Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji software za pustanje muzike?

[es] :: Audio softver :: Najbolji software za pustanje muzike?
(TOP topic, by acaradio)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190158 | Odgovora: 402 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?23.01.2007. u 09:12 - pre 209 meseci
Citat:
Shon3i: Stvar je u tome, sto winamp ima neke mehanizme sa kojima moze da pusti delimicno ostecene fajlove, dok to kod foobara ne pali, kod foobara fajl mora biti 100% ceo i dobar da bi isao na reprodukciju, Ali zato u foobaru imas alatku na utils->Fix VBR MP3 Header, trebalo bi da pomogne.


Probao sam, ali je ispalo da stvar nije u tome. Kada sam malo bolje pregledao fajl, video sam da je enkodovan kao mp1, iako je imao ekstenziju mp3. Foobar izgleda ne podržava mp1 format, dok Winamp podržava.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?23.01.2007. u 16:48 - pre 209 meseci
Citat:
draganmi: Probao sam, ali je ispalo da stvar nije u tome. Kada sam malo bolje pregledao fajl, video sam da je enkodovan kao mp1, iako je imao ekstenziju mp3. Foobar izgleda ne podržava mp1 format, dok Winamp podržava.


Pa mp3 i i jeste mpeg1 ili mp1, samo sto je layer 3, a mp3 je kontejner

mp3 moze biti mpeg1, mpeg2, mpeg2.5 i moze biti u mp1/2/3/4 kontejneru.

Ajde okaci negde deo fajla ako mozes ili ceo jos bolje, ali ako se radi o nekoj pesmi onda se cujemo preko PP, jer me bas zanima sta se je problem, i ako foobar ima nekih problema da reportujem developeru.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?24.01.2007. u 08:26 - pre 209 meseci
Kontejner je mp1, a ekstenzija je bila mp3. Promenio sam ekstenziju u mp1, ali za Foobar se ništa nije promenilo. Winamp je svirao taj isti fajl i sa mp3 i sa mp1 ekstenzijom. Naglašavam i da je snimak MONO (možda je to od nekog uticaja).
U pitanju je neka pesma sa Evrovizije iz sedamdesetih.
Ceo fajl ću da okačim na Rapidshare, ali mi nije na ovom računaru, već kod kuće, tako da ću to da uradim sutra.

 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?25.01.2007. u 08:35 - pre 209 meseci
Citat:
Shon3i

Ajde okaci negde deo fajla ako mozes ili ceo jos bolje, ali ako se radi o nekoj pesmi onda se cujemo preko PP, jer me bas zanima sta se je problem, i ako foobar ima nekih problema da reportujem developeru.



Fajl je na

http://rapidshare.com/files/13...Un_banc__un_arbre__une_rue.rar

Inače sam otkrio da Foobar definitivno ima neki problem sa reprodukcijom mono fajlova. Kada naiđe na mono fajl (mp3) ako koristim neke varijante DSP Foobar iskoči iz memorije. Probao sam na 12 mono fajlova i uvek je isto. Kod Winampa u istoj DSP konfiguraciji ne dešava se ništa.

Prilažem i Foobarov logfile

http://rapidshare.com/files/13283965/Foobar_Failure_Reports.rar


[Ovu poruku je menjao draganmi dana 25.01.2007. u 10:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?25.01.2007. u 16:34 - pre 209 meseci
Jesi probao bez DSP-a ?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?25.01.2007. u 19:36 - pre 209 meseci
Fajl je cisti mp3 i po sadrzini znaci mpeg1 layer3 i po kontejneru i sto je najludje fajl je cisti stereo (utvrdjeno sa vise programa Adobe Audition, Nero WaveEditor, EncSpot, foobar 0.9.4.1), na poslu gde mi je instaliran foobar 0.9.4.2 stvarno prijavljuje kao MP1 data i odbija da se izvrsi reprodukcija, a kod kuce gde mi je instaliran foobar 0.9.4.1 reprodukcija se vrsi odlicno, medjutim kada sam kuci instalirao 0.9.4.2, u properties dialogu je prijavljivao da je mp3 ali takodje nije mogao da ga pusti. U oba slucaja koristim samo EQ kao DSP. Ovaj fajl je encodovan Gogo encoderom i vrlo je cudan.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?26.01.2007. u 07:34 - pre 209 meseci
Citat:
Shon3i: Ovaj fajl je encodovan Gogo encoderom i vrlo je cudan.


U međuvremenu sam našao još jedan. Foobar takođe ne može da ga reprodukuje. Kao što se vidi iz priloženog, zajedničko im je da su layer I /VBR.
Po svemu sudeći, u pitanju je bug u Foobarovom dekoderu. Fajlove sam otvarao u raznim programima i svuda rade.

[/quote]

Foobar očigledno potpuno pogrešno interpretira ove fajlove.
Interesantno je da i Winamp ovaj drugi fajl interpretira kao mono, dok je u WaveLab-u on stereo!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?26.01.2007. u 08:29 - pre 209 meseci
Citat:
boki: Jesi probao bez DSP-a ?


