imigracionih "experata" koji su mu obecali da mogu da mu nadju posao u Kanadi, a dil je sledeci, treba da im palti 2-2,500 eura u startu i kada dodje u Kanadu, placa im jos pride 30% od plate! Kakav robovlasnicki odnos, ja sam se smejao pola sata kad asam to cuo. A isti taj tip ne zna da, i ako mu srede posao u sta sumnjam, moze maximalno ostati na temporary radnoj vizi do 12 meseci, sto ce reci da ce se kuci vratiti otprilike na pozitivnoj nuli radeci za iste te "experte" koji su jedina strana u celoj prici koja ustvari profitira, preko ledja drugih. Ova matematika nije teska, samo treba pomnoziti , oduzeti i sabrati par borjeva i lako se moze doci do zakljucka.

U imigracionom postupku za Skilled Worker nema sansi da se IELTS test zaobidje, ili vec neki drugi koji je priznat, nisam upoznat u detalje, davno sam pratio to za Australiju , mozda se nesto i promenilo.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.12.2006. u 20:37 - pre 211 meseci
Za Australijsku Skilled vizu se mora posedovati IELTS.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.12.2006. u 09:09 - pre 211 meseci
Jasno je da postoje ambasade, konzulati, zvanicni sajtovi, brosure zemalja kao sto su AU, NZ, etc. gde se mogu dobiti odgovori na razna pitanja vezana za emigraciju, plus na mnogim forumima emigracija je veoma aktuelna tema.

Pored svega toga navedene zemlje kao sto su AU, i NZ imaju veliki broj agencija i agenata koji se profesionalno bave tom tematikom: http://www.mia.org.au/memindex.htm

Ja ne mogu da verujem da AU koja je jedna u svakom pogledu uredjena zemlja legalno preko agenata za imigraciju dozvoljava pljackanje ljudi.

Ranije sam iznela na ES forumu moj stav da bez obzira o kojoj se profesiji radi ja uvek prednost dajem STRUCI, stim sto i tu postoji razlika u ISKUSTVU, KVALITETU i CENI, pa i licni izbor zasnivam na tim kriterijumima.

Cenim ljude koji su informisani, i koji svojim odgovorima pomazu drugima kojima je pomoc potrebna, ali do sada nisam cula ni jedan primer da se neko od tih ljudi usudio da nekome konkretno volonterski ponudi pomoc u CELOKUPNOM procesu koji podrazumeva “aplikacija” za vizu, da li je taj neko uspeo da emigrira, i kakav je u stvari bio epilog cele price.

Sve su to uglavnom parcijalni odgovori jer svako ko je prosao process aplikacije za vizu dobro zna da to nije samo popunjavanje formulara.

Primer za biznis vizu sa stavkama i podstavkama to slikovito pokazuje:

http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/sbs/index.htm

Temporary Business (Long Stay) - Standard Business Sponsorship (Subclass 457)

1. About this Visa
2. How this Visa Works
3. Eligibility
4. Obligations
5. Applying for this Visa

Eligibility
These pages outline the requirements that must be met by all parties participating in this program.
· Employer
· Employee
· Nomination
· Secondary applicant

How this visa works

On this page
· Regional employer concessions
· Validity periods
· Renewing a visa
· Medicare levy exemption
· Definitions
· More information

Obligations

These pages provide information about the obligations of each party participating in this program.
· Employer
· Employee

Applying for this Visa

If the employer and employee are eligible willing and able to meet their obligations under the visa, they can commence the 3-step application process.
Step 1 - Employer Applies to be a Sponsor
The employer must complete an application to become a sponsor.
See: Step 1 - Employer Applies to be a Sponsor
Step 2 - Employer Nominates a Position
The employer must nominate the position to be filled.
See: Step 2 - Employer Nominates a Position
Step 3 - Employee Applies for a Visa
The employee must apply for a visa to be allowed to work in Australia.
See: Step 3 - Employee Applies for a Visa
Renewing a visa
Employees who want to renew their visa or change employers must lodge a new visa application. The employer must also lodge a new sponsorship and/or nomination if a valid sponsorship or nomination does not already exist.

