Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalirao sam RH7.3 i XP na jednom HD-u ali sad nemogu da formatiram disk

[es] :: Linux desktop okruženja :: Instalirao sam RH7.3 i XP na jednom HD-u ali sad nemogu da formatiram disk

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kameni_85
Vladimir Mihajlović

Član broj: 906
Poruke: 11
*.verat.net



Profil

icon Instalirao sam RH7.3 i XP na jednom HD-u ali sad nemogu da formatiram disk26.12.2002. u 17:23 - pre 259 meseci
Potrudio sam se da pretrazim forum kako nebi ponavljo pitanje posto vidim da je ovo cesta tema ali nisam nasao resenje mog problema.
Unapred se izvinjavam ukoliko ste o ovome vec pricali.

Na HD (20GB Quantum) iz win-a sam pomocu Particion Magic-a 7.0. podelio hardisk na cetiri particije:

C: Fat32 7GB
D: Fat32 8GB
I jos dve particije za Linux ne znam kako se zovu valjda swap i nativ (mada nisam siguran) koje zajedno zauzimaju 5GB.

Posle sam instalirao Linux RH7.3... Kada sam kasnije pokusao da formatiram HD ponovo u jednu win particiju pomocu Particion Magic-a iz DOS-a pokaze se kao da je ceo HD "BAD" i ne moze da uradi ni jednu akciju. Iz Dosa sam uspevao da formatiram C: i D: particiju i pokusavao sam da pomocu fdisk-a obrisem nonDOS particije i napravim nove ali nece.
Kada ponovo pokrenem insatlaciju Linuxa iz njegovog "Disk Madjionicar-a" se vide sve particije ali odatle nemogu nista da uradim.

-Sta da radim?-




 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Instalirao sam RH7.3 i XP na jednom HD-u ali sad nemogu da formatiram disk27.12.2002. u 03:57 - pre 259 meseci
Cudan problem, disk druid (pretpostavljam da si to mislio pod disk madjionicar) bi trebalo da omoguci brisanje particija. Jesi li siguran da si u instalaciji izabrao expert mod (mozda ti zato ne da da brises particije). Takodje jesi li probao da bootujes Xp i startujes instalaciju sa cd-a, koliko se secam njegov fdisk moze da brise non-windows particije (linux ext itd).
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Kameni_85
Vladimir Mihajlović

Član broj: 906
Poruke: 11
*.verat.net



Profil

icon Re: Instalirao sam RH7.3 i XP na jednom HD-u ali sad nemogu da formatiram disk27.12.2002. u 18:05 - pre 259 meseci
Problem je u tome sto sam to radeo na ortakovoj masini jos odavno zato sto smo se napalili na srpski jezik i kao Bill Gates i Win je s***** pa ajde malo da probamo drugi OS. Zato sad nemogu da eksperimentisem sa uklanjanjem particija (verovatno bih i sam provalio za neko vreme)
Recimo kod sebe sam na jednom HD napravio samo Linux particije i to sam posle lako povratio pomocu Particion Magic-a, ali ovamo nemogu. To je bilo davno tako da se nesecam dali sam stavio expert ali mislim da jesam. "Disk druid" da to sam mislio pod disk madjionicar (takav je prevod) ali to sto nisam mogo da izbrisem particije sa njim to je zato sto sam ponovo pokrenuo instalaciju za Linux i onda sam doso do dela gde se pomocu disk druit-a biraju particiju, tu sam video koje particije imam na HD-u
i izbrisao sam ove za Linux i posle nisam mogo da zapamtim podesavanja a naravno ni da nastavim instalaciju Linux-a.
Mislim da Dos i Win uopste ne prikazuju Linux-sove particije pa cak ni Particion Magic kada je pokrenut iz
dos-a ili Win-a.

Nekoliko konbinacija mi se mota po glavi:

1.)Ako negde na netu mogu da nadjem Linux-sov Disk Druit koji radi samostalno bez Linuxa iz Dos-a i moze da prepozna Linux particije da pomocu njega to obrisem (ako neko zna odakle to da skinem?).

2.Objasnjavali su mi neki (ali ne precizno) da postoji nesto kao Flesh ili kao neki Bios update-r za HD koji bi to resio, gledao sam podrsku za HD na Quantum-ovom sajtu ali njih je sad otkupio Maxtor tako da
oni imaju za download neke bios-e mada ja ne znam koj da skinem a ni kako to da uradim (dali da disk tad bude Primary ili Slave)... ako neko to zna opsirnije. -(disk je sa IDE intervejsom, ATA)

Nisam siguran dali je problem S/W ili H/W prirode sta Vi mislite.


Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Instalirao sam RH7.3 i XP na jednom HD-u ali sad nemogu da formatiram disk

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.