Bez DSP-a radi normalno. Verovatno se dešava nešto u Foobaru što ne prija DSP plug-in racku koji koristim -FFX-4 DX-VST FullDemo3 - (isti rack koristim uz Winamp sa istim problematičnim fajlovima bez ikakvih teškoća).

Kasnije sam sve svoje mp3 fajlove proterao kroz MP3Test. Prosto je neverovatan broj (procenat) fajlova koje sam skinuo sa Interneta koji imaju najmanje jednu grešku u streamu ili garbled podatke (oko 90%!). Sve sam ih sredio u Foobaru (Rebuild MP3 stream) i ponovo proverio u MP3Test-u. Od oko 1.700 fajlova, Foobar nije bio u stanju da otkloni grešku samo u njih 7.
Nakon ove intervencije čini se da stvar stoji nešto bolje (nisam imao dovoljno vremena da testiram).
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?27.01.2007. u 12:03 - pre 209 meseci
Od onih preostalih 7 fajlova ostalo je nekorigovano samo 4 jer sam 3, među kojima i ona dva problematična gore navedena, uspeo da sredim uz pomoć programa Ashampoo MP3 Audiocenter 1.70 se (koga inače mnogi kude zbog lažnih uzbuna).
Ispalo je na kraju da su ti fajlovi u stvari CBR, a ne VBR i da je mono stereo (kao što su editori i prijavljivali).
Pomenuta dva fajla sada rade u Foobaru. Nadam se da će u sledećoj verziji Foobara uočeni bug biti otklonjen i da nećemo biti prinuđeni da vršimo reparaciju fajlova koji rade u većini ostalih plejera.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?27.01.2007. u 12:52 - pre 209 meseci
Citat:
Nadam se da će u sledećoj verziji Foobara uočeni bug biti otklonjen i da nećemo biti prinuđeni da vršimo reparaciju fajlova koji rade u većini ostalih plejera.
Pa nije bug u foobaru, vec su ti fajlovi skroz zbrkani tj jednostavno nisu bili ispravni, to sto radi u winampu je olaksavajuca okolnost, ali sam ti rekao da winamp jednostavno kada naleti na takve "ostecene" fajlove, sam preskoci njihov header i pokusa da ga pusti.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?29.01.2007. u 07:49 - pre 209 meseci
Citat:
Shon3i: Pa nije bug u foobaru, vec su ti fajlovi skroz zbrkani tj jednostavno nisu bili ispravni, to sto radi u winampu je olaksavajuca okolnost, ali sam ti rekao da winamp jednostavno kada naleti na takve "ostecene" fajlove, sam preskoci njihov header i pokusa da ga pusti.


Ali u prethodnoj verziji Foobara ti fajlovi su radili. Kako objašnjavaš tu činjenicu ako Foobar ne preskače headere? Kako se Foobar onda snalazio sa neispravnim fajlovima tog tipa, a sada se više ne snalazi?

U najmanju ruku, ako je prethodna verzija nešto radila što nova nije u stanju, a korisno je da to radi, to se ne može tretirati kao vrlina. Plejeri su napravljeni da bi svirali sve što zvanično podržavaju, a korisnike ne zanima na koji način oni to izvode.
Ovakvi fajlovi su "svirljivi", i zbog čega ih Foobar onda ne bi svirao?
Foobar je u svakom slučaju pokazao da ima rešenje za takve probleme i to rešenje treba vratiti u novoj verziji, zar ne?

Još jedna stvar me interesuje, a to je kako u stvari radi Foobarov plug-in za "noise sharpening"? Na više foruma sam naišao na tvrdnju da se radi o dihteringu, ali ja odavno koristim različite profesionalne ditheringe (npr. u Samplitude-u i WaveLab-u) i postignuti efekat nije ni približno toliko upadljiv niti kontrolabilan - tu nema slidera itd.
Po čujnom efektu i efikasnosti sve mi mnogo više liči na neku vrstu EQ filtriranja.

Na Winampovom forumu sam našao sledeće objašnjenje, koje, čini mi se, nije dovoljno:

"It adds the difference between the current and the previous sample to the signal, thus boosting high frequencies (mostly the top octave ie. 11-22kHz in case of CD/44.1kHz files) and causing slight distortion."



[Ovu poruku je menjao draganmi dana 29.01.2007. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bljux
beograd

Član broj: 57578
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?29.01.2007. u 16:41 - pre 209 meseci
jetAudio definitivno
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?29.01.2007. u 18:24 - pre 209 meseci
Citat:
Ali u prethodnoj verziji Foobara ti fajlovi su radili. Kako objašnjavaš tu činjenicu ako Foobar ne preskače headere? Kako se Foobar onda snalazio sa neispravnim fajlovima tog tipa, a sada se više ne snalazi?