Mozda ce nekom potencijalnom migrantu ove informacije biti dovoljne da se samostalno upusti u celokupan proces za dobijanje AU biznis vize, ali nekima ce mozda zatrebati i STRUCNA pomoc.

 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.12.2006. u 17:04 - pre 211 meseci
@zraj,

Citat:
Ja ne mogu da verujem da AU koja je jedna u svakom pogledu uredjena zemlja legalno preko agenata za imigraciju dozvoljava pljackanje ljudi.

Lako je povjerovati, samo je pitanje kad ce uhvatiti. Onda fino okace imena, cisto da se zna ko je pljackao:
http://www.themara.com.au/Online/SAView.asp?DeptID=139
Naravno, ovo su oni koje je neko prijavio.

Tvoja recenica je recimo blago naivna, da ne kazem nesto drugo, gledajuci da u svakoj poruci potenciras neku neophodnu strucnu pomoc (i to pomoc imigracionog agenta). Nema tu naivnosti, u stvari, vec isplanirano plasiranje informacija (tj. bombardovanje sa tvoje strane). Vec prva poruka je bila marketing za odredjenog agenta, i to je trajalo skoro dva puna mjeseca. Naravno, nakon toga nastavljas da promovises MARA, a sada i MIA - komercijalna udruzenja imigracionih agenata. Stavise, nakon sto si se zakacila za odredjenu LL (posto je dolazila u Bgd i odrzala informaciono vece), nastavljas sa promocijom jos aktivnije. Kazes da nisi imigracioni agent, ali koliko vidim - ili si njena rodjaka ili ti ona placa odredjeni procenat. Ovo posljednje je sasvim normalna pojava u AU, gdje ti imigracioni agent za preporuku moze dati $50/$100/$200 - zavisi od dogovora.

Citat:
Ranije sam iznela na ES forumu moj stav da bez obzira o kojoj se profesiji radi ja uvek prednost dajem STRUCI, stim sto i tu postoji razlika u ISKUSTVU, KVALITETU i CENI, pa i licni izbor zasnivam na tim kriterijumima.

Aha. Zamolila bih clanove da ponovo procitaju poredjenje koje pravis i stav koji je iznio @srki:
http://www.elitesecurity.org/t180029-0#1259111

Da ponovim:
Najvaznije je uociti da je sasvim moguce popuniti odgovarajucu papirologiju i vidjeti pod koju kategoriju spadate (bez pomoci agenta) ako se relativno dobro poznaje jezik + ako osoba ima dovoljno strpljenja da prodje uzduz i poprijeko immi.gov.au web stranicom.

Citat:
Mozda ce nekom potencijalnom migrantu ove informacije biti dovoljne da se samostalno upusti u celokupan proces za dobijanje AU biznis vize, ali nekima ce mozda zatrebati i STRUCNA pomoc.

Nadam se da im nece zatrebati strucna pomoc klinickog psihologa kad budu krizirali na sta su sve bacili novac.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.12.2006. u 17:41 - pre 211 meseci
http://www.themara.com.au/Online/Default.asp?DeptID=66

"MARA" je:

About Us

The Migration Agents Registration Authority is a division of The Migration Institute of Australia Limited, which is the peak professional association of migration agents in Australia. We were appointed by the federal government under a statutory self-regulation scheme in 1998 to help consumers and maintain high standards of knowledge, ethics and professionalism in the migration advice profession.

http://www.mia.org.au/about.htm


"MIA"- professional association for Australian migration service providers


The Migration Institute of Australia is the professional association for Australian Migration service providers worldwide working together for the benefit of Australia."
The MIA represents over 1,400 registered migration agents who provide professional migration services to families, businesses and industries throughout Australia.
We liaise with government departments on behalf of our members providing a forum for communication and a platform for submissions on aspects of migration policies and programs.
All MIA members undertake Continuing Professional Development (CPD), a training program initiated by the MIA to promote a high standard of excellence in education and services in the Migration Industry.
We set and administer standards for the conduct of members who commit to operate in accordance with our Code of Ethics.
The Minister for Immigration and Multicultural Affairs appointed MIA as the Migration Agents Registration Authority in March 1998.

