Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli

[es] :: C/C++ programiranje :: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli

[ Pregleda: 8865 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TracyMcGrady87
Tracy McGrady
Srbija

Član broj: 96041
Poruke: 3
*.inffo.net.



Profil

icon Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli27.05.2006. u 16:27 - pre 217 meseci
Treba da uradim program u Visual C++-u za obracun plata zaposlenih u skoli. Je l' moze neko da mi pomogne kako to da izvedem, posto sam ja jos uvek pocetnik? Koje funkcije su mi potrebne? Kako da povezem Visual sa Accessom? Svaki odgovor ce mi koristiti...
Tracy McGrady
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli27.05.2006. u 16:44 - pre 217 meseci
To je velik program, i tesko ces to uraditi ako si stvarno pocetnik...
jos ako si pocetnik i u bazama...
nije to nesto kao program za sabiranje brojeva da bi ti neko sa par predloga mogao pomoci...

to je cisto moje misljenje, i ne zelim da te demotivisem, vec samo da ti predocim na cemu si...


there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

TracyMcGrady87
Tracy McGrady
Srbija

Član broj: 96041
Poruke: 3
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli27.05.2006. u 17:17 - pre 217 meseci
Nisam bas bukvalno pocetnik... Ucio sam C i C++ dve godine, ove godine smo malo ucili Visual C++. Uz malu pomoc bih mogao nesto uraditi... U accessu ce mi pomoci profesor. Dakle, koje mi funkcije za obracun plata trebaju? Je l' imaju neke norme, pravila ili...?
Tracy McGrady
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli27.05.2006. u 17:36 - pre 217 meseci
C++ je sistemski jezik i nije najbolje rešenje za takve aplikacije. Bolje pogledaj C#, ili ako baš hoćeš C++ onda C++/CLI.
 
Odgovor na temu

MuskoBre

Član broj: 20799
Poruke: 57
*.5.14.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli27.05.2006. u 18:03 - pre 217 meseci
Prvo definisi hoce li program funkcionisati na klijent/server arhitekturi,ili ce biti standalone aplikacija.Kakav GUI je potreban i sl..Sto se tice koje funkcije ti trebaju,to bi ti nama trebao reci,sta bi taj program sve trebao raditi,pa onda da ti neko predlozi cime je najefikasnije da se to izvede,koje klase bi minimalno trebalo da postoje itd...Usput,definitivno ti predlazem C#,ako nista,RAD ide brze i intuitivnije.
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli28.05.2006. u 00:30 - pre 217 meseci
Najprostije resenje ti je da u accessu napravis forme i da sakrijes glavni prozor. Tako ti nese svako brljati po bazi a radice posao. Tu ti je glavni problem modelovanje baze i pravljenje upita. Ne kazem da je ovo dobro resenje, ali ti treba mnooogo manje vremena nego da rucno crtas gui, pravis konekciju ka bazi preko odbc--a u c++-u i modelujes tu istu bazu. E, sad, ako hoces besplatno resenje i prenosivo, mozda bi mogao da radis u javi pomocu jdbc-a + netbeans+mysql.
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli28.05.2006. u 08:16 - pre 217 meseci
ne znam kako to uraditi u VS C++ ali znam da je prava ljepota to uraditi u Borland Bilderu...
prema tome, to ti je moj predlog.... Borland Builder , ADO i Access
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.fibertel.com.ar.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli28.05.2006. u 13:56 - pre 217 meseci
Suština je da ima puno boljih rešenja od Visual C++ za takav program. Ti si izabrao najteže moguće.

Ja ti savetujem ili c++ Builder ili delphi ili bar neki od .NET jezika (C#, vb.NET) .


Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli28.05.2006. u 18:07 - pre 217 meseci
Nekoliko godina sam se bavio razvojem i odrzavanjem sistema za obracun plata,
pa evo i nekih mojih vidjenja tog 'problema'.

Losa (ili dobra) stvar u celoj prici je sto ces biti i programer i korisnik programa. Nema
teoretske sanse da napravis program i odes. U drzavi u kojoj zivimo ima toliko promena
u finansijskom delu, i toliko izuzetaka od 'opsteg slucaja' da je NEMOGUCE napraviti neki
softver koji ce sve to da predvidi.

Za 5 godina koliko sam bio ukljucen u obracun, ne secam se da su bila DVA uzastopna
meseca a da je obrada plate radjena po istom sistemu. Doduse, radio sam u jednoj
Termoelektrani gde uglavnom postoje sve 'vrste placanja', ali pouzdano znam da je
slicno i u drugim firmama.

