Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji PDA za unos/obradu texta

[es] :: PDA Uređaji :: Najbolji PDA za unos/obradu texta

[ Pregleda: 3176 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikimile

Član broj: 95568
Poruke: 2
194.247.218.*



Profil

icon Najbolji PDA za unos/obradu texta23.05.2006. u 12:58 - pre 218 meseci
Molim poznavaoce PDA uredjaja da mi pomognu u izboru.

Potreban mi je PDA koji ce mi, pre svega, sluziti za unos i obradu teksta. Konekcija sa PC-jem ne mora da bude bezicna (mada pretpostavljam da je danas tesko naci takve uredjaje), a ono sto je, takodje, vazno da naglasim jeste da bih obavezno koristio eksternu tastaturu (u tom slislu opet ocekujem pomoc i podrsku). Neophodno bi bilo i da PDA ima USB prikljucak za Flash memoriju (dakle, ili integrisane drajvere za to, ili mogucnost instalacije istih).

Posto sam novi u PDA svetu, molim da mi ne zamerite ako sam postavio trivijalno pitanje. Takodje, hteo bih odmah da naglasim da znam da bi mi LapTop resio probleme, ali nemam nameru da ga kupujem, posto imam novi desktop racunar kod kuce (plus sto je laptop cesto i nepraktican, itd - uostalom, ukoliko je laptop resenje, cemu onda PDA?).

Pozdrav iz Beograda!
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Najbolji PDA za unos/obradu texta23.05.2006. u 13:18 - pre 218 meseci

Jel mozes samo da pojasnis sta podrazumevas pod eksternom tastaturom, hardversku tastaturu integrisanu u uredjaj, ili veliku zasebnu tastaturu koju bi konektovao na PPC.
Sta znaci ovo: "Neophodno bi bilo i da PDA ima USB prikljucak za Flash memoriju" , trenutno mislim da ni jedan PPC nema na sebi USB port, tako da nepostoji ni jedan ppc u koji bi mogao da utaknes USB Flash disk. Ali mozda nisi na to mislio ???
 
Odgovor na temu

Mikimile

Član broj: 95568
Poruke: 2
194.247.218.*



Profil

icon Re: Najbolji PDA za unos/obradu texta23.05.2006. u 13:21 - pre 218 meseci
Pod externom tastaturom podrazumevam onu koja se konektuje na uredjaj.
Da li je moguce da ne postoji PDA na koji moze da se prikaci USB Flash?
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Najbolji PDA za unos/obradu texta24.05.2006. u 11:42 - pre 218 meseci
Citat:
Da li je moguce da ne postoji PDA na koji moze da se prikaci USB Flash?


Mislim da ne postoji, postoji neki CF to USB ali pitanje je kako to uopste radi.
http://www.ratocsystems.com/english/products/subpages/cfu1u.html

Pretpostavljam da tebi treba USB port na PDA-u da bi mogao da prebacujes podatke sa desktop-a na ppc sa USB flash diskom, ali pazi nije to jedini nacin da ti prebacis podatke, npr. uzmi neku SD katicu , i USB citac SD kartica, ubacis SD karticu u PDA upises sta ti treba , izvadis , stavis u USB citac i onda USB citac ubacis u desktop pc i ocitas karticu, i obrnuto naravno.

A sto se tice ostatka tvog pitanja uopste, mislim da bi tebi zavrsio posao bilo koj PDA. Tebi treba PDA na kome mozes da editujes tekst (to imaju 100% svi uredjaji) uz koriscenje eksterne tastature,
Sto se tice te tastature ja bi uzeo neku Bluetooth tastaturu (licno mrzim kablove) , naravno onda ti treba i BlueTooth PDA (95% svih novih uredjaja imaju BT).

U principu bilo sta da uzmes neces mnogo da pogresis. Eventuelno ako bas imas veci budzet, uzmi neki PPC u VGA (640x480) rezoluciji sa kvalitetnim ekranom recimo Dell Axim 50v, dobar ekran dosta znaci kad radis obradu teksta.
 
Odgovor na temu

Galvano

Član broj: 95640
Poruke: 17
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Najbolji PDA za unos/obradu texta24.05.2006. u 13:42 - pre 218 meseci
Posto imam slicno pitanje da ne otvaram novu temu.
Dakle i meni je potreban PDA prvenstveno za .doc fajlove... prebacivanje fajla sa PC (bilo kako) i citanje tog teksta kasnije na PDA.
Otisao sam do prve prodavnice i ponudjen mi je HP iPAQ rx1950
Cena mi u principu odgovara samo pitam se da li za iste pare mogu da dobijem i nesto bolje (ovaj npr. nema Bluetooth)
A ne znam kolika bi razlika bila u ceni kada bi taj PDA ujedno bio i Phone.
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Najbolji PDA za unos/obradu texta24.05.2006. u 18:09 - pre 218 meseci
Razlika u ceni za Phone model je drasticna.

Inace ako uzmimas HP u tom cenovnom rangu , misllim da 2xxx serija nije losa , barem po mom iskustvu. Mada opet kazem ako ces da koristis PDA profesionalno za obradu i citanje teksta , uzmi neki sa VGA ekranom koji je naravno skuplji.
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: Najbolji PDA za unos/obradu texta

[ Pregleda: 3176 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.