AU Agenti koji nisu sankcionisani (Alphabetical Index):
Dovoljno je da ukucate samo jedno -pocetno slovo od A do Z i dobicete spisak svih agenata iz registra .

http://www.themara.com.au/Online/ARSearch.asp?DeptID=140




http://www.elitesecurity.org/t...jel-neko-od-moderatora-reaguje


 
Odgovor na temu

Filthy McNasty
Obala Slonovace

Član broj: 120527
Poruke: 143
*.abhsia.telus.net.



+5 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.12.2006. u 22:52 - pre 211 meseci
Zraj,

kao sto rece djevojka, a sa njenim predjasnjim postom se apsolutno slazem, ne vidim potrebu sa konstantnim pominjanjem nekakvih udruzenja profi konsultanata/advokata za imigaciona pitanja.........

Kazes nisi nikoga srela ko je volonterski nekome pomogao u vezi imigracije, pa evo, upoznala si prvog, bez namere da sebe promovisem kao neku dobu vilu ili nesto slicno. Ja licno nikada ljudima u nedaci i muci ne bih uzeo ni jednog jedinog dinara, znam kako se osecaju svi oni aplikanti jer sam i ja bio u slicnoj situaciji i nekada su meni neki dobri ljudi pomogli svojom nesebicnim savetima pa sa jedne strane osecam obavezu i odajem duzno postovanje svima njima tako sto nastavljam neku dobru misiju pokusavajuci da pomognem nekome kome je pomoc potrebna.
Kao sto rekoh, napisao sam mnogo postova i dao poprilican broj saveta u vezi imigracije na nekim drugim forumima iz licnog iskustva, iskustva svoje sestre i bliskih prijatelja, znaci to nisu nekakve price iz trece ruke vec postupak koji veoma dobro poznajem.

Muka me hvata kada cujem izjave tipa, nije imigracioni postupak puko popunjavanje aplikacije, jer se u tom mometnu osecam uvredjenim posto taj neki nazovi expert vredja moju inteligenciju, a uveren sam da sigurno ne zaostajem po pitanju broja sivih celija za njima, to sto nisam zavrsio prava ne znaci da ne mogu da sklopim neke kockice i sa savremenim cudom moderne civilizacije zvanim Internet saznam i dokopam se odredjenih informacija koje su na dohvat ruke, samo se treba malo poturditi. Svi ljudi koje ja licno poznajem, a ima ih mozda 20-tak, koji su aplicirali i dokopali se Aus. , Kanade, ........su to uradili sami bez icije pomoci.

Na zalost, dobar deo ljudi u nekakvom beznadju ne koristi zdrav razum i hvata se za slamku spasa koju propagiraju tzv. experti za imigraciona pitanja.
Ne znam da li sam to vec pomenuo, ali nije na odmet ponoviti, NIJEDAN advokat/konsultant ne moze ni na koji nacin izvuci , srediti i li na bilo koji nacin namaci aplikantu bodove u procesu aplikacije za imigraciju. IELTS test zavisi od samog aplikanta, njegovo obrazovanje donosi odredjen borj bodova na koje niko ne moze da utice, itd.......

Ukoliko neko misli da ce mu advokat pomoci u celoj toj prici a nije siguran da to moze sam da odradi, a pritom ima 2000-2500 eura viska, ok, nemam nista protiv, ali kazem, nije tesko, samo malo zdravog razuma i vremena provedenog na internetu..........postavio sam adresu sajta na Google news grupama u vezi imigracije za Australiju, tamo se mogu saznati sve potrebne informacije.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2006. u 08:34 - pre 211 meseci
Na sve ovo ja bih rekla ko PROCITA i RAZUME, SHVATICE ...

Odnosi se na poruku Filthy McNasty.

Stim u vezi koga zanima moze da pogleda sve moje postove:http://www.elitesecurity.org/p...ubmit=Search&action=Search

koji se odnose na emigraciju za AU i NZ, a posebno post od 02.12.2006. u 10:09
http://www.elitesecurity.org/t180029-2#1379740

Naravno tu su i postovi Filthy McNasty: http://www.elitesecurity.org/p...ubmit=Search&action=Search

koji je uspeo da emigrira cinimi se u Canadu, mada spominje nekakvo "izrastanje rogove" u postupku za AU- NZ emigraciju, jer navodi i sledece:"...:http://www.elitesecurity.org/t223625-0#1354742


"Imigracija u AU ili NZ nije ni malo laka, cak sta vise, ima rogovi pre da ti izarastu nego sto se dokopas jedne od ovih zemalja… "
Pitam se zasto "rogovi "kada je kako kaze u drugom postu postupak je jednostavan, samo popunis formulare-"slozis kockice".

