Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saradnici za Web portal?

[es] :: Web aplikacije :: Saradnici za Web portal?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19875 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 13:24 - pre 218 meseci
Hteo bih da napravim web portal pa ako ima zaintresovanih neka se jave. Rec je o klasicnom portalu sa redovnim dnevnim vestima, vestima iz sporta, muzike,zabave...
Potrebno su ljudi za rad sa PHP-om i MySQL-om, graficki dizajner (flash i photoshop) i programer koji zna Ajax (JScript)...
Izdrzavali bi smo se od reklama (naravno ne bi smo preterivali i dosadjivali posetiocima - kao B92) a celu zaradu bi smo delili, ja bih placao tehnicke potrebe i eventualne druge troskove. Ako ima zaintresovanih neka postuju ovde i neka neko iznese neku ideju ako ima.
Bicemo jaci od B92 mnogo jaci
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 13:31 - pre 218 meseci
Ajde jedno glupo pitanje za tebe: Ko ce da ti plati da se reklamira kod tebe?
I jos gluplje: zasto bi se iko reklamirao kod tebe ako ima B92 gde je velika posecenost?
Da li si razmisljao o tome kako da zadrzis korisnike?
Da li si razmisljao o tome kako da privuces korisnike?
 
0

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 13:49 - pre 218 meseci
Citat:
Da li si razmisljao o tome kako da privuces korisnike?


Verovatno sa kvalitetnim vestima i sadrzajem

Citat:
Da li si razmisljao o tome kako da zadrzis korisnike?


Takodje kvalitetnim vestima i sadrzajem

Citat:
I jos gluplje: zasto bi se iko reklamirao kod tebe ako ima B92 gde je velika posecenost?


Mozda nemaju svi 1500 evra da postave baner na neki sajt

Citat:
Ajde jedno glupo pitanje za tebe: Ko ce da ti plati da se reklamira kod tebe?


Glup odgovor: Neko ko hoce da sa srednjim izdacima novca dobije posetioce na svom sajtu

--------------------------

Pitanje za tebe: Kako se privlace posetioci na portal osim dobrim sadrzajem koji se azurira na svaka dva sata, lepo osmisljenim dizajnom strane koje se brzo ucitavaju... jos nesto...???
 
0

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 13:57 - pre 218 meseci
Gorane zelim ti puno srece!
Inace vidim da ne pominjes da su ti potrebni novinari, istrazivaci, dopisnici i sl. pa ne znam kako mislis da sve to funkcionise bez njih, a opet na kojoj televiziji mislis da se reklamiras kao sto se b92.net reklamira na B92 televiziji?
Ja odem da gledam film u bioskopu, pa mi obavezno pre filma puste da vidim sta se sve to moze videti na www.b92.net/kultura/ a to nije bas jeftina reklama za neki portal.
Pozdrav!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 14:17 - pre 218 meseci
Aj ovako, recimo da sam ja neki programer, zasto bih ja radio na tome, s'obzirom da je pod velikim znakom pitanja da li ce to ikad da uspe. Pogotovo nesto opsteg tipa, sto vec moze da se procita na krstarici i B92. Malo njih, sem totalnih pocetnika ce da udje u takav posao.
I naravno pitanje, sta ces ti da radis u ovoj prici? Posto vidim da ti trebaju ljudi za apsoluto sve.
Ako veci imas pare, i verujes u projekat, zasto odmah ne pocnes sam da finansiras ceo projekat sam, i onda kasnije ne delis ni sa kim vlasnistvo i zaradu.
 
0

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 14:19 - pre 218 meseci
Citat:
Tanaskovic Vojislav: Gorane zelim ti puno srece!
Inace vidim da ne pominjes da su ti potrebni novinari, istrazivaci, dopisnici i sl. pa ne znam kako mislis da sve to funkcionise bez njih, a opet na kojoj televiziji mislis da se reklamiras kao sto se b92.net reklamira na B92 televiziji?
Ja odem da gledam film u bioskopu, pa mi obavezno pre filma puste da vidim sta se sve to moze videti na www.b92.net/kultura/ a to nije bas jeftina reklama za neki portal.
Pozdrav!


Mislim da je ES forum koji uglavnom posecuju ljudi koji su strucni za programiranje i dizajn pa zato ovde nisam naveo novinare, mislim da ovde ne mogu naci ljude takvih intresovanja pa zato ih nisam ni spominjao.
 
0

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
85.222.171.*



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 14:24 - pre 218 meseci
Gorane svaka cast na entuzijazmu.
Nesto bih te pitao da bih stekao malo jasniju sliku oko celog projekta.

Jesi li istrazivao koliko se moze zaraditi od domaceg interneta?

Koliko se novca vrti u reklamiranju po domacem netu?

Koliko si uopste zamisljao da ce biti mesecna zarada tvog sajta?

Koliki ti je pocetni kapital?

Da li bi to bilo dovoljno da platis programere i urednike?
Ako sam dobro shvatio tu ce biti tim od preko 5 ljudi, a za to treba lep novac da bi im platio za njhov rad.

Veliki je posao drzati kvalitetan portal, kolike bi bile pocetne plate ljudi koji rade na sajtu?