U najmanju ruku, ako je prethodna verzija nešto radila što nova nije u stanju, a korisno je da to radi, to se ne može tretirati kao vrlina. Plejeri su napravljeni da bi svirali sve što zvanično podržavaju, a korisnike ne zanima na koji način oni to izvode.
Ovakvi fajlovi su "svirljivi", i zbog čega ih Foobar onda ne bi svirao?
Foobar je u svakom slučaju pokazao da ima rešenje za takve probleme i to rešenje treba vratiti u novoj verziji, zar ne?
Pa dobro, upravu si jer sam ja totalno zaboravio da koristim stariju verziju, ocigledno je da bug postoji u verziju 0.9.4.2 i nadam se da ce biti otklonjen u sledecoj verziji. Ako imas vremena mogao bi da ukazes na bug na HydrogenAudio.org forumu.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
212.200.179.*



+32 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?29.01.2007. u 20:35 - pre 209 meseci
ALCATech-ov BMP studio 4 profi + Player. program od mene ima cistu 10-ku.
jeste da program ima mnogo nepotrebnih opcija(sto se mene tice,i vise je namenjen DJ-evima(isti ide u paketu sa nekom miksetom)) ali savrseno radi posao.
prvi put sam ga video na poslu, i od tada.........

foobar - isto preporuke.

poz.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?30.01.2007. u 14:04 - pre 209 meseci
Naišao sam na još jedan solidan plejer izgrađen oko sopstvenog dekodera. Zove se "Apollo". Na Hydrogenaudio kažu da je "matematički najtačniji" od svih postojećih, što već samo po sebi znači da mora da se ozbiljno uzme u obzir. Inače je made in Finland.

Posle verzije 37zz autor, nažalost, smatra da je završio posao. Interface je ostao tipično "home-made".
Svesno je 100% kompatibilan sa DSP plug-inovima za Winamp kao i sa osnovnim elementima Winampovog interfejsa.

Puštao sam ga na poslu (preko desktop zvučnika) i za početak mi deluje kao da je otprilike u klasi Foobara (ali zvuči nešto oštrije).
Kasnije analize će pokazati kakav je stvarno, ali za početak uopšte nije rđavo.

Link je

http://koti.welho.com/hylinen/apollo/
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?30.01.2007. u 15:56 - pre 209 meseci
Nije los, mada mi nekako EQ nije kvalitetan, zvuk dosta pisti kada se pojacaju visoki tonovi oko 4db, sto sa foobarom nije problem
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?31.01.2007. u 08:02 - pre 209 meseci
Citat:
Shon3i: Nije los, mada mi nekako EQ nije kvalitetan, zvuk dosta pisti kada se pojacaju visoki tonovi oko 4db, sto sa foobarom nije problem


Plejer je pravo čudo. Slušao sam ga čitavo popodne i do duboko u noć.
Zapravo DECODER (MPEG) je čudo. Specijalizovan je samo za MP3, ali to što radi radi neviđeno dobro.

Basovi su voluminozni i dobro definisani, tranzijenti su osetno bolji nego kod Foobara. Činele mi po prvi put u životu kod mp3 fajlova deluju kao činele, a ne kao sintisajzer.
Otkrio sam da i mp3 na 128 kbps mogu da zvuče kao (kakav-takav) Hi-Fi.

Što se tiče ekvilajzera tiče, Apollo podržava DSP plug-inove za Winamp, pa umesto njegovog možeš da koristiš bilo koji profesionalni (VST ili DX) EQ.
Ja digitalni EQ ne koristim iz principa zbog visokog THD-a, odnosno artefakata (merio sam, THD skoči i do 10x). Basa imam dovoljno, a neophodnu kompenzaciju gubitka visokih tonova (+3dB na 10 kHz) obavljam isključivo preko ANALOGNIH tonskih kontrola.

Ispostavlja se da se radi o vrhunskom plejeru profesionalnih karakteristika, koji koriste radio stanice:


http://wiki.themixingbowl.org/Apollo
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?31.01.2007. u 18:37 - pre 209 meseci
Jel moguce da se prebaci decoder iz Apolla u recimo Foobar ? :)
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?01.02.2007. u 08:03 - pre 209 meseci
Citat:
boki: Jel moguce da se prebaci decoder iz Apolla u recimo Foobar ? :)


Ne verujem, jer Apollo projekat nije open source.

Kontaktirao sam autora. Kaže da program sada usavršava isključivo u skladu sa ličnim potrebama. Ima u planu da upgraduje Apollo opcijom korišćenja ASIO drajvera (to je za sada najveći nedostatak Apollo-a), ali da mu to trenutno nije nikakav prioritet. Ne isključuje mogućnost i da ugradi kernel streaming opciju, ali u još daljoj budućnosti.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Najbolji software za pustanje muzike?01.02.2007. u 12:33 - pre 209 meseci
Nekako stvarno kao da ima nesto u njemu, posle 2 slusanja muzike na apollu, kada sam se vratio na foobar, sve mi je zvucalo lose, jos samo da nadjem adekvatan EQ, i eto mi novog default player-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Najbolji software za pustanje muzike?
(TOP topic, by acaradio)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190158 | Odgovora: 402 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.