Ili na primer post u kome clanovima ES foruma ostavlja poruke na drugom forumu?!

"Batice, ostavio sam ti odgovor na Krstarica forumu... http://www.elitesecurity.org/t229197-0#1368162

Svako ima pravo na svoje misljenje i stav,bar na forumu kao sto je ES, stim sto neki smatraju da treba da dele savete, a ja samo da svoja saznanja i licni stav, konkretno po pitanju emigracije za AU i NZ zelim da podelim sa ostalim ucesnicima koje ta tema zanima, a naravno da ce svako kada bude trebalo samostalno doneti dluku po pitanju emigracije AU-NZ, koje je licno, a mozda i zivotno.







 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2006. u 13:57 - pre 211 meseci
@zraj,
Citat:
…ali do sada nisam cula ni jedan primer da se neko od tih ljudi usudio da nekome konkretno volonterski ponudi pomoc u CELOKUPNOM procesu koji podrazumeva “aplikacija” za vizu, da li je taj neko uspeo da emigrira, i kakav je u stvari bio epilog cele price.

Da li ocekujes da ti neko pise detaljne izvjestaje na ES-u o ovome? Dok neko voli da prica o radu i pomoci, neko drugi radi i pomaze. Ako nisi direktno upoznata sa nekim konkretnim primjerom, to ne znaci da nije moguce. Jednostavno, nisi bila u prilici da cujes iz nekog direktnog primjera, i to je sve. Sva bica na zemlji su na neki nacin vremenski, geografski i drustveno ogranicena. To je fakat. Primjeri su mnogo svjeziji i konkretniji kad se nadjes van tacke ‘Srbija’, i kad pocne prica ko je kako otisao... cilj okupljanja nije ispovijedanje, nego krene neka neobavezna tema, okrzne se i ta, i ljudi nekad krenu sa svojom pricom. Epilog svih tih prica je da su se nasli na tackama x, y, z; da su prosli kroz tacke a, b, c... i da su naisli na mnostvo ljudi koji su im pomogli, ne trazeci im (zamisli) nista zauzvrat. Najneocekivanije price koje su obojile neciji zivot u pozitivnom smislu. Takodje, usput su prosli i kroz odredjene epizode sa ljudima koje ‘bolje da nikad nisu sreli’, ali to je sve zivot.

Niko ovdje ne pise knjigu sa instrukcijama: uradi sve pod tackama jedan, dva, tri, da bi dobio to sto stoji pod tackom cetiri. Kad se ispuni to pod cetiri, predji na pet, sest i sedam; ako pod broj sest nesto ne funkcionise, probaj stranu 28, tacka 758, pod ‘c’. Upravo zato sto niko ne pise knjigu, i dosta ljudi se ukljucuje, informacije su rasute na sve strane; a osoba koju nesto konkretno zanima uzima te ‘parcijalne odgovore’ (kako ih ti zoves), i koristi kako njoj/njemu odgovara.

Zasto mislis da bi se neko...usudio da nekome konkretno volonterski ponudi pomoc? Kakvo usudjivanje, kakvi bakraci? Treba oficijelna izjava ili najava da se pise ako nekom ponudis pomoc? Ili u istom stilu, da li treba neka posebna molba, pecat da udaris, i da trazis pomoc? Ne mora ni da se kategorise striktno kao pomoc - nego da cisto pitas nesto. Najgore sto neko moze da ti kaze je ‘ne’. Takodje, nekad ti neko ni ne odgovori, znaci odgovor je – nema odgovora ili tisina ili ljudi nisu ni primjetili pitanje ili im nije poruka ni stigla – sto razlicitih stvari. Zivot ide dalje.