Kako si zamislio da se reklamiras i koliko ces uloziti u to?

Eto ako mislis da su neka pitanja odnosno odgovori skakljivi za javno pisanje, a zelis da mi odgovoris, slobodno poslaji privatnu poruku.

Veliki pozdrav i srecan rad!
 
0

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
212.200.25.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 14:25 - pre 218 meseci
Vidi ovako - postoje 2 pristupa:

- ili me angažuješ za novac i tada ne mora ništa da me interesuje kako i koliko zarađuješ.

- ili je u pitanju partnerstvo - a tada moram da budem upoznat s kompletnom koncepcijom i da učestvujem u donošenju odluka.

Treće bi bilo da se jasno deklarišeš da tražiš volontere, tako bar niko nema pravo da se oseti prevarenim.
 
0

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 14:57 - pre 218 meseci
Citat:
noviKorisnik: Vidi ovako - postoje 2 pristupa:

- ili me angažuješ za novac i tada ne mora ništa da me interesuje kako i koliko zarađuješ.

- ili je u pitanju partnerstvo - a tada moram da budem upoznat s kompletnom koncepcijom i da učestvujem u donošenju odluka.

Treće bi bilo da se jasno deklarišeš da tražiš volontere, tako bar niko nema pravo da se oseti prevarenim.


1- Da imam novca da te angazujem ne bih pravio portal

2- Mislim da se moze nazvati partnerstvom i da cu te placati deljenjem zarade

3- Mislim da niko ne bi radio za dzabe i da to nije posteno

Citat:
komentator: Gorane svaka cast na entuzijazmu.
Nesto bih te pitao da bih stekao malo jasniju sliku oko celog projekta.

Jesi li istrazivao koliko se moze zaraditi od domaceg interneta?
Koliko se novca vrti u reklamiranju po domacem netu?


Mislim da moze da se zaradi dobar novac i na domacem ali nameravam da kada se portal razvije razvijem i internacionalni nivo tako da cu skoro traziti i prevodioce

Koliko si uopste zamisljao da ce biti mesecna zarada tvog sajta?

Ako bude sve kako sam isplanirao nece biti mala

Koliki ti je pocetni kapital?
Da li bi to bilo dovoljno da platis programere i urednike?
Ako sam dobro shvatio tu ce biti tim od preko 5 ljudi, a za to treba lep novac da bi im platio za njhov rad.

Veliki je posao drzati kvalitetan portal, kolike bi bile pocetne plate ljudi koji rade na sajtu?

Mali , vec sam naveo da se nece raditi za platu vec cemo deliti zaradu

Kako si zamislio da se reklamiras i koliko ces uloziti u to?

Mislim da se necu reklamirati po bioskopima (kao B92) jer ne snimam filmove vec cu reklamnu kampanju orijentisati na Internet

Eto ako mislis da su neka pitanja odnosno odgovori skakljivi za javno pisanje, a zelis da mi odgovoris, slobodno poslaji privatnu poruku.

Nemam sta da krijem od svojih buducih saradnika

Veliki pozdrav i srecan rad!

Hvala

 
0

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
85.222.171.*



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 15:14 - pre 218 meseci
Odlicno, hvala na odgovorima ;)

Ovo sledece ce biti moje licno misljenje.
- Mislim da na domacem internetu nema novca i da sajtove odrzava entuzijazam a ne velike zarade.
- Od reklame zaradjuje tek nekoliko sajtova. Sto naravno ne znaci da ces im uzeti deo kolaca ako budes dobro radio.
- Ako kazes objavljivacete sveze vesti i bicete bolji od tih i tih, onda kvalitet ne bi bio u samo preuzimanju vesti sa interneta od ovih ili onih sto domaci portali rade, vec neka ekskluziva, nesto sto se samo kod vas moze procitati.
- To "delicemo zaradu" na zalost moze znaciti i "prva tri meseca necemo podeliti nista sem troskove, a kasnije ako nam krene delicemo 100 ili 200 evra". Na zalost, ja mislim da je takvo trenutno stanje.

Mozda od pomoci budu i sledece diskusije sa ovog foruma:
http://www.elitesecurity.org/tema/16491
http://www.elitesecurity.org/tema/17387
http://www.elitesecurity.org/tema/29631

ili sledeca diskusija sa jednog drugog foruma:
http://www.devprotalk.com/t48-investiranje-u-portal.html

Pozdrav i svako dobro!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 15:14 - pre 218 meseci
Gle, ja programiram tu i tamo, imam dizajnere koji rade samnom. I na primer da sam zainteresovan da sa nekim udjem u posao. To bi znacilo da ja mogu da obezbedim: hosting, programiranje, dizajn, flash, Ajax... sve to dobijes od mene. E sad nagradno pitanje: odakle ja da znam da ce taj portal da zaradi ista? Zasto bih ja usao u posao sa tobom? Zasto to isto ne bih sam uradio, sta ti nudis sto bi moglo da me zainteresuje
 
0

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
212.200.25.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 15:18 - pre 218 meseci
Upravo kažem da ta rezervna opcija broj 3 ima smisla jer će ti se javiti ljudi koji od toga ne očekuju zaradu već nalaze da je ideja dobra sama po sebi i priključuju se iz tog razloga.

