Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash_SaveToFileComp POMOZITE!!!

[es] :: Flash :: Flash_SaveToFileComp POMOZITE!!!

[ Pregleda: 2343 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zirdas
Aleksandar Petrovic

Član broj: 79034
Poruke: 29
213.244.208.*



Profil

icon Flash_SaveToFileComp POMOZITE!!!23.05.2006. u 13:47 - pre 217 meseci
Interesuje me da li bilo koja verzija Flash Mx moze da sacuva podatke na hard disk (txt fajl, access, xml ili bilo koji drugi fajl). Recimo da sacuvam rezultate neke igrice radjene u flash -u. Nalazio sam neka resenja ali ona traze server, php, xml i brdo drugih stvari. Mene interesuje prosto da samo pomocu flash -a uradim to. Sto se tice iscitavanja podataka iz fajlova nije nikakav problem ali ovo me ubi! Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Esmin Gracic
Esmin Gracić
Sjenica; Sarajevo

Član broj: 95337
Poruke: 17
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Flash_SaveToFileComp POMOZITE!!!23.05.2006. u 16:08 - pre 217 meseci
ukratko rečeno: ne može ni jedna, a sumnjam i da će moći u skorije vrijeme

Međutim, možda je donekle rješenje tvog problema da koristiš neki softver koji flash pretvara u exe i daje mnogo više mogućnosti nego što to radi Flash koji pravi Flash Projector

ovdje imaš link na Zinc kojim dobijaš dosta dodatnih opcija, pa i to da snimiš podatke u fajl, i još dosta toga... uostalom pogledaj na http://www.multidmedia.com/software/zinc/features/01.php

ako ipak želiš da to bude online, moraš se pomučiti da naučiš "neko brdo drugih stvari". Uostalom javi koliko je ovo pomoglo (ako je uopše i pomoglo)
 
Odgovor na temu

Zirdas
Aleksandar Petrovic

Član broj: 79034
Poruke: 29
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Flash_SaveToFileComp POMOZITE!!!25.05.2006. u 01:44 - pre 217 meseci
Nije los programcic samo koliko sam mogao da vidim mnogo mi se nesto mirise sa sql-om. Hvala u svakom slucaju.
Kakve li su sanse sa komandom SharedObject, sa kolacicima koje flesh ostavlja? Da li bi od njih moglo nesto da se izvede?
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.208.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: Flash_SaveToFileComp POMOZITE!!!25.05.2006. u 09:40 - pre 217 meseci
Ako koristis SharedObject mozes da sacuvas podatke na klijent racunar,tako da ih samo taj jedan klijent kasnije koristi.Ako treba vise klijenata da koristi te podatke,onda bi trebao da ih upises na server racunar za sta bi ti bio potreban server-side jezik.Zinc je odlican SWF wraper koji ti omogucava da napravis desktop aplikacije,a u njegovom help-u je odlicno objasnjena svaka komanda pa i nije neki problem oko pisanja koda...
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Flash_SaveToFileComp POMOZITE!!!

[ Pregleda: 2343 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.