Te stavke i podstavke koje slikovito prikazuju informacije sa immi.gov.au web stranice u stvari sluze da se hrpa informacija slozi u jednu strukturu, radi lakseg pronalazenja zeljenih (ili potrebnih) informacija. Nacin organizacije, i nista vise. Umjesto da mahinalno kopiras te stavke i podstavke, i spam-mujes ES informacijama koje se ionako mijenjaju iz mjeseca u mjesec, svako ko je iole ozbiljno zainteresovan za odlazak u neku drugu zemlju do sada bi shvatio sljedece bitne stvari:
- Ako bi neko htio da dodje i zivi u Srbiji (akcenat na ako), da li mislite da bi mu odlicno znanje jezika pomoglo pri nalazenju posla? Posto zelite da odete u drugu zemlju, da li mislite da bi vam odlicno znanje jezika koji se govori u drugoj zemlji pomoglo pri nalazenju posla? Nije pitanje DA LI treba nesto da se nauci, nego koliko sami mozete da postignete odgovarajuci nivo (u smislu poznavanja jezika). Po narodnom – ono sto se mora, nije tesko.
- Informacije koje se kopiraju sa immi.gov.au web stranice se konstantno mijenjaju, i neophodno je naoruzati se dobrim znanjem eng. jezika, da bi se brze i lakse procesljalo kroz citavu hrpu nepotrebnog smeca i iskopale zeljene informacije.

Ne mislis da je moguce da neko da bolje objasnjenje za neke stvari nego kao neko za koga se kaze da se profesionalno bavi imigracionim pitanjima, ili da nekom pomogne pri kvalitetnoj formulaciji odredjenih objasnjenja za aplikaciju za vizu? Da li ti zvuci nemoguce da neki savjeti koji dosta znace (u finansijskom smislu, a i u drugim stvarima) dolaze - besplatno? :) World is an amazing place.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2006. u 14:05 - pre 211 meseci
@zraj,
Citat:
Imigracija u AU ili NZ nije ni malo laka, cak sta vise, ima rogovi pre da ti izarastu nego sto se dokopas jedne od ovih zemalja… "
Pitam se zasto "rogovi "kada je kako kaze u drugom postu postupak je jednostavan, samo popunis formulare-"slozis kockice".

Evo zasto: zato sto je sve pitanje vremena – tj. iscekivanja odgovora, prolazenje kroz citavu ljekarsku proceduru, prolazenja kroz sve stavke, sve podstavke, cackanje svih caka – jer immi copor je nevjerovatno PEDANTAN. Vremenski zahtjevno. Popuni ovo, predaj tamo, posalji ovdje, prevedi ovo, sacekaj ovo, ne mozes ovo da predas dok nesto drugo ne stigne itd. Samo popunjavanje brosure – fizicka akcija – zarez, tacka, rijeci - jeste jednostavno. Sadrzaj je nesto zahtjevnije ispuniti, i zato svako ni ne prodje kroz proceduru. Cinjenica je da ne prodje dobar procenat onih koji aplicira. Pamcenje - kao kod slonova. Slazes li im nesto – ima da te proganjaju i hvataju na caku, i tebe i ostale koji zele sa tobom da dodju. Zato je bitno napraviti kopiju sve i jedne stvari koja im se preda na ruke/posalje. Detaljni su, i sa dobrim razlozima – samo sto dosta ljudi poshizi kad pomisli ‘sta im sve ovo treba’? To traze, to im daj, i svi sretni. Sto je neko fino rekao - ne trebas ti njima - trebaju oni tebi. Onda ti vrate papir za ‘najgluplju’ sitnicu – nije popunjeno na odredjen nacin, i opet popunjavaj. Eto, treba strpljenja, a mnogim ljudima koji su dosli do toga da vise ne vide izlaza u zemlji u kojoj zive i zele da odu – strpljenje im se istrosilo.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2006. u 14:22 - pre 211 meseci
@zraj,
Citat:
..Ili na primer post u kome clanovima ES foruma ostavlja poruke na drugom forumu?!