I nije to ništa specijalno čudno - ovaj forum opstaje zbog dobrovoljnog angažovanja ljudi - ovde postoje moderatori ali ne dobijaju platu za svoj angažman niti očekuju da će dobiti.

...

Odgovor za opciju 1 - "Da imam novca da te angazujem ne bih pravio portal" - jako čudan i neozbiljan - nameće se potpitanje šta bi pravio da imaš novca ... kao i pomisao da smatraš da portal nije dobar za investiranje ... oceniću ovo samo sa "vrlo čudno" u nedostatku pojašnjenja.

...

I konačno, uz tvoj odgovor na opciju 2 ću samo da ponovim ono što sam već rekao u vezi toga - tada moram da budem upoznat s kompletnom koncepcijom i da učestvujem u donošenju odluka ...

Ako kažeš da će se deliti zarada, pokaži plan koji objašnjava na koji način će ostvariti ta zarada, bez ulaganja (tako bar izgleda iz dosadašnjeg toka svega - no ako ima planiranih ulaganja, hajde i to da se vidi) ... na koji način obezbeđuješ kvalitetne vesti i sadržaj s izmenama svakih dva sata?

...

Pokaži svoju ozbiljnost i razuveri nas da nije u pitanju nikakva navlakuša - da onaj ko ti se javi da delite zaradu bude siguran koliko i ti da će te zarade biti.
 
0

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 16:27 - pre 218 meseci
Podela posla:

Moj posao:
Tehnicki resursi, reklamna kampanja i svi ostali troskovi - vazi i za prva tri meseca , obezbedjivanje dela sadrzaja, osmisljavanje dizajna i osmisljavanje izgleda rubrika, podela elemenata i projektovanje lokacije...

PHP programer i mySQL:
Izrada lokacije prema projektu i njeno odrzavanje...

Ajax - JScript
Programiranje odredjenih skriptova, kao na ES

Graficki dizajner
Izrada dizajna. Izrada nasih banera koji ce nam sluziti za reklamnu kampanju...

Slozicete se da ce poslednja tri clana imati mnogo manje posla i troskova (kojih nece ni imati) od mene. Sve ce raditi prema mojim projektima. Nemojte sada odmah da pomislite da cu ja biti neki kolovodja koji ce diktirati naredjenja, ja mislim da ce im tako biti mnogo lakse,meni bi najbolje bilo da u radu svako iznosi svoje ideje i misljenja ali ovako ce svima biti mnogo lakse.

Takodje,bice potrebna i tri coveka za "prikupljanje" i objavljivanje vesti,radi ce u smenama,ja cu tako biti zaduzen za vesti.

@flylord - Mislim da ces tesko moci sve ovo sam, da je tako ja ne bih trazio saradnike

@noviKorisnik - Najbolje bi bilo da rade volonteri , najteze ce biti u pocetku da se sve to razvije a posle toga ce biti lako jer ce se praviti samo odredjene izmene a nece morati da se menja ceo "sistem"

@komentator - Ne mislim ja na mega milionsku zaradu, ali ne mislim ni na 100-200 evra


--------------
 
0

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 16:30 - pre 218 meseci
Citat:
noviKorisnik:
I konačno, uz tvoj odgovor na opciju 2 ću samo da ponovim ono što sam već rekao u vezi toga - tada moram da budem upoznat s kompletnom koncepcijom i da učestvujem u donošenju odluka ...


Nemam nista protiv toga, nemam sta da krijem tako da ce svi biti upoznati sa svim detaljima vodjenja lokacije.
 
0

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 16:41 - pre 218 meseci
Evo ti logo :



[Ovu poruku je menjao WawaHOO! dana 24.05.2006. u 23:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 22:26 - pre 218 meseci
Citat:
WawaHOO!: Evo ti logo


Meni se svidja, zasto da ne. Pomalo vuce na YaHOO! ali dobro zvuci, ionako jos uvek nisam smislio naziv. Logo dobro izgleda,uz malu doradu grafickog dizajnera bi bio zaista dobar. Ako neko ima jos neku ideju neka se javi i dajte ljudi sta ste se ucutali, hocemo li da pocinjemo sa ovim .
 
0

Goran Jakovljevic
Beograd

Član broj: 95712
Poruke: 15
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 22:28 - pre 218 meseci
Nista ne gubite (sem malo vremena na .netu), dajte da pocnemo...
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?24.05.2006. u 23:03 - pre 218 meseci
u svetu software-a i raznih drugih IT usluga, vreme = novac. Ali bukvalno :)
 
0

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?25.05.2006. u 00:39 - pre 218 meseci
jeeeste - show me the money and I'll give you the time :-D
 
0

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Saradnici za Web portal?25.05.2006. u 07:16 - pre 218 meseci
Ja sam uvek za neku saradnju. Racunaj na mene u svakom pogledu ;)
 
0

[es] :: Web aplikacije :: Saradnici za Web portal?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19875 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.