Moj savet je - NEMOJ PRAVITI MONOLITNI PROGRAM! Kad kazem 'monolitni', mislim na
jedan EXE koji radi sve.

Bolje je napravi 20 izvrsnih fajlova (ako radis sa C++) koji ce raditi SAMO odredjeni deo
obracuna, koji odmah nakon toga mozes i ***moras*** da PROVERIS.

Pa cak ako neki 'podsistem' ne radi dobro iz nekog razloga, i ne mozes ODMAH da ga
osposobis jer rok je tesan - lako ces RUCNO popuniti podatke u tabele i nastaviti
proces sa narednim podsistemom. Pa ako budes srecan i sve ti bude radilo OK, lako ces
sve to spojiti u jednu celinu.

Eto, to je moj savet kada su plate u Srbiji u pitanju.
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli28.05.2006. u 19:54 - pre 217 meseci
Taman da se nadovežem na temu. U C++ Builderu 6, dbExpress sql connection mi javlja da nedostaje driver. Pošto se ne razumem u baze, može li mi neko objasniti kako da se povežem sa bazom. Napravio sam je u database desktop-u paradox 7 je. Hvala unapred.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.fibertel.com.ar.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli29.05.2006. u 01:16 - pre 217 meseci
Citat:
night-shift: Taman da se nadovežem na temu. U C++ Builderu 6, dbExpress sql connection mi javlja da nedostaje driver. Pošto se ne razumem u baze, može li mi neko objasniti kako da se povežem sa bazom. Napravio sam je u database desktop-u paradox 7 je. Hvala unapred.


Što bre Paradox? Pa to je kompletno zastarelo. Uopšte ne savetujem da to koristiš. Imaćeš samo problema sa time.

Uzmi neku normalniju bazu kao firebird ili mysql.

Ako baš insistiraš na paradoxu treba ti ovaj drajver:

http://sourceforge.net/projects/open-dbexpress/

Sa njime se povezuješ na bilo koju bazu koja ima ODBC drajver.





[Ovu poruku je menjao kiklop74 dana 29.05.2006. u 02:41 GMT+1]
Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli29.05.2006. u 19:40 - pre 217 meseci
Pojma nemam kako Paradox baza nece da radi sa BCB6.

Paradox i dBase bazama se nativno pristupa iz BCB-a vec godinama. Ovo sto ti je Kiklop74
rekao za Paradox je tacno. Bataljuj! Pored vec pomenutih solucija, sasvim OK resenje je da
se povezes na MS ACCESS baze preko ADO seta komponenti.
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli29.05.2006. u 21:43 - pre 217 meseci
Hvala na odgovorima, ali uspeo sam da se povežem sa bazom sa BDE Table komponentom. Tek sam juče prvi put uzeo da radim sa bazama, pa ne znam baš mnogo. Znači učitao sam kolone iz baze.

E sad mi treba da prebacim kolone u DBGrid, kako bih to mogao da uradim. Ajde molim vas da mi pomognete, pošto mi to treba za maturski. Treba da ubaci nekako u DataSource DBGrid-a? Ako može neki primerčić, znači osnovni da neko okači, bio bih zahvalan.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3dnet.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli30.05.2006. u 09:47 - pre 217 meseci
Pored komponenti TTable i TDBGrid treba ti jos TDataSource, koji je zapravo VEZA izmedju
ove dve prve komponente. Dakle, postavi taj TDataSource, pa ispodesavaj DataSource propertije...
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli30.05.2006. u 14:46 - pre 217 meseci
Radi super, hvala puno. Samo ne kontam kako da stavim da Table bude globalan, tj. da mogu da mu pristupim sa druge forme, da ne moram opet da pravim TTable na svakoj?

[Ovu poruku je menjao night-shift dana 30.05.2006. u 16:54 GMT+1]
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli30.05.2006. u 17:46 - pre 217 meseci
Treba da dodas:

#include "tamo_gde_je_ttable.h"

...u forme u kojima hoces da pristupis toj tabeli.

Ipak, kazem ti - batali TTable i predji na TADOTable, TADOConnection, TADOQuery, itd...

Doci ces u fazu iz koje ti vise necu moci pomoci ;)

BDE je NAPUSTENA tehnologija!
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli30.05.2006. u 21:53 - pre 217 meseci
Ja navodio TForm1 *Form2, TForm1 *Form3... a ono treba headere napisati. Slabije mi ide BCB Builder, bolji sam u Turbo C, ali dobro ima vremena.

Evo obećavam da ću za deset dana da napustim i ja BDE tehnologiju :)
Ma samo da se rešim glupog maturskog.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Visual C++. Program za obracun plata zaposlenih u skoli

[ Pregleda: 8865 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.