Koji ti vidis problem sa ovim? Mozda ista osoba pita na nekoliko mjesta, pa mu @Filthy McNasty odgovara. Zasto bi se kopija sve i jedne poruke morala ovjekovjeciti prikazom na ES-u? Informacije ne dolaze na kasiku i sa jednog izvora, nego je mozda neophodno prosetati i negdje drugdje. Stavise, POZELJNO. :)

Hoces opet da okacimo primjer poruka koje ti pises na ES forumu, a koje se ticu krsenja pravila o reklamiranju - sto promovises odredjenog imigracionog agenta, a odmah u sljedecoj poruci izjavljujes da ti je bitno da svako ima IZBOR pri donosenju odluke? I tako nekoliko puta. Dvolicnost. Jedanput sam napisala, ali treba jos jedanput – WTF? Sad bi ovo, sad bi ono – kad u stvari – kako god prikazano, stoji da promovises odredjenog imigracionog agenta. Onda ciljan link sa web stranica KOMERCIJALNIH udruzenja imigracionih agenata, prvo jednog, pa onda drugog. Cim sam to iznijela, potrcala si da okacis objasnjenja o tim organizacijama. Reklamiranje, i to ponovo. Jeste, spominje se drzava u tim objasnjenjima, ali samo formalno – jer je drzava vidjela da je neophodna neka vrsta regulacije u vezi imigracionih agenata koji nicu k’o pecurke. Ta regulacija nije od strane drzave – nego je drzava prepustila da se regulacija desava kroz ta komercijalna udruzenja; tkz. self-regulation; ali se drzava umijesa ako neko prijavi nekog i vidi da se desavaju problemi.

As sh*t happens, ima dosta muvanja – i mnostvo ljudi koji ne prijavljuju probleme. Kao sto sam napisala ranije, ako neko zeli da dodje u drugu zemlju i zezne ih imigracioni agent, ljudi se boje da prijave; jer lopta je u kosu osobe koja poznaje jezik i sistem mnogo bolje od njih – jednostavno, nikad se ne zna na koju budalu mozes da naletis, i sta ta osoba moze da uradi. Sasvim legitimna stvar, pogotovo sto ima mnostvo ljudi koji bi dali sve na sebi da odu sa odredjenog mjesta; sto je broj u desperado situaciji veci, broj ovih koji iskoristavaju situaciju se eksponencijalno povecava. To ide jedno sa drugim.

Igrom slucaja, upoznata sam sa razlogom sto do sada tvoji komentari (kasljuc) komercijalne vrste nisu brisani. Iz postovanja prema toj osobi, ne planiram da pisem detalje. Recimo da forsiras, forsiras i forsiras, ali to znas i sama.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2006. u 15:03 - pre 211 meseci

Svako ko zeli officijalno da pomogne potencijalnom migrantu u AU duzan je da stavi svoje ime i prezime i adresu na aplikaciju klijenta u delu :"Help with this form" .

Ako je osoba imigracioni agent mora da upise i registarski broj.Takodje treba odgovoriti da li je osobi kojoj je imala asistenciju za tu uslugu, usluga i naplacena.

Pa ko ume i zeli i voli da se bavim tim poslom neka slobodno izvoli.
 
Odgovor na temu

shookie
Davor Nenadovic
Beograd

Član broj: 123452
Poruke: 2
80.93.229.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.12.2006. u 11:22 - pre 211 meseci
Hvala ti puno na informacijama Suncice. Zamolio bih te da mi kazes koliko radnog iskustva najmanje treba imati da bi poceo da ulazim u kontakt sa agentom.Veliki pozdrav i unapred hvala.


DAVOR
Davor Nenadovic
 
Odgovor na temu

Filthy McNasty
Obala Slonovace

Član broj: 120527
Poruke: 143
*.ab.hsia.telus.net.



+5 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.12.2006. u 16:07 - pre 211 meseci
Zraj,
nemam ja nista protiv vas "experata" za imigraciona pitanja, to je vas problem. Samo ovo tvoje ponavljanje iz posta u post mi vise lici na Gebelsovsku politiku, znas ono 1000 puta ponovis jednu stvar .........
Takodje, nijedan konkretan savet nsimo dobili sa tvoje strane, puko ponavljanje iz posta u post, uzmite imigracionog advokata i resili ste sve svoje zivotne probleme, ma sta mi naprica..........a kao to ime i prezime tog istog advokata na necijoj aplikaciji nesto znaci? Sta ce da radi aplikant ako bude odbijen, da mozda tuzi svog konsultanta za nedovoljno dobro odradjen posao? Vremem je da se malo uozbiljimo........

