Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1127694 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 05:30 - pre 130 meseci
Pozdrav svima,imam pitanje u vezi radne vize za NZ
Dali pri apliciranju za neki posao mora da se prikazuje radna knjizica ili moze i neki papir sa pecatom i potpisao vlasnika firme
Da ste radili kod njega?
Posto imam radno iskustvo za odredjeno zanimanje ali nisam bio prijavljen i nije mi upisano u radnu knjizicu?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.bng1.tvc.orcon.net.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 06:28 - pre 130 meseci
Citat:
R-A-K: Pozdrav svima,imam pitanje u vezi radne vize za NZ
Dali pri apliciranju za neki posao mora da se prikazuje radna knjizica ili moze i neki papir sa pecatom i potpisao vlasnika firme
Da ste radili kod njega?
Posto imam radno iskustvo za odredjeno zanimanje ali nisam bio prijavljen i nije mi upisano u radnu knjizicu?



Mora obavezno radna knjizica. Recimo ako za neko zanimanje imas upisano 2 godine staza u radnu knjizicu a imas na nekom mestu 1 godinu neprijavljen onda mozes da pridodas tu referencu gde nisi bio prijavljen, uglavnom moras u radnoj knjizici da imas upisano staza koliko traze minimalno da bi mogao da konkurises za radnu vizu.
 
Odgovor na temu

ghostrideryu
Purchasing Assistant, BPE Belgrade
Beograd, Srbija

Član broj: 307240
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 06:43 - pre 130 meseci
Kako to ide u slucaju elektricara za NZ work vizu?
Ja nigde ne videh da na Long term skill shortage listi stoji ikakav drugi zahtev osim da imas licencu.

Da li je mozda za licencu potrebno neki odredjeni broj godina iskustva?

Takodje ja imam u radnoj knjizici nekih 3,5 god kao elektricar, ali je to bilo davno pre nekih 10 godina.
Ima li neko iskustvo na tu temu?

znam da za AU moras da imas najmanje 1 godinu u poslednje 2 radno iskustvo, ali ne znam da li i ovde vazi to pravilo jer ga nigde ne nadjoh

 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 06:54 - pre 130 meseci
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 07:39 - pre 130 meseci
Znaci dzabe sto imam i diplomu i sertifikat za strucnu osposobljenost kad nemam upisano u radnoj knjizici radnog iskustva...
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 07:49 - pre 130 meseci
Ukratko da - džaba ti i diploma i certifikat.

Naravno, postoji drugi način - laži za staž. Meni nikad nisu tražili radnu knjižicu na uvid već samo preporuke poslodavaca. Kasnije sam pitao sve poslodavce od kojih sam dobio preporuke (a bilo ih je 4: 2 u Srbiji, 2 u Sloveniji) da li im je neko iz Australijske ambasade dolazio da proveri išta u vezi mene i svi su mi odgovorili da niko nije bio.

Mada, znam za dvoje ljudi kojima su bili. Ako se odluče da te provere, oni nenajavljeni dođu u tu firmu, traže šefa i pitaju ga da li si stvarno tamo radio a pored toga traže i neke papire kao potrvrdu. Kakve, nemam pojma.

Uglavnom, ako slažeš i ne pošalju kontrolu - super. Ako pošalju - dobićeš 2 godine zabrane da konkurišeš za bilo koju Australijsku vizu.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 07:56 - pre 130 meseci
Kako sad to neki kazu da treba obavezno a neki da im nisu trazili,kad podnesem za radnu vizu dali je ona obavezna kao deo papira ili nije?
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 08:10 - pre 130 meseci
@R-A-K:
Ups, moja greška - nisam slao radnu knjižicu ali sam slao onaj izvod iz PIO fonda koliko mi je uplaćeno :(
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.bng1.tvc.orcon.net.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 08:37 - pre 130 meseci
U mom slucaju je bila radna knjizica, mada isto ti dodje ili radna knjizica ili izvod iz PIO koliko ti je uplaceno.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 08:58 - pre 130 meseci
Bas sam gledao oglase za posao na NZ na seek.co.nz za mesara,ima oglasa ali nigde nepise koliko je potrebno radno iskustvo...
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.09.2013. u 14:37 - pre 130 meseci
Ja sam za Australiju poslao potvrde iz firmi, opise posla, platne listiće, izvod PIO i izvode iz banaka. Radnu knjizicu nisam. Zvali su moju aktuelnu firmu, za prethodnu ne znam. Nisu dolazili. Za NZ ne znam.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 06:47 - pre 130 meseci
@Rolee jel bi mogao ako ti nije problem da mi posaljes u PP spisak sta ti je sve trebalo od papira za radnu vizu
Bio bih ti veoma zahvalan...poz
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.bng1.tvc.orcon.net.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 07:19 - pre 130 meseci
Citat:
R-A-K: @Rolee jel bi mogao ako ti nije problem da mi posaljes u PP spisak sta ti je sve trebalo od papira za radnu vizu
Bio bih ti veoma zahvalan...poz