Djevojka je vec dala odgovor u vezi onih "rogova" , ne vidim potrebu da se neke stvari crtaju da bi se shvatile. Ceo postupak je frustrirajuci iz birokratskih razloga, a da jos malo pojasnimo stvar, dokopati se Australije nije nimalo lak zadatak iz jednostavnog razloga sto je tesko dostici odgovarajuci broja bodova a to nema nikakve veze sa popunjavanjem aplikacije vec samog aplikanta, obrazovanja, radnog staza, IELTS testa,itd.........a to su sve stvari na koje imigracioni advokat ne moze da utice, one su takve kakve su. Ti ili bilo koji drugi "expert" ne mozes polagati taj isti test, ili namaci tek tako koju godinu fakulteta svom klijentu.
Da, ja sam imigriorao u Kanadu, kao i moja sestra pre 4,5 godine, kao i 20-tak mojih bliskih priojatelja i vrlo dobro znam o cemu se tu radi i kako ceo postupak apliciranja izgleda i koliko zna da bude frustrirajuci, btw, sestra je cekala cele 4 godine dok nije dobila permament resident visu, doduse to je bilo u vreme onog bombardovanja, ali mogu takodje da ti kazem da smo nas dvoje celu proceduru oko njene aplikacije uradili za ne vise od nedelju dana, mislim na prikupljanje potrebne papirologije i samo popunjavanje aplikacije.

Ostavljenje linka za drugi forum je toliko logicno a cudi me uopste tvoje pominjanje u vezi toga, pa zar stvarno mislis da postoji imalo logike da opet kucam na stotine postova iste sadrzine ako oni vec postoje negde na internetu? Kakvog li idiotizma.

Takodje, jednom od ucesnika foruma sam predlozio da razmisli o imigrciji u Kanadu iako je bio zainteresovan za Australiju ali iz prostog razloga sto znam da se lakse moze dostici onih famoznih 67 bodova za Kanadu nego , tih 100 i kusur, ne znam koliko tacno, bodova za Australiju.

Prosto je neverovatno kako advokati uvek misle da su pokupili sve sive celije ovog sveta.........

 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.12.2006. u 15:59 - pre 211 meseci
Davoru odgovoreno PP
 
Odgovor na temu

Filthy McNasty
Obala Slonovace

Član broj: 120527
Poruke: 143
*.ab.hsia.telus.net.



+5 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.12.2006. u 17:49 - pre 211 meseci
Nije mi jasno zasto se informacije ne kace na forum nego u PP. To gubi svaki smisao postojanja istog.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.12.2006. u 21:51 - pre 211 meseci
Iz raloga jer tema topovana pa jednostavno da se nebi ponavljalo ono sto je vec receno na ovoj i slicnim temama koje su otvarane na ovom forumu, a odnose se na emigraciju u AU.
 
Odgovor na temu

Filthy McNasty
Obala Slonovace

Član broj: 120527
Poruke: 143
*.ab.hsia.telus.net.



+5 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.12.2006. u 15:29 - pre 211 meseci
Razlog je vise nego infantilan......pa ako je receno vise puta zasto onda ti to u PP ponavljas, covek zna da nadje i da procita nesto sto je vec napisano.
Ja znam razlog ........samo me je znimalo da cujem reakciju, sve mi je jasno.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.12.2006. u 20:22 - pre 211 meseci

http://www.elitesecurity.org/pomoc.php

"6. Kako se koriste privatne poruke?

Privatne poruke služe za slanje poruka članovima na forumu (logično)."
 
Odgovor na temu

Silenoz
Erkekjetter Silenoz
DEEP IN THE CARIBBEAN...

Član broj: 43556
Poruke: 215
89.216.238.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.12.2006. u 14:59 - pre 211 meseci
A kako stoje stvari za dobijanje posla za NKV radnike. Lupam: cistac ulica, prodavac cveca, neko fizikalisanje...
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.12.2006. u 20:18 - pre 210 meseci
Working Visas :
"If you are visiting Australia and you wish to work you will require a current and appropriate Working Visa. These may be obtained from the Department of Immigration & Multicultural & Indigenous Affairs. For further information and online service visit the DIMIA website (www.dimia.gov.au)."

Ili kako se to jednostavno u AU kaze: " No visa - no work"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122570 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.