Nije problem poslacu ti samo reci jel planiras da ides sam ili sa porodicom, mogu da napisem i na forumu da vidi jos neko ako mu treba.
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 07:28 - pre 130 meseci
@Rolee jel bi mogao ako ti nije problem da mi posaljes u PP spisak sta ti je sve trebalo od papira za radnu vizu
Bio bih ti veoma zahvalan...poz


@Rolee ako ti nije problem, samo copy-paste i ostavi podatke i ovde .... i mene zanima. Otisao bi sa porodicom (dvoje dece od 7 i 4godina)

HVALA.���
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.bng1.tvc.orcon.net.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 09:00 - pre 130 meseci




Za pocetak prepoprucio bih ako vam nije svima ista adresa u pasosima da izvadis nove ako mozes zato sto meni nije bila pa sam vadio jos 3-4 papira kao dokaz da smo na istoj adresi. Moraju pasosi da ti vaze cinimise duze mozda i 6 meseci posle vize a i bolje zbog tebe jer ovde nema nasa ambasad pa moras decu da vodis u Sidnej pa jos jednom neko da podigne pasose a to sve kosta.
Sto se tice obrazaca po dva za tebe i suprugu i svako dete mora da ima svoj obrazac. Onaj ko ima posao INZ 1015 i INZ 1200, partner INZ 1198 i INZ 1200, Deca do pet godina INZ 1017, Ovde deca polaze sa 5 godina u preskolsko koje je u skoli. Nisam siguran ako dete u toku te vize puni 5 godina onda je mozda bolje da mu izvadis Studentsku vizu INZ 1012.
Meni su dodatno trzili jos dokaza da zivim sa zenom iako sam poslao 3-4 papira kao dokaz u prvoj turi.

Od dokumenata tvoja diploma,radna knjizica, sve reference koje mozes da izvadis sa opisom posla izvadi, izvod iz knjige vencanih, svi cetvoro izvode iz knjige rodjenih, ti i supruga iz SUP-a da niste osudjivani a iz suda da se protiv vas nevodi krivicni postupak.
Ako si sluzio vojsku redovno onda prevedi celu vojnu knjizicu i sve prazne strane posto sam ja preveo samo pune pa mi trazili dodatno i prazne da nekrijem nesto.
Za pasose sam ti rekao ako ne moze da se izvadi nov(vazi duze od godinu dana) a nisu vam iste adrese prijavi da si izgubio pa izvadi nov pa tek sa novima na pregled.
Kao dokaz da zivite zajedno u skladnom braku
sledece zajednicke slike sa slava,svadbi,ispracaja 7-8 kom, ako imas telefonske racune od mobilnog za tebe i suprugu da vam pisu iste adrese, Iz uprave prihoda recimo trazis za deciji dodatak da se nebavite samostalno delatnoscu da se vide iste adrese ili neki slican dokument, Vaucere sa letovanja gde se vide vasa imena, Potvrda iz banke o zajednickom racunu ako nemas nije kasno ovlastije na tvoj racun i to ti je to, I jos sta imas ako moze da posluzi kao dokaz da ste na istoj adresi i da zivite zajedno.
Ovako je bar bilo kod mene mi smo svi dobili vize na 2 godine.


Evo ovako posto sam vec pisao sta treba za cetvoroclanu porodicu, R.A.K. imas ovde navedeno sta ti treba ako si sam, meni je supruga bila nosilac liste ali isto ti treba i ako si sam. Ako nesto nije jasno pitajte.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 09:23 - pre 130 meseci
��� @rolee.�� VELIKOOOOOOOOOOOOOO HVALA.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.bng1.tvc.orcon.net.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 09:27 - pre 130 meseci
Evo da pojasnim neke stvari.
Svako ko zeli da ode iz Srbije on gleda sto pre da ode ali mnogo je velika razlik izmedju radne vize i konkurisanja odmah za PR gde se ceka mnogo vise.
Ja sam hteo da odem sto pre jer smatram za to vreme sto bi cekao da cu ovde da se naviknem i prevazidjem teskoce kojih ima upocetku.
Sam kad dodjes na radnu vizu i recimo iz nekog razloga dobijes otkaz(smanji se posao i sl.) ti bi po pravilu morao da prijavis emigracionom i oni ti daju rok u kome moras da nadjes drugi posao ili ides nazad, posto si ti vezan da moras da radis samo kod tog gazde, a to je vrlo tesko naci da neko ti da posao i ugovor da garantuje za tebe. Mozes kako su neki radili kad su dobili otkaz nisu se javljali u emigraciono nego trazili nov posao i nekog ko ce da garantuje za tebe pa kad nadju oni se jave.
Kad se dolazi sa partnerom nosilac liste moze da radi samo kod to poslodavca koji mu je dao ugovor, a partner moze da radi bilo gde ima otvorenu vizu.
Recimo kad ti istice viza na 2 god i ti hoces da produzis radnu ili predas za PR a tvoje zanimanie se recimo tad skine sa liste trazenih tebi se zatvaraju sva vrata nemozes da konkurises ni za jednu vizu.

Nemojte pogresno da me shvatite hocu samo da znate sta sve moze da vas zadesi. Na radnoj vizi si bukvalno gradjanin drugog reda, nemozes nista da uzimas na rate,kredite, nemozes da se prijavljujes na biro, jedino sto ti zaradu i rad niko ne ogranicava mozes da radis koliko hoces i budes placen.
Ja takodje cu proci sa mojom porodicom kroz sve ove rizike.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 10:23 - pre 130 meseci
Citat:
rolee:




Za pocetak prepoprucio bih ako vam nije svima ista adresa u pasosima da izvadis nove ako mozes zato sto meni nije bila pa sam vadio jos 3-4 papira kao dokaz da smo na istoj adresi. Moraju pasosi da ti vaze cinimise duze mozda i 6 meseci posle vize a i bolje zbog tebe jer ovde nema nasa ambasad pa moras decu da vodis u Sidnej pa jos jednom neko da podigne pasose a to sve kosta.
Sto se tice obrazaca po dva za tebe i suprugu i svako dete mora da ima svoj obrazac. Onaj ko ima posao INZ 1015 i INZ 1200, partner INZ 1198 i INZ 1200, Deca do pet godina INZ 1017, Ovde deca polaze sa 5 godina u preskolsko koje je u skoli. Nisam siguran ako dete u toku te vize puni 5 godina onda je mozda bolje da mu izvadis Studentsku vizu INZ 1012.
Meni su dodatno trzili jos dokaza da zivim sa zenom iako sam poslao 3-4 papira kao dokaz u prvoj turi.

Od dokumenata tvoja diploma,radna knjizica, sve reference koje mozes da izvadis sa opisom posla izvadi, izvod iz knjige vencanih, svi cetvoro izvode iz knjige rodjenih, ti i supruga iz SUP-a da niste osudjivani a iz suda da se protiv vas nevodi krivicni postupak.
Ako si sluzio vojsku redovno onda prevedi celu vojnu knjizicu i sve prazne strane posto sam ja preveo samo pune pa mi trazili dodatno i prazne da nekrijem nesto.
Za pasose sam ti rekao ako ne moze da se izvadi nov(vazi duze od godinu dana) a nisu vam iste adrese prijavi da si izgubio pa izvadi nov pa tek sa novima na pregled.
Kao dokaz da zivite zajedno u skladnom braku
sledece zajednicke slike sa slava,svadbi,ispracaja 7-8 kom, ako imas telefonske racune od mobilnog za tebe i suprugu da vam pisu iste adrese, Iz uprave prihoda recimo trazis za deciji dodatak da se nebavite samostalno delatnoscu da se vide iste adrese ili neki slican dokument, Vaucere sa letovanja gde se vide vasa imena, Potvrda iz banke o zajednickom racunu ako nemas nije kasno ovlastije na tvoj racun i to ti je to, I jos sta imas ako moze da posluzi kao dokaz da ste na istoj adresi i da zivite zajedno.
Ovako je bar bilo kod mene mi smo svi dobili vize na 2 godine.


Evo ovako posto sam vec pisao sta treba za cetvoroclanu porodicu, R.A.K. imas ovde navedeno sta ti treba ako si sam, meni je supruga bila nosilac liste ali isto ti treba i ako si sam. Ako nesto nije jasno pitajte.




Pozdrav



Hvala rolee veliko HVALA
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 10:28 - pre 130 meseci
Planiram sa porodicom e sad neki kazu da je bolje sacekati pocetak godine pa da onda konkurisem...
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 11:59 - pre 130 meseci
@R-A-K: Samo pod početkom godine se za AUS imigraciono smarta početak finansijske godine, što je 1/7.